Program meciuri nationala romania

FCSB s-a reunit: Iata ce jucatori au absentat si care e programul meciurilor amicale

08 Ianuarie 2019 - FCSB s-a reunit: Iata ce jucatori au absentat si care e programul meciurilor amicale

Lotul echipei de fotbal FCSB s-a reunit in vederea reluarii pregatirilor pentru partea a doua a campionatului, jucatorii efectuand, marti, vizita medicala la Institutul National de Medicina Sportiva (INSM) din Capitala. La INMS au fost prezenti urmatorii 24 de jucatori: Mihai Balasa, Mihai Pintilii, Dragos Nedelcu, Florinel Coman, Lucian Filip, Harlem Gnohere, Florin Tanase, Olimpiu Morutan, Razvan Ducan, Marko Momcilovic, Antonio Jakolis, Romario Benzar, Ianis Stoica, Cristian Dumitru, Raul Rusescu, Tudor Moldovan, Mihai Roman, Hristo Zlatinski, Cristian Balgradean, Daniel Toma, Florentin Matei, Alexandru Stan, Dennis Man si Andrei Vlad...

Alte articole despre:  FCSB reunire lot, FCSB jucatori vizita medicala, FCSB program meciuri amicale
Ce urmeaza pentru nationala Romaniei dupa esecul din Liga Natiunilor

21 Noiembrie 2018 - Ce urmeaza pentru nationala Romaniei dupa esecul din Liga Natiunilor

Echipa nationala a Romaniei terminat grupa din Liga Natiunilor pe locul doi si a ratat calificarea la play-off-ul pentru EURO 2020. Tricolorii vor mai avea insa o sansa prin intermediul preliminariilor pentru EURO 2020. Va fi insa o misiune foarte dificila, in conditiile in care echipa noastra a coborat in urna a patra si doar primele doua obtin biletele la turneul final. Tragerea la sorti in care vom afla adversarele din preliminarii va avea loc in data de 2 decembrie...

1 comentariu
Alte articole despre:  Romania Liga Natiunilor, program nationala Romaniei
Nationala Romaniei urca in clasamentul FIFA, care are un nou lider surprinzator!

25 Octombrie 2018 - Nationala Romaniei urca in clasamentul FIFA, care are un nou lider surprinzator!

Nationala Romania isi continua urcarea in clasamentul intocmit de FIFA. Potrivit clasamentului FIFA/Coca-Cola, publicat in luna octombrie, reprezentativa antrenata de Cosmin Contra a urcat pe locul 26, cu o pozitie mai sus fata de luna precedenta, acumuland un total de 1491 de puncte, anunta site-ul oficial al FRF. Noul lider al clasamentului este reprezentativa Belgiei, care a depasit campioana mondiala Franta cu un punct. Astfel, belgienii au 1733 de puncte, in timp ce echipa antrenata de Didier Deschamps a acumulat 1732 de puncte...

Alte articole despre:  nationala Romania clasament FIFA
Ghinion pentru nationala Romaniei la tragerea la sorti a grupelor din Nations League

24 Ianuarie 2018 - Ghinion pentru nationala Romaniei la tragerea la sorti a grupelor din Nations League

Echipa nationala de fotbala a Romaniei si-a aflat, miercuri, adversarele din Nations League. "Tricolorii" au avut ghinion si au fost repartizati in Grupa 4 din Seria C, alaturi de Serbia, Muntenegru si Lituania. Partidele se vor disputa tur-retur in septembrie, octombrie si noiembrie 2018. Nationala pregatita de Cosmin Contra a fost cap de serie, dar a fost plasata intr-o grupa de foc, cu Serbia, calificata la Mondialul din Rusia, Muntenegru, care ne-a luat 4 puncte in preliminariile pentru CM 2018, si Lituania...

4 comentarii
Alte articole despre:  tragere sorti Nations League, Romania grupa Nations League, nationala Romania Nations League
Romania on tour: Selectionerul duce nationala in provincie

08 Noiembrie 2017 - Romania on tour: Selectionerul duce nationala in provincie

Selectionerul Romaniei, Cosmin Contra, a anuntat ca vrea sa mearga cu prima reprezentativa in provincie. Daca stadionul celor de la CFR Cluj va gazdui amicalul cu Turcia, de joi, tehnicianul a facut publica lista altor trei orase in care vrea sa dupa nationala. In planurile lui Contra sunt Craiova, cu noul stadion ce urmeaza sa fie inaugurat, Timisoara si Piatra Neamt. "Pe viitor, probabil vom ajunge si la Craiova, sper sa ajungem si la Timisoara sau la Piatra Neamt daca stadioanele vor fi in conditii bune. Nationala este a tuturor", a declarat selectionerul...

Alte articole despre:  nationala Romania meci provincie, program meciuri nationala Romania, Romania amical Turcia Olanda
Veste extraordinara pentru rugby-ul romanesc: Meciuri de lux pentru nationala Romaniei

16 Martie 2017 - Veste extraordinara pentru rugby-ul romanesc: Meciuri de lux pentru nationala Romaniei

Rugby-ul romanesc a primit o veste extraordinara din partea forului mondial, nationala urmand a avea mult mai multe meciuri importante. World Rugby a anuntat o modificare a programului international pentru perioada 2020 - 2032 prin care se incearca o crestere a nivelului echipelor din esalonul secund. In ceea ce priveste reprezentativa Romaniei, asta inseamna meciuri anuale cu reprezentativele din Six Nations, Turneul celor Sase Natiuni. Nationalele Romaniei si Georgiei vor sustine meciuri cu reprezentativele din Six Nations in iulie, pe teren propriu, si in noiembrie, in deplasare...

Alte articole despre:  Romania rugby nationala, Romania Six Nations, Romania meciuri rugby
Nationala Romaniei, la turneul preolimpic: Rezultatele si clasamentul dupa prima zi

18 Martie 2016 - Nationala Romaniei, la turneul preolimpic: Rezultatele si clasamentul dupa prima zi

Nationala feminina de handbal a Romaniei se afla in aceasta perioada in Danemarca, acolo unde evolueaza in turneul de calificare la Jocurile Olimpice de la Rio. In primul meci, disputat vineri seara, "tricolorele" au obtinut o victorie splendida in fata tarii gazda. Iata rezultatele complete: Muntenegru - Uruguay 34-19...

Alte articole despre:  nationala Romania turneu preolimpic, Romania handbal Olimpiada, Romania victorie Danemarca handbal
Meciuri foarte tari pentru nationala Romaniei: Ce program au "tricolorii"

08 Decembrie 2015 - Meciuri foarte tari pentru nationala Romaniei: Ce program au "tricolorii"

Nationala de fotbal a Romaniei ar urma sa dispute mai multe meciuri tari in prima parte a anului viitor, in vederea pregatirii pentru participarea la Euro 2016. Pana in acest moment, este batut in cuie un amical cu reprezentativa Spaniei, care va veni la Bucuresti in data de 27 martie. Cu patru zile inaintea acestei partide, "tricolorii" ar urma sa dispute un nou meci de pregatire, la Cluj sau Timisoara, cu un adversar ce nu a fost inca stabilit, anunta DolceSport. Va urma apoi un cantonament in Austria, unde Romania va disputa alte doua jocuri de pregatire, pentru ca ultimul test sa aiba loc la Bucuresti, in data de 5 iunie...

Alte articole despre:  Romania meciuri 2016, nationala Romania program 2016, nationala Romania meciuri amicale program
Meci de vis pentru nationala Romaniei: Dupa Italia urmeaza Spania!

09 Noiembrie 2015 - Meci de vis pentru nationala Romaniei: Dupa Italia urmeaza Spania!

Nationala Romaniei va avea parte de un meci amical de vis, urmand a infrunta reprezentativa Spaniei. Selectionerul Anghel Iordanescu a dezvaluit ca FRF negociaza deja cu partea iberica detaliile viitorului meci de pregatire. "I-am cerut presedintelui Federatiei ca vreau sa avem adversari puternici. I-am spus ca mi-as dori sa jucam cu Italia, cu Belgia, cu Anglia, cu Spania. Vad ca mi-a respectat aceasta doleanta, dar sper sa mai avem si alte dispute tari. Am inteles ca sunt discutii pentru un amical cu Spania. Imi doresc sa avem 6 meciuri de pregatire pana la turneul final din Franta", a declarat Iordanescu, potrivit DigiSport...

5 comentarii
Alte articole despre:  Romania amical Spania, Romania amical Italia, Romania meciuri 2016, nationala Romania program meci
Grupa Romaniei in preliminariile EURO 2016: Programul meciurilor si clasamentul

13 Iunie 2015 - Grupa Romaniei in preliminariile EURO 2016: Programul meciurilor si clasamentul

Sambata seara va avea loc etapa a 6-a a Grupei F din preliminariile Campionatului European din 2016, din care face parte si nationala Romaniei. Iata care sunt meciurile programate in aceasta seara: 19:00 Finlanda - Ungaria 21:45 Insulele Feroe - Grecia...

Alte articole despre:  program meciuri grupa Romania, clasament grupa Romania preliminarii
Schimbare majora la echipa nationala: "Tricolorii" merg in provincie

25 Martie 2014 - Schimbare majora la echipa nationala: "Tricolorii" merg in provincie

Echipa nationala a Romaniei se afla in fata unei schimbari majore, cateva dintre meciurile din preliminariile Campionatului European din 2016 urmand a fi programate in provincie. Potrivit unui comunicat oficial al Federatiei, arenele din Cluj si Ploiesti vor gazdui prima reprezentativa, pe langa National Arena din Bucuresti. "Federatia Romana de Fotbal a anuntat oficial UEFA stadioanele pe care nationala Romaniei va disputa meciurile din preliminariile Campionatului European 2016: Arena Nationala (Bucuresti), Cluj Arena (Cluj-Napoca) si "Ilie Oana" (Ploiesti). "...

5 comentarii
Alte articole despre:  nationala Romania provincie, nationala Romania Ploiesti, nationala Romania Cluj, meciuri nationala romania
Meciuri de zile mari pentru nationala Romaniei. Daca accepta Piturca

11 Ianuarie 2014 - Meciuri de zile mari pentru nationala Romaniei. Daca accepta Piturca

Nationala Romaniei ar putea disputa doua meciuri de gala in vara acestui an, desi a ratat calificarea la Cupa Mondiala din Brazilia. Totul este insa la mana selectionerului Victor Piturca. Frderatia Romana de Fotbal a anuntat vineri ca a primit propuneri oficiale din partea federatiilor din Chile su Uruguay pentru doua meciuri amicale. "In cursul zilei de vineri, 10 ianuarie a.c., am primit din partea Federatiilor de Fotbal din Uruguay si Chile scrisori oficiale, continand invitatii de disputare a doua jocuri amicale intre echipa noastra nationala de seniori si echipele nationale "A" ale celor doua tari...

Alte articole despre:  meciuri nationala romania, Chile Romania amical 2014, Uruguay Romania amical 2014, meciuri amicale Romania 2014
"Sferturile" Cupei incheie anul baschetbalistic 2012

28 Decembrie 2012 - "Sferturile" Cupei incheie anul baschetbalistic 2012

Desi a cazut de aproape o saptamana cortina peste prima parte a Ligii Nationale de Baschet, o parte din echipele masculine vor intra oficial in scurta vacanta de iarna doar de sambata. E vorba de cele opt formatii calificate in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, editia 2012/2013, vineri si sambata fiind programate jocurile mansei tur, dupa cum urmeaza: * CSS Giurgiu vs. CSU Asesoft Ploiesti (vineri, ora 20.00) * BC Timisoara vs. Atlassib Sibiu (sambata, ora 17.00)...

Alte articole despre:  Cupa Romaniei baschet 2013, program meciuri baschet, program meciuri Cupa Romaniei baschet
Nationala feminina de handbal debuteaza la Campionatul European. Totul despre turneul din Serbia

04 Decembrie 2012 - Nationala feminina de handbal debuteaza la Campionatul European. Totul despre turneul din Serbia

Campionatul European de handbal feminin din Serbia incepe marti, zi in care debuteaza si nationala Romaniei impotriva Rusiei (ora 21:15 - direct Ziare.com). Organizat in Serbia, desi Olanda a castigat, dar s-a retras apoi, turneul final va avea loc pe patru sali, dintre care cea mai importanta este cea din Belgrad (22.680 de spectatori), unde vor avea loc semifinalele si finalele. La acest european participa 16 nationale, care au fost impartite in patru grupe. Primele trei clasate din fiecare grupa merg apoi in doua grupe a cate sase echipe, din care primele doua clasate isi asigura prezenta in semifinale...

Alte articole despre:  Romania campionat European handbal, nationala feminina handbal Romania, Romania program meciuri European, Romania grupa European handbal
Iata programul nationalei Romaniei in preliminariile Mondialului din 2014

21 Decembrie 2011 - Iata programul nationalei Romaniei in preliminariile Mondialului din 2014

Nationala de fotbal a Romaniei va avea parte de un program infernal in preliminariile Mondialului din 2014, competitie ce va fi gazduita de Brazilia. "Tricolorii" vor debuta in preliminarii pe 7 septembrie, urmand a juca in deplasare cu Estonia, pentru ca apoi sa primeasca vizita Andorrei, in data de 11 septembrie. Urmeaza, dupa aceea, 6 meciuri cu principalele contracandidate la calificare, Olanda, Turcia si Estonia. Iata programul complet al partidelor din Grupa D:...

1 comentariu
Alte articole despre:  program romania preliminarii mondial 2014, grupa romania preliminarii 2014, meciuri nationala romania

Top 3 știri din presa centrală

Simona Halep, decizie de ultimă oră. Ce va face românca în timpul Turneului Campioanelor
Prezentă la turneul WTA 250 de la Cluj-Napoca, Simona Halep (30 de ani, locul 18 mondial) a anunțat că va mai participa la o competiție în...

Mesaj special de la Adelina pentru soțul ei Cristi Chivu
Cristi Chivu împlinește astăzi 41 de ani. Fostul căpitan al naționalei locuiește de ani buni în Italia, la Milano, alături de soția sa,...

Turneul de la Cluj poate schimba totul! Miză uriașă pusă în joc
Transylvania Open și-a făcut loc în calendarul competițional WTA și are pe afiș câteva nume grele. O jucătoare de top care se prezintă...
  1. Un celebru fizician de la Harvard uluiește omenirea: Universul a fost creat de extratereștri, în laborator VIDEO
  2. Colosul din spațiu care uluiește omenirea: Necunoscutul gigantic, pe care nu-l vom vedea niciodată VIDEO
  3. Descoperire uluitoare a oamenilor de știință: Un gigantic tunel magnetic înconjoară Pământul VIDEO
  4. Demi Lovato afirmă că termenul "aliens" este disprețuitor pentru extratereștri. Răspunsul unui fizician celebru VIDEO
  5. Călătoria în timp și spațiu devine posibilă: Invenția minune creată de experții elvețieni VIDEO
  6. Mesaje extraterestre misterioase primite de astronomi din spațiu: ”Nu am văzut niciodată așa ceva” VIDEO
  7. Întâmplare șocantă petrecută în plină noapte: Un meteorit s-a prăbușit într-o casă, pe perna unei femei, care dormea VIDEO
  8. Fenomen misterios surprins de un astronaut: Un glob înfricoșător de lumină FOTO VIDEO
  9. Confruntare între o vulpe și-o pisică filmată pe o stradă din Brașov. Cine a cedat lupta și a părăsit scena în ritm alert VIDEO
  10. Descoperire cheie care descifrează misterul Triunghiului Bermudelor: Filmul documentar are premiera în România VIDEO