Ziare.com

Program tur 3 preliminar europa league

Craiova - AC Milan si Dinamo - Bilbao, in preliminariile Europa League

Craiova - AC Milan si Dinamo - Bilbao, in preliminariile Europa League

CSU Craiova si Dinamo au avut un ghinion teribil la tragerea la sorti a meciurilor din turul III preliminar al Europa League. Cele doua formatii romanesti vor da peste echipe de top din Europa, in timp ce Astra pare ceva mai norocoasa intalnind o adversara din Ucraina. La prima vedere, Astra Giurgiu a fost cea mai norocoasa echipa romaneasca in Europa League. Daca vor trece de azerii de la Zire, baietii lui Edi Iordanescu vor da peste ucrainienii de la Olexandriya, o formatie abordabila. Revenita in cupele europene, Dinamo are sanse minime sa prinda play-off-ul Europa League, adversara din turul III preliminar fiind gruparea spaniola Athletic Bilbao...

14 Iulie 20171 comentariu
  Arbitrii echipelor noastre in play-off-ul Europa League

  Arbitrii echipelor noastre in play-off-ul Europa League

  UEFA a facut cunoscute brigazile care vor oficia la mansa tur a play-off-ului celei de-a doua competitii continentale de club, editia 2014/2015, jocurile celor doua formatii romanesti ajunse in aceasta faza, Petrolul si Astra, fiind date pe mana unor cavaleri de prima mana din Italia si Spania. * Petrolul Ploiesti vs. Dinamo Zagreb - 21 august, ora 20.30 Arbitri: Daniele Orsato - Lorenzo Manganelli si Nicola Nicoletti. Rezerva: Daniele Doveri (toti din Italia) Observator arbitri: Marinus Koppman (Olanda)...

  16 August 2014
   Arbitrii echipelor romanesti in Europa League

   Arbitrii echipelor romanesti in Europa League

   Toate cele trei formatii ale noastre aflate pe tabloului turului III preliminar al celei de-a doua competitii europene rezervate cluburilor, editia 2014/2015, vor juca astazi mansa tur, dupa cum urmeaza: * Astra Giurgiu vs. Slovan Liberec / ora 19.00 Arbitri: Ilias Spathas - Lazaros Dimitriadis si Polichronis Kostaros. Rezerva: Anastasios Sidiroulos (toti din Grecia) Observator arbitri: William Young (Scotia)...

   31 Iulie 2014
    Echipele romanesti si-au aflat adversarii din Europa League

    Echipele romanesti si-au aflat adversarii din Europa League

    Cele trei reprezentante ale Romaniei in Europa League, Astra Giurgiu, Petrolul Ploiesti si Pandurii Targu Jiu, si-au aflat, vineri, adversarii din playoff. Sortii nu au fost deloc darnici cu formatiile noastre, care vor intalni echipe puternice, dupa cum urmeaza. Petrolul Ploiesti va da piept cu englezii de la Swansea City. Gruparea din Premier League a trecut fara emotii de turul III preliminar al competitiei, invingand Malmo pe teren propriu, scor 4-0, si remizand in deplasare (0-0)...

    09 August 20136 comentarii
     Meciurile programate joi in Europa League

     Meciurile programate joi in Europa League

     Joi se disputa partidele contand pentru mansa secunda a turului trei preliminar din Europa League. Iata programul zilei: 19:00 Omonia Nicosia - Steaua Rosie (0-0 in tur)...

     09 August 2012
      Rezultatele inregistrate in Europa League

      Rezultatele inregistrate in Europa League

      Iata, mai jos, rezultatele inregistrate in meciurile din mansa secunda a turului doi preliminar al Europa League. Rezultate: Shirak - Bnei Yehuda 0-1 (0-2 in tur) Dila Gori - Aarhus 3-1 (2-1 in tur)...

      27 Iulie 2012
       Meciurile programate in Europa League

       Meciurile programate in Europa League

       Joi sunt programate meciurile din mansa secunda a turului doi preliminar al Europa League. Iataprogramul zilei: 16:30 Shirak - Bnei Yehuda (0-2 in tur)...

       26 Iulie 2012
        Romania are cinci echipe in play-off-ul Europa League

        Romania are cinci echipe in play-off-ul Europa League

        Romania va fi reprezentata de cinci formatii in play-off-ul Europa League, dupa ce Dinamo si Gaz Metan Medias au obtinut calificarea joi seara. Steaua, Rapid, FC Vaslui, Dinamo si Gaz Metan sunt echipele care vor evolua in runda premergatoare grupelor Europa League. Cele cinci grupari din Liga 1 isi vor afla adversarii vineri, cand este programata tragerea la sorti. Steaua, Rapid si Dinamo vor fi capi de serie. Dinamo Bucuresti s-a calificat in play-off-ul Ligii Europa dupa ce a invins, joi, in deplasare, cu scorul de 2-1, formatia croata NK Varazdin, in mansa secunda a turului trei preliminar al competitiei, scorul general fiind de 4-3 pentru dinamovisti, dupa 2-2 in tur...

        04 August 20111 comentariu
         Programul turului 3 preliminar al Europa League

         Programul turului 3 preliminar al Europa League

         Iata programul meciurilor din turul trei preliminar al Europa League: Atletico Madrid (Spania) - Stromsgodset (Norvegia) Young Boys (Elvetia) - Westerlo (Belgia) Ventspils (Letonia) - Steaua Rosie Belgrad (Serbia)...

         22 Iulie 2011
          Europa League: Programul zilei de joi

          Europa League: Programul zilei de joi

          Joi se vor disputa mansele secunde ale meciurilor din turul doi preliminar al Europa League: ora 16:00 Mika - Valerenga (in tur 0-1) Irtysh - Rustavi (in tur 1-1)...

          21 Iulie 2011
           Tragere la sorti Europa League. Vezi cu cine va juca Gaz Metan Medias

           Tragere la sorti Europa League. Vezi cu cine va juca Gaz Metan Medias

           Gaz Metan Medias va juca impotriva gruparii finlandeze Kuopion Palloseura (KuPS) in turul 2 preliminar al Europa League. Prima mansa va avea loc pe 14 iulie in Finlanda, in timp ce returul se va disputa in Romania pe 21 iulie. Gruparea Kuopion Palloseura este infiintata in 1923, iar anul trecut a terminat sezonul pe pozitia a doua, care ii permite sa evolueze acum in Europa League. Antrenorul echipei este Esa Pekonen (49 de ani), iar cei mai importanti jucatori sunt nigerienii Olajide Williams, Dickson Nwakaeme si Raphael Udah...

           20 Iunie 2011
            Europa League: Partidele programate joi

            Europa League: Partidele programate joi

            Iata care sunt partidele programate joi, in cadrul turului 3 preliminar al Europa League. ora 15.00 FC Sibir Novosibirsk - Apollon Limassol FC Arbitru: Libor Kovarik (CZE)...

            29 Iulie 2010
             Programul meciurilor din turul 3 preliminar al Europa League

             Programul meciurilor din turul 3 preliminar al Europa League

             Vineri, la sediul UEFA de la Nyon, s-a stabilit programul partidelor din turul 3 preliminar al Europa League. Cele 70 de echipe au fost impartite in 7 urne de cate 10 echipe, cate 5 capi de serie si 5 outsideri. Meciurile s-au stabili individual, extragand cate un cap de serie si un outsider, pana cand urna a fost epuizata, moment in care s-a trecut la urmatoarea. Doua echipe din tara noastra au fost prezente in urne, FC Timisoara urmand a evolua impotriva invingatoarei partidei dintre Mypa si Sant Julia iar Dinamo contra celor de la Hajduk Split...

             16 Iulie 2010
              Programul meciurilor din Europa League

              Programul meciurilor din Europa League

              Iata care este programul meciurilor din mansa secunda a primului tur preliminar din Europa League: 18:00 FC Banant (Armenia) - Anorthosis Famagusta (Cipru), in tur 0-3 18:00 FK Tauras (Lituania) - Llanelli AFC (Tara Galilor), in tur 2-2 18:00 Metalurg Skopje (Macedania) - FK Qarabag (Azerbaidjan), in tur 1-4...

              08 Iulie 2010
               Timisoara, Vasluiul si Steaua isi afla adversarii din cupele europene

               Timisoara, Vasluiul si Steaua isi afla adversarii din cupele europene

               Trei echipe din Romania, FC Timisoara, FC Vaslui si Steaua, isi vor afla, vineri, adversarii din preliminariile cupelor europene. Incepand cu ora 13.00, la sediul UEFA de la Nyon, va avea loc tragerea la sorti a turului 3 preliminar pentru ca de la ora 14.30 sa fie stabilit programul turului 3 preliminar al Europa League. Iata ce adversari ar putea intalni romanii: FC Timisoara - Liga Campionilor...

               17 Iulie 2009

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                "Ne-am inteles, doar ca n-am semnat". Cand va ajunge Marius Sumudica pe banca noii sale echipe
                Presedintele clubului Caykur Rizespor, Hasan Kartal, a declarat sambata ca tehnicianul Marius Sumudica va fi pe banca echipei din Rize la meciul de...

                FOTO Antonella lui Messi, mai stralucitoare ca niciodata pe Instagram: "Esti femeia perfecta"
                Antonella (32 de ani), partenera de viata a fotbalistului argentinian Leo Messi, si-a impresionat milioanele de fani de pe Instagram cu o...

                Sebastian Coltescu, delegat la primul meci dupa scandalul de rasism din Champions League
                Arbitrul Sebastian Coltescu va conduce la centru partida Sepsi Sfantu Gheorghe - Astra Giurgiu, care se va disputa sambata, de la ora 12.30, in...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor