Ziare.com
Program incarcat pentru nationala Romaniei

Program incarcat pentru nationala Romaniei

Nationala Romaniei va avea un program destul de incarcat in toamna. "Tricolorii" vor juca barajul pentru EURO 2020, dar in urmatoarea editie a Ligii Natiunilor. "In toamna vom avea un baraj plus doua meciuri din Liga Natiunilor sau doua meciuri ...

06 Mai 20201 comentariu

Program nationala romaniei

Ce urmeaza pentru nationala Romaniei dupa esecul din Liga Natiunilor

Ce urmeaza pentru nationala Romaniei dupa esecul din Liga Natiunilor

Echipa nationala a Romaniei terminat grupa din Liga Natiunilor pe locul doi si a ratat calificarea la play-off-ul pentru EURO 2020. Tricolorii vor mai avea insa o sansa prin intermediul preliminariilor pentru EURO 2020. Va fi insa o misiune foarte dificila, in conditiile in care echipa noastra a coborat in urna a patra si doar primele doua obtin biletele la turneul final. Tragerea la sorti in care vom afla adversarele din preliminarii va avea loc in data de 2 decembrie...

21 Noiembrie 20181 comentariu
  Nationala Romaniei urca in clasamentul FIFA, care are un nou lider surprinzator!

  Nationala Romaniei urca in clasamentul FIFA, care are un nou lider surprinzator!

  Nationala Romania isi continua urcarea in clasamentul intocmit de FIFA. Potrivit clasamentului FIFA/Coca-Cola, publicat in luna octombrie, reprezentativa antrenata de Cosmin Contra a urcat pe locul 26, cu o pozitie mai sus fata de luna precedenta, acumuland un total de 1491 de puncte, anunta site-ul oficial al FRF. Noul lider al clasamentului este reprezentativa Belgiei, care a depasit campioana mondiala Franta cu un punct. Astfel, belgienii au 1733 de puncte, in timp ce echipa antrenata de Didier Deschamps a acumulat 1732 de puncte...

  25 Octombrie 2018
  Alte articole despre: nationala Romania clasament FIFA
   Nationala Romaniei, in UEFA Nations League: Programul complet al meciurilor din 2018

   Nationala Romaniei, in UEFA Nations League: Programul complet al meciurilor din 2018

   Federatia Romana de Fotbal a dat publicitatii programul complet al meciurilor pe care nationala noastra le va juca in acest an in UEFA Nations League. "Tricolorii" vor evolua pe teren propriu pe stadioanele din Ploiesti si Bucuresti, celelalte arene din provincie fiind ignorate momentan. Iata insa programul partidelor: 7 septembrie: Romania - Muntenegru (stadion "Ilie Oana", Ploiesti), Lituania - Serbia (ora 21:45)...

   26 Iunie 2018
    Ghinion pentru nationala Romaniei la tragerea la sorti a grupelor din Nations League

    Ghinion pentru nationala Romaniei la tragerea la sorti a grupelor din Nations League

    Echipa nationala de fotbala a Romaniei si-a aflat, miercuri, adversarele din Nations League. "Tricolorii" au avut ghinion si au fost repartizati in Grupa 4 din Seria C, alaturi de Serbia, Muntenegru si Lituania. Partidele se vor disputa tur-retur in septembrie, octombrie si noiembrie 2018. Nationala pregatita de Cosmin Contra a fost cap de serie, dar a fost plasata intr-o grupa de foc, cu Serbia, calificata la Mondialul din Rusia, Muntenegru, care ne-a luat 4 puncte in preliminariile pentru CM 2018, si Lituania...

    24 Ianuarie 20184 comentarii
     Programul complet al nationalei Romaniei la Campionatul Mondial de handbal

     Programul complet al nationalei Romaniei la Campionatul Mondial de handbal

     Nationala de handbal feminin a Romaniei va evolua incepand din data de 2 decembrie in grupele preliminare Campionatului Mondial, editia Germania 2017. Site-ul Ziare.com va prezinta programul complet al meciurilor "tricolorelor" din aceasta faza a competitiei: Romania - Paraguay: sambata, 2 decembrie, de la ora 15:00Slovenia - Romania: duminica, 3 decembrie, de la ora 15:00Romania - Spania: marti, 5 decembrie, de la ora 21:30Romania - Angola: joi, 7 decembrie, de la ora 19:00Franta - Romania: vineri, 8 decembrie, de la ora 19:00...

     29 Noiembrie 2017
      Povestea nestiuta a fiului lui Gica Popescu, debutant in nationala Romaniei - Interviu

      Povestea nestiuta a fiului lui Gica Popescu, debutant in nationala Romaniei - Interviu

      Fiul lui Gica Popescu, Nicolas, a debutat in echipa nationala U15 a Romaniei si calca deja pe urmele tatalui sau, fost capitan la FC Barcelona si al nationalei Romaniei. Pentru a afla mai multe despre Nicolas Popescu, Ziare.com a stat de vorba cu Mircea Radulescu, presedintele Academiei de fotbal din Voluntari, la care fiul fostului international este legitimat. In cadrul interviului, Radulescu a prezentat detalii nestiute despre caracterul lui Nicolas Popescu, pe care il prezinta ca fiind un baiat plin de modestie si cu capul pe umeri...

      22 Septembrie 20172 comentarii
       Mari probleme pentru nationala Romaniei inaintea meciului cu Polonia: Ce jucatori s-au accidentat

       Mari probleme pentru nationala Romaniei inaintea meciului cu Polonia: Ce jucatori s-au accidentat

       Selectionerul Christoph Daum se confrunta cu mari probleme de efectiv inaintea meciului decisiv pe care nationala Romaniei il va disputa in weekend cu reprezentativa Poloniei. Capitanul "tricolorilor", Dragos Grigore, a parasit marti mai devreme antrenamentul de la Centrul National de Fotbal Mogosoaia, iar rezonanta magnetica la care a fost supus in cursul zilei de miercuri a evidentiat o ruptura musculara. "Jucatorul este astfel indisponibil pentru cele doua partide care urmeaza", a precizat Laurentiu Oproiu, medicul echipei nationale a Romaniei, pentru site-ul oficial al FRF...

       08 Iunie 20172 comentarii
        Veste extraordinara pentru rugby-ul romanesc: Meciuri de lux pentru nationala Romaniei

        Veste extraordinara pentru rugby-ul romanesc: Meciuri de lux pentru nationala Romaniei

        Rugby-ul romanesc a primit o veste extraordinara din partea forului mondial, nationala urmand a avea mult mai multe meciuri importante. World Rugby a anuntat o modificare a programului international pentru perioada 2020 - 2032 prin care se incearca o crestere a nivelului echipelor din esalonul secund. In ceea ce priveste reprezentativa Romaniei, asta inseamna meciuri anuale cu reprezentativele din Six Nations, Turneul celor Sase Natiuni. Nationalele Romaniei si Georgiei vor sustine meciuri cu reprezentativele din Six Nations in iulie, pe teren propriu, si in noiembrie, in deplasare...

        16 Martie 2017
         Noi probleme la nationala Romaniei: Inca un jucator s-a accidentat

         Noi probleme la nationala Romaniei: Inca un jucator s-a accidentat

         Nationala Romaniei se confrunta cu noi probleme dupa ce un alt jucator acuza probleme medicale. Potrivit celor de la ProSport, dinamovistul Steliano Filip este accidentat si nu se poate pregati alaturi de colegii sai. Fundasul stanga urmeaza un program separat de antrenament, insa sunt sanse minime ca el sa poata fi utilizat in duelul cu Polonia de vineri. In aceste conditii, selectionerul Daum are de ales intre Iasmin Latovlevici si Alin Tosca pentru a acoperi aceasta pozitie la duelul cu polonezii...

         08 Noiembrie 2016
          Meci de vis pentru nationala Romaniei: Dupa Italia urmeaza Spania!

          Meci de vis pentru nationala Romaniei: Dupa Italia urmeaza Spania!

          Nationala Romaniei va avea parte de un meci amical de vis, urmand a infrunta reprezentativa Spaniei. Selectionerul Anghel Iordanescu a dezvaluit ca FRF negociaza deja cu partea iberica detaliile viitorului meci de pregatire. "I-am cerut presedintelui Federatiei ca vreau sa avem adversari puternici. I-am spus ca mi-as dori sa jucam cu Italia, cu Belgia, cu Anglia, cu Spania. Vad ca mi-a respectat aceasta doleanta, dar sper sa mai avem si alte dispute tari. Am inteles ca sunt discutii pentru un amical cu Spania. Imi doresc sa avem 6 meciuri de pregatire pana la turneul final din Franta", a declarat Iordanescu, potrivit DigiSport...

          09 Noiembrie 20155 comentarii
           Meciuri de zile mari pentru nationala Romaniei. Daca accepta Piturca

           Meciuri de zile mari pentru nationala Romaniei. Daca accepta Piturca

           Nationala Romaniei ar putea disputa doua meciuri de gala in vara acestui an, desi a ratat calificarea la Cupa Mondiala din Brazilia. Totul este insa la mana selectionerului Victor Piturca. Frderatia Romana de Fotbal a anuntat vineri ca a primit propuneri oficiale din partea federatiilor din Chile su Uruguay pentru doua meciuri amicale. "In cursul zilei de vineri, 10 ianuarie a.c., am primit din partea Federatiilor de Fotbal din Uruguay si Chile scrisori oficiale, continand invitatii de disputare a doua jocuri amicale intre echipa noastra nationala de seniori si echipele nationale "A" ale celor doua tari...

           11 Ianuarie 2014
            Piturca dezvaluie planul de bataie in cazul in care meciul cu Argentina va fi anulat

            Piturca dezvaluie planul de bataie in cazul in care meciul cu Argentina va fi anulat

            Victor Piturca a dezvaluit programul Romaniei in cazul in care amicalul cu Argentina va fi anulat. Selectionerul sustine ca, daca nationala pumelor nu va veni la Bucuresti, atunci "tricolorii" vor merge in Austria pentru a disputa un meci amical impotriva unei echipe ce va fi decisa. "Asteptam un document scris din partea Federatiei Argentieniene, sper ca in 24 de ore sa avem si acest document. Sa spuna clar daca mai vin sau nu, pentru ca ne incurca si pe noi si nu stim ce sa facem. Daca nu vom juca cu Argentina, vom incheia programul cu un meci, in Austria, impotriva unei echipe ce va fi decisa. Au fost facute deja demersuri, dar nu putem sa incheiem un document oficial pina nu stim situatia meciului cu Argentina", a spus Victor Piturca la Radio GSP...

            28 Iulie 20112 comentarii
             Vezi programul nationalei in saptamana meciului cu Bosnia

             Vezi programul nationalei in saptamana meciului cu Bosnia

             Nationala Romaniei se pregateste intens pentru meciul decisiv cu Bosnia-Hertegovina, din preliminariile Campionatului European din 2012. "Tricolorii" vor pleca joi spre Bosnia, urmand ca sambata sa dispute meciul de la Zenica, iar duminica sa revina in tara. Iata programul complet al nationalei: Marti...

             22 Martie 2011
              Programul nationalei Romaniei in vederea meciurilor din aceasta luna

              Programul nationalei Romaniei in vederea meciurilor din aceasta luna

              Federatia Romana e Fotbal (FRF) a anuntat, joi, programul echipei nationale de fotbal a Romaniei in vederea meciurilor cu Serbia si Insulele Feroe, din preliminariile pentru Campionatul Mondial din 2010. Iata care este acesta: Luni, 5 octombrie Ora 12.30: conferinta de presa a selectionerului Razvan Lucescu...

              01 Octombrie 2009
               Programul nationalei Romaniei in luna iunie

               Programul nationalei Romaniei in luna iunie

               Site-ul Federatiei Romane de Fotbal a publicat programul nationalei Romaniei in vederea partidei cu Lituania, din cadrul preliminariilor Campionatului Mondial din 2010. Reuniunea lotului national va avea loc pe 1 iunie la Centru de Fotbal Mogosoaia. Iata programul complet: 1 iunie:...

               28 Mai 2009

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Capitanul Tanase si-a facut datoria. Gol decisiv pentru FCSB marcat in prelungiri. Schimbare de lider in Liga 1
                Formatia FCSB a invins duminica seara, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Gaz Metan Medias, intr-un meci din etapa a 26-a a Ligii I,...

                Manchester City nu mai e invincibila. Rivala United a intrerupt seria incredibila a "cetatenilor"
                Formatia Manchester United a invins duminica seara, in deplasare, cu scorul de 2-0, liderul Manchester City, intr-un meci din etapa a 27-a a...

                Atletico si Real, egal pentru FC Barcelona. Cum s-a incheiat derby-ul Madridului
                Formatia Atletico Madrid a remizat duminica, pe teren propriu, scor 1-1, cu Real Madrid, intr-un meci din etapa a 26-a a campionatului Spaniei....
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor