Ziare.com
Program incarcat pentru nationala Romaniei

Program incarcat pentru nationala Romaniei

Nationala Romaniei va avea un program destul de incarcat in toamna. "Tricolorii" vor juca barajul pentru EURO 2020, dar in urmatoarea editie a Ligii Natiunilor. "In toamna vom avea un baraj plus doua meciuri din Liga Natiunilor sau doua meciuri ...

06 Mai 20201 comentariu

Program meciuri nationala romania

Ce urmeaza pentru nationala Romaniei dupa esecul din Liga Natiunilor

Ce urmeaza pentru nationala Romaniei dupa esecul din Liga Natiunilor

Echipa nationala a Romaniei terminat grupa din Liga Natiunilor pe locul doi si a ratat calificarea la play-off-ul pentru EURO 2020. Tricolorii vor mai avea insa o sansa prin intermediul preliminariilor pentru EURO 2020. Va fi insa o misiune foarte dificila, in conditiile in care echipa noastra a coborat in urna a patra si doar primele doua obtin biletele la turneul final. Tragerea la sorti in care vom afla adversarele din preliminarii va avea loc in data de 2 decembrie...

21 Noiembrie 20181 comentariu
  Nationala Romaniei urca in clasamentul FIFA, care are un nou lider surprinzator!

  Nationala Romaniei urca in clasamentul FIFA, care are un nou lider surprinzator!

  Nationala Romania isi continua urcarea in clasamentul intocmit de FIFA. Potrivit clasamentului FIFA/Coca-Cola, publicat in luna octombrie, reprezentativa antrenata de Cosmin Contra a urcat pe locul 26, cu o pozitie mai sus fata de luna precedenta, acumuland un total de 1491 de puncte, anunta site-ul oficial al FRF. Noul lider al clasamentului este reprezentativa Belgiei, care a depasit campioana mondiala Franta cu un punct. Astfel, belgienii au 1733 de puncte, in timp ce echipa antrenata de Didier Deschamps a acumulat 1732 de puncte...

  25 Octombrie 2018
  Alte articole despre: nationala Romania clasament FIFA
   Nationala Romaniei, in UEFA Nations League: Programul complet al meciurilor din 2018

   Nationala Romaniei, in UEFA Nations League: Programul complet al meciurilor din 2018

   Federatia Romana de Fotbal a dat publicitatii programul complet al meciurilor pe care nationala noastra le va juca in acest an in UEFA Nations League. "Tricolorii" vor evolua pe teren propriu pe stadioanele din Ploiesti si Bucuresti, celelalte arene din provincie fiind ignorate momentan. Iata insa programul partidelor: 7 septembrie: Romania - Muntenegru (stadion "Ilie Oana", Ploiesti), Lituania - Serbia (ora 21:45)...

   26 Iunie 2018
    Ghinion pentru nationala Romaniei la tragerea la sorti a grupelor din Nations League

    Ghinion pentru nationala Romaniei la tragerea la sorti a grupelor din Nations League

    Echipa nationala de fotbala a Romaniei si-a aflat, miercuri, adversarele din Nations League. "Tricolorii" au avut ghinion si au fost repartizati in Grupa 4 din Seria C, alaturi de Serbia, Muntenegru si Lituania. Partidele se vor disputa tur-retur in septembrie, octombrie si noiembrie 2018. Nationala pregatita de Cosmin Contra a fost cap de serie, dar a fost plasata intr-o grupa de foc, cu Serbia, calificata la Mondialul din Rusia, Muntenegru, care ne-a luat 4 puncte in preliminariile pentru CM 2018, si Lituania...

    24 Ianuarie 20184 comentarii
     Romania on tour: Selectionerul duce nationala in provincie

     Romania on tour: Selectionerul duce nationala in provincie

     Selectionerul Romaniei, Cosmin Contra, a anuntat ca vrea sa mearga cu prima reprezentativa in provincie. Daca stadionul celor de la CFR Cluj va gazdui amicalul cu Turcia, de joi, tehnicianul a facut publica lista altor trei orase in care vrea sa dupa nationala. In planurile lui Contra sunt Craiova, cu noul stadion ce urmeaza sa fie inaugurat, Timisoara si Piatra Neamt. "Pe viitor, probabil vom ajunge si la Craiova, sper sa ajungem si la Timisoara sau la Piatra Neamt daca stadioanele vor fi in conditii bune. Nationala este a tuturor", a declarat selectionerul...

     08 Noiembrie 2017
      Veste extraordinara pentru rugby-ul romanesc: Meciuri de lux pentru nationala Romaniei

      Veste extraordinara pentru rugby-ul romanesc: Meciuri de lux pentru nationala Romaniei

      Rugby-ul romanesc a primit o veste extraordinara din partea forului mondial, nationala urmand a avea mult mai multe meciuri importante. World Rugby a anuntat o modificare a programului international pentru perioada 2020 - 2032 prin care se incearca o crestere a nivelului echipelor din esalonul secund. In ceea ce priveste reprezentativa Romaniei, asta inseamna meciuri anuale cu reprezentativele din Six Nations, Turneul celor Sase Natiuni. Nationalele Romaniei si Georgiei vor sustine meciuri cu reprezentativele din Six Nations in iulie, pe teren propriu, si in noiembrie, in deplasare...

      16 Martie 2017
       Nationala Romaniei, la turneul preolimpic: Rezultatele si clasamentul dupa prima zi

       Nationala Romaniei, la turneul preolimpic: Rezultatele si clasamentul dupa prima zi

       Nationala feminina de handbal a Romaniei se afla in aceasta perioada in Danemarca, acolo unde evolueaza in turneul de calificare la Jocurile Olimpice de la Rio. In primul meci, disputat vineri seara, "tricolorele" au obtinut o victorie splendida in fata tarii gazda. Iata rezultatele complete: Muntenegru - Uruguay 34-19...

       18 Martie 2016
        Meciuri foarte tari pentru nationala Romaniei: Ce program au "tricolorii"

        Meciuri foarte tari pentru nationala Romaniei: Ce program au "tricolorii"

        Nationala de fotbal a Romaniei ar urma sa dispute mai multe meciuri tari in prima parte a anului viitor, in vederea pregatirii pentru participarea la Euro 2016. Pana in acest moment, este batut in cuie un amical cu reprezentativa Spaniei, care va veni la Bucuresti in data de 27 martie. Cu patru zile inaintea acestei partide, "tricolorii" ar urma sa dispute un nou meci de pregatire, la Cluj sau Timisoara, cu un adversar ce nu a fost inca stabilit, anunta DolceSport. Va urma apoi un cantonament in Austria, unde Romania va disputa alte doua jocuri de pregatire, pentru ca ultimul test sa aiba loc la Bucuresti, in data de 5 iunie...

        08 Decembrie 2015
         Meci de vis pentru nationala Romaniei: Dupa Italia urmeaza Spania!

         Meci de vis pentru nationala Romaniei: Dupa Italia urmeaza Spania!

         Nationala Romaniei va avea parte de un meci amical de vis, urmand a infrunta reprezentativa Spaniei. Selectionerul Anghel Iordanescu a dezvaluit ca FRF negociaza deja cu partea iberica detaliile viitorului meci de pregatire. "I-am cerut presedintelui Federatiei ca vreau sa avem adversari puternici. I-am spus ca mi-as dori sa jucam cu Italia, cu Belgia, cu Anglia, cu Spania. Vad ca mi-a respectat aceasta doleanta, dar sper sa mai avem si alte dispute tari. Am inteles ca sunt discutii pentru un amical cu Spania. Imi doresc sa avem 6 meciuri de pregatire pana la turneul final din Franta", a declarat Iordanescu, potrivit DigiSport...

         09 Noiembrie 20155 comentarii
          Grupa Romaniei in preliminariile EURO 2016: Programul meciurilor si clasamentul

          Grupa Romaniei in preliminariile EURO 2016: Programul meciurilor si clasamentul

          Sambata seara va avea loc etapa a 6-a a Grupei F din preliminariile Campionatului European din 2016, din care face parte si nationala Romaniei. Iata care sunt meciurile programate in aceasta seara: 19:00 Finlanda - Ungaria 21:45 Insulele Feroe - Grecia...

          13 Iunie 2015
           Schimbare majora la echipa nationala: "Tricolorii" merg in provincie

           Schimbare majora la echipa nationala: "Tricolorii" merg in provincie

           Echipa nationala a Romaniei se afla in fata unei schimbari majore, cateva dintre meciurile din preliminariile Campionatului European din 2016 urmand a fi programate in provincie. Potrivit unui comunicat oficial al Federatiei, arenele din Cluj si Ploiesti vor gazdui prima reprezentativa, pe langa National Arena din Bucuresti. "Federatia Romana de Fotbal a anuntat oficial UEFA stadioanele pe care nationala Romaniei va disputa meciurile din preliminariile Campionatului European 2016: Arena Nationala (Bucuresti), Cluj Arena (Cluj-Napoca) si "Ilie Oana" (Ploiesti). "...

           25 Martie 20145 comentarii
            Meciuri de zile mari pentru nationala Romaniei. Daca accepta Piturca

            Meciuri de zile mari pentru nationala Romaniei. Daca accepta Piturca

            Nationala Romaniei ar putea disputa doua meciuri de gala in vara acestui an, desi a ratat calificarea la Cupa Mondiala din Brazilia. Totul este insa la mana selectionerului Victor Piturca. Frderatia Romana de Fotbal a anuntat vineri ca a primit propuneri oficiale din partea federatiilor din Chile su Uruguay pentru doua meciuri amicale. "In cursul zilei de vineri, 10 ianuarie a.c., am primit din partea Federatiilor de Fotbal din Uruguay si Chile scrisori oficiale, continand invitatii de disputare a doua jocuri amicale intre echipa noastra nationala de seniori si echipele nationale "A" ale celor doua tari...

            11 Ianuarie 2014
             "Sferturile" Cupei incheie anul baschetbalistic 2012

             "Sferturile" Cupei incheie anul baschetbalistic 2012

             Desi a cazut de aproape o saptamana cortina peste prima parte a Ligii Nationale de Baschet, o parte din echipele masculine vor intra oficial in scurta vacanta de iarna doar de sambata. E vorba de cele opt formatii calificate in sferturile de finala ale Cupei Romaniei, editia 2012/2013, vineri si sambata fiind programate jocurile mansei tur, dupa cum urmeaza: * CSS Giurgiu vs. CSU Asesoft Ploiesti (vineri, ora 20.00) * BC Timisoara vs. Atlassib Sibiu (sambata, ora 17.00)...

             28 Decembrie 2012
              Nationala feminina de handbal debuteaza la Campionatul European. Totul despre turneul din Serbia

              Nationala feminina de handbal debuteaza la Campionatul European. Totul despre turneul din Serbia

              Campionatul European de handbal feminin din Serbia incepe marti, zi in care debuteaza si nationala Romaniei impotriva Rusiei (ora 21:15 - direct Ziare.com). Organizat in Serbia, desi Olanda a castigat, dar s-a retras apoi, turneul final va avea loc pe patru sali, dintre care cea mai importanta este cea din Belgrad (22.680 de spectatori), unde vor avea loc semifinalele si finalele. La acest european participa 16 nationale, care au fost impartite in patru grupe. Primele trei clasate din fiecare grupa merg apoi in doua grupe a cate sase echipe, din care primele doua clasate isi asigura prezenta in semifinale...

              04 Decembrie 2012
               Iata programul nationalei Romaniei in preliminariile Mondialului din 2014

               Iata programul nationalei Romaniei in preliminariile Mondialului din 2014

               Nationala de fotbal a Romaniei va avea parte de un program infernal in preliminariile Mondialului din 2014, competitie ce va fi gazduita de Brazilia. "Tricolorii" vor debuta in preliminarii pe 7 septembrie, urmand a juca in deplasare cu Estonia, pentru ca apoi sa primeasca vizita Andorrei, in data de 11 septembrie. Urmeaza, dupa aceea, 6 meciuri cu principalele contracandidate la calificare, Olanda, Turcia si Estonia. Iata programul complet al partidelor din Grupa D:...

               21 Decembrie 20111 comentariu

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                George Puscas, foarte aproape in aceasta vara sa semneze cu Fenerbahce
                Atacantul roman George Puscas, fost varf la Inter, se afla foarte aproape in aceasta vara de un transfer la o grupare puternica din Turcia....

                Harlem Gnohere a desemnat cei mai buni jucatori din Romania alaturi de care a evoluat
                Harlem Gnohere, fostul atacant al celor de la FCSB, cel care tocmai si-a reziliat contractul cu gruparea din Berceni patronata de Gigi Becali, a...

                Un pusti de 17 ani si 34 de zile a devenit cel mai tanar marcator din istoria Bundesligii
                Mijlocasul german Florian Wirtz, de la Bayer Leverkusen, a devenit cel mai tanar marcator din istoria Bundesligii, datorita golului inscris sambata...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor