Ziare.com
Fost presedinte al R.Moldova, despre unirea cu Romania si presiunile Rusiei - Interviu

Fost presedinte al R.Moldova, despre unirea cu Romania si presiunile Rusiei - Interviu

Fostul presedinte interimar al Republicii Moldova, Marian Lupu, unul dintre liderii coalitiei de guvernare de la Chisinau, spune ca parafarea Acordului de Asociere al tarii sale cu Uniunea Europeana e o mare oportunitate pentru dezvoltare si singura ...

30 Noiembrie 201331 comentarii

  Posibili adversari unirea

  Iata ce adversari pot intalni romanii in cupele europene

  Iata ce adversari pot intalni romanii in cupele europene

  Trei formatii din Romania, Unirea Urziceni, FC Timisoara si Dinamo, isi vor afla vineri adversarii din preliminariile cupelor europene. Site-ul Ziare.com va prezinta lista cu echipele pe care le-ar putea infrunta romanii: Unirea Urziceni: Ialomitenii vor juca in turul 3 preliminar al Ligii Campionilor, in partea de tablou rezervata echipelor non-campioane in tarile lor. Cum nu sunt capi de serie, elevii lui Levy nu vor avea un oponent usor, posibilii adversari fiind Zenit St.Petersburg, Ajax Amsterdam, Fenerbahce, Dinamo Kiev sau SC Braga...

  16 Iulie 2010
   Vezi posibilii adversari ai echipelor romanesti in Europa

   Vezi posibilii adversari ai echipelor romanesti in Europa

   Sambata s-a disputat ultima etapa din Liga I, care a stabilit ierarhia finala in clasament si formatiile ce vor participa in cupele europene in sezonul 2010/2011. Iata posibilii adversari ai echipelor calificate in Europa: CFR Cluj Campioana Romaniei va evolua direct in grupele Ligii Campionilor, fiind repartizata in ultima urna valorica...

   22 Mai 20108 comentarii
    Iata posibilii adversari ai Unirii Urziceni in Europa League

    Iata posibilii adversari ai Unirii Urziceni in Europa League

    O singura echipa din Romania, Unirea Urziceni, a acces in faza saisprezecimilor de finala ale Europa League, iar ialomitenii isi vor afla vineri adversarul. Baietii lui Dan Petrescu sunt capi de serie la tragerea la sorti si evita echipe de top ca Juventus, Marseille, AS Roma sau Sahtior Donetk. Printre posibilii adversari sunt insa destul de multe formatii puternice, Liverpool, Atletico Madrid, Hamburg, Villareal sau Everton fiind de evitat. Iata grupele tragerii la sorti a Europa League:...

    18 Decembrie 2009
     Unirea Urziceni, cap de serie la tragerea la sorti din Europa League

     Unirea Urziceni, cap de serie la tragerea la sorti din Europa League

     Campioana Romaniei, Unirea Urziceni, va fi cap de serie la tragerea la sorti pentru 16-imile de finala ale Europa League. Datorita celor 8 puncte obtinute in Grupa G a Ligii Campionilor, ialomitenii au terminat pe locul 3 si au obtinut calificarea in 16-imile Europa League, unde vor fi capi de serie. Patru echipe venite din Liga Campionilor (Unirea Urziceni, Juventus, VfL Wolfsburg si Olympique Marseille) si cele 12 castigatoare din grupele Europa League vor alcatui urna capilor de serie. Printre posibilii adversari ai trupei antrenate de Dan Petrescu se numara echipe puternice, precum: Liverpool, Atletico Madrid, Standard Liege si Rubin Kazan, venite si el din Liga Campionilor, dar care sunt in urna a 2-a din cauza punctajului strans in grupele celei mai importante competitii intercluburi din Europa...

     11 Decembrie 2009
      Posibilii adversari ai echipelor romanesti in Europa

      Posibilii adversari ai echipelor romanesti in Europa

      Cele doua competitii intercluburi din Europa se se apropie de faza grupelor, iar componenta acestora va fi decisa pe 28 august 2009. Indiferent de adversari, Unirea Urziceni va avea un program foarte dificil in grupele Ligii, ialomitenii facand parte din ultima grupa valorica la tragerea la sorti. Elevii lui Dan Petrescu ar putea intalni in aceeasi grupa adversari ca FC Barcelona si Juventus Torino sau Bayern Munchen si Olympique Lyon. Intr-o asa zisa grupa accesibila, ialomitenii ar putea da piept cu FC Sevilla, AZ Alkmaar si Besiktas Istanbul...

      04 August 20092 comentarii
       Vezi ce adversari pot intalni echipele noastre in cupele europene

       Vezi ce adversari pot intalni echipele noastre in cupele europene

       Nu mai putin de 6 echipe de fotbal din Romania vor participa in sezonul viitor in Liga Campionilor si Europa League. Daca Unirea Urziceni este sigura de participarea in grupele Ligii Campionilor, celelalte reprezentante ale Romaniei trebuie sa dispute partide eliminatorii in preliminariile acestei competitii. Unirea Urziceni Campioana Romaniei se va afla in urna a patra la tragerea la sorti pentru grupele Ligii Campionilor. Ialomitenii nu au cum sa nu intalneasca nume mari ale fotbalului continental ca FC Barcelona, Manchester United, Inter Milano sau Chelsea Londra...

       11 Iunie 20099 comentarii
        S-au stabilit posibilii adversari ai romanilor in Cupa UEFA

        S-au stabilit posibilii adversari ai romanilor in Cupa UEFA

        UEFA a stabilit cinci posibili adversari pentru fiecare echipa din Romania calificata in turul I al Cupei UEFA. Astfel, Rapidul poate intalni Wolfsburg, Dinamo pe Napoli sau Standard Liege, FC Timisoara pe AC Milan sau Besiktas, Vasluiul ar putea infrunta TSKA Moscova iar Urziceniul pe HSV Hamburg. Iata lista posibililor adversari ai romanilor: Posibilii adversari ai Rapidului Vitoria (Portugalia)...

        29 August 2008
        Alte articole despre: Cupa Uefa, adversari, tragere la sorti
         5 echipe romanesti isi afla adversarii din Cupa UEFA

         5 echipe romanesti isi afla adversarii din Cupa UEFA

         Vineri, incepand cu ora 14.00, cele 5 echipe din Romania calificate in turul I al Cupei UEFA isi vor afla adversarele. Daca Dinamo si Rapid au statutul de cap de serie si exista sanse mari sa intalneasca adversari facili, FC Timisoara, Unirea Urziceni si FC Vaslui ar putea juca cu echipe uriase ale fotbalului continental, ca AC Milan FC Sevilla, Valencia, Tottenham sau Ajax Amsterdam. Iata posibilii adversari ai romanilor din Cupa UEFA: Posibilii adversari pentru Rapid si Dinamo: Borussia Dortmund (Germania)...

         29 August 20081 comentariu

          Urmareste Ziare.com pe

          Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
           

          TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

          Campioana cu 15 titluri nationale, de meserie nutritionist, e antrenata de mama ei: "Era in carucior cand a auzit primul pocnet de pistol"
          Anamaria Nesteriuc, cea mai buna atleta din tara in probele de 60 si 100m garduri, isi imparte timpul intre pasiunea pentru sport, mostenita din...

          FCSB termina sezonul regular pe primul loc dupa egalul dintre Universitatea Craiova si CFR Cluj. Care este clasamentul
          Universitatea Craiova si CFR Cluj au incheiat la egalitate,0 -0, ultimul meci din sezonul regular. Oltenii puteau sa deschida scorul in prima...

          Stanciu nu a avut mila de Florin Nita in derby-ul Cehiei. Ce au facut fotbalistii romani VIDEO
          Formatia Slavia Praga, la care joaca Nicolae Stanciu, a invins, duminica, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa lui Florin Nita, Sparta Praga,...
          Platforma pentru solutionarea online a litigiilor