Ziare.com
Fanii Stelei se revolta: Primele mesaje anti conducere

Fanii Stelei se revolta: Primele mesaje anti conducere

Fanii Stelei se revolta dupa ce echipa a ratat promovarea la "masa verde" in Liga 3 si este obligata sa joace inca un sezon in al patrulea esalon valoric al fotbalului romanesc. "Ultrasii" din Peluza Sud au afisat recent mesaje anti conducere ...

02 August 20182 comentarii

Protest suporteri steaua

Proteste pentru Rosia Montana: Galeria Stelei vine in Piata Universitatii

Proteste pentru Rosia Montana: Galeria Stelei vine in Piata Universitatii

Galeria Stelei a anuntat ca se alatura manifestantilor din Piata Universitatii, care protesteaza fata de exploatarea miniera de la Rosia Montana. Suporterii au anuntat ca vor merge in Piata la ora 14:00, urmand ca la ora 19:00 sa se indrepte spre Stadionul National, unde se va disputa meciul Romania-Ungaria. Dupa meci, galeria se intoarce in Piata Universitatii. Proteste pentru Rosia Montana, ziua 5 - "Popor de oi, iesiti din casa, va mananca lupii" "La ora 14:00 ne intalnim in Piata Universitatii pentru a protesta impotriva jafului ce se pregateste la Rosia Montana. La ora 19:00 ne indreptam cu totii spre stadionul National pentru meciul Romania-Ungaria. Dupa terminarea meciului mergem inapoi la Universitate pentru a continua protestul", a anuntat galeria Stelei...

06 Septembrie 20137 comentarii
  Steaua anunta un miting de proportii

  Steaua anunta un miting de proportii

  Finantatorul Stelei, Gigi Becali, a anuntat, vineri, ca "ros-albastrii" pregatesc un miting de protest pentru revenirea echipei pe stadionul din Bulevardul Ghencea. Potrivit latifundiarului din Pipera, la protestul organizat in colaborare cu liderii de la Peluza Nord sunt asteptati nu mai putin de 50.000 de oameni. "Liderii galeriei mi-au zis ca Ghencea este proprietatea noastra, nu a Ministerului Apararii. Stadionul a fost facut pentru echipa noastra, nu pentru Armata. Ei cheltuie bani de la buget in zadar daca nu joaca nimeni acolo...

  20 Ianuarie 20126 comentarii
   Protest al fanilor Stelei

   Protest al fanilor Stelei

   Suporterii Stelei au reluat actiunile de protest impotriva finantatorului echipei, Gigi Becali, dupa ce latifundiarul a decis sa mute echipa de pe stadionul traditional din bulevardul Ghencea. Vineri seara, mai multi fani ai "ros-albastrilor" s-au prezentat la stadion cu doua bannere, in cadrul unei actini de protest ad-hoc. Bine ai plecat si Micimea ta anuleaza valorile! Hagi, Piti, Oli versus cancer la limba au fost cele doua mesaje pe care suporterii au dorit sa i le transmita lui Becali. Actiunea de protest a degenerat insa la interventia firmei de securitate angajata de latifundiar, bodyguarzii interzicandu-le fanilor afisarea bannerelor pe gardul arenei...

   18 Iunie 201110 comentarii
    Fanii continua protestele: Steaua - Branesti, cu tribunele goale

    Fanii continua protestele: Steaua - Branesti, cu tribunele goale

    Campania initiata de suporterii Stelei in urma cu o saptamana pare a avea succes, vanzarea de bilete a clubului din Ghencea scazand drastic. Cu numai aproximativ 1.000 de bilete vandute, partida Steaua - Victoria Branesti are toate sansele sa se joace cu tribunele aproape goale, numarul de spectatori prezenti depinzand in mare parte de prezenta celor 4.500 de abonati. Apelul lui Ilie Dumitrescu spre suporteri pare sa fi ramas fara rezultat, acestia fiind decisi sa mearga pana la capat cu protestele, indiferent de persoanele pe care Gigi Becali le aduce la club...

    16 August 20105 comentarii
     Fanii Stelei anunta proteste fara precedent

     Fanii Stelei anunta proteste fara precedent

     Suporterii gruparii din Ghencea anunta un protest fara precedent la partida cu FC Timisoara, din etapa a 29-a a Ligii I. Desi jucatorii lui Stoichita s-au impacat marti cu fanii, grupul de contestatari pretinde ca va incerca eliberarea Stelei din mainile patronului Gigi Becali. "Dragii mei stelisti, traim momente importante. Avem sansa, ca impreuna sa curatim Steaua de infectia care a cuprins acest club. Aceasta infectie poarta un singur nume, nu are rost sa-l mai spunem. Indiferent din ce parte a stadionului, a tarii suntem, e momentul sa venim si strigam pentru simbolurile, culorile si Steaua noastra! Si trebuie sa venim in singurul loc unde conteaza ce si cat strigam: pe stadion!...

     21 Aprilie 20101 comentariu
      Becali face pace cu suporterii: Fanii interzisi intra gratis la meciuri

      Becali face pace cu suporterii: Fanii interzisi intra gratis la meciuri

      Finantatorul ros-albastrilor, Gigi Becali, vrea sa ingroape securea razboiului si sa faca pace cu fanii care l-au contestat in toata lumea. Latifundiarul a anuntat ca "ultrasii" interzisi in turul campionatului vor putea intra chiar si gratis la meciuri. "O sa le dau celor de la Liga Suporterilor cate bilete vor ei. Daca au nevoie de 5.000 de bilete, atatea le dau gratuit", a anuntat Gigi Becali la Digi Sport. Patronul Stelei a pus insa si o conditie, aceea de a nu mai fi injurat in timpul partidelor...

      05 Ianuarie 20103 comentarii
       Fanii interzisi pe Ghencea vor protesta la Ploiesti

       Fanii interzisi pe Ghencea vor protesta la Ploiesti

       Aproximativ 300 de fani interzisi pe arena din Ghencea vor sa mearga la Ploiesti pentru a-si continua protestele impotriva patronului. Suporterii pregatesc o noua manifestatie dura la adresa lui Gigi Becali, in cadrul partidei pe care Steaua o va disputa luni dupa-amiaza, de la ora 16:00, cu Astra Ploiesti. Intentionand sa se deplaseze in numar cat mai mare la Ploiesti, e posibil ca suporterii Stelei sa-si fi cumparat bilete pe cont propriu la partida din etapa a 14-a. "Daca fanii Stelei vor sa intre pe stadion in sectorul rezervat galeriei lor, atunci Liga Suporterilor din Ghencea trebuie neaparat sa ne dea garantia de 60.000 de lei", a declarat Costel Lazar, director sportiv al Astrei...

       21 Noiembrie 2009
        Fanii Stelei au protestat impotriva lui Becali la Brazilia-Anglia

        Fanii Stelei au protestat impotriva lui Becali la Brazilia-Anglia

        Suporterii Stelei continua seria protestelor la adresa lui Gigi Becali si au afisat bannere impotriva acestuia chiar si in Qatar, la meciul amical dintre Brazilia si Anglia. Sustinatorii echipei din Ghencea au afisat sub tabela stadionului din Doha doua bannere pe care scria: "Pleaca din Ghencea!" si "NU esti un rau necesar, doar un caracter murdar!". Qatar nu este primul loc din lume in care sustinatorii Stelei au protestat impotriva lui Becali. Pana in prezent, au existat astfel de manifestatii si in Bulgaria, Olanda, Irlanda, Italia, Spania, Turcia, Norvegia si Statele Unite ale Americii...

        15 Noiembrie 20091 comentariu
        Alte articole despre: Gigi Becali, proteste suporteri, Steaua
         Becali: Vand Steaua! De data asta chiar vorbesc serios!

         Becali: Vand Steaua! De data asta chiar vorbesc serios!

         Fanii formatiei din Ghencea s-au prezentat sambata la partida de rubgy dintre Steaua si Dinamo pentru a-l contesta din nou pe patronul Gigi Becali. Enervat la culme, Becali s-a prezentat la stadion si le-a transmis ca a hotarat sa vanda club si ca va tine o conferinta de presa in acest sens, dupa partida de duminica cu Pandurii Targu Jiu. "Am venit aici sa vad cine ma contesta. Uite, ca sa termin odata, vand Steaua. De data asta chiar vorbesc serios! Dupa meci fac conferinta de presa si o vand. Nu mai pot. Unde se cred ei sa arunce cu rosii in mine?!", a spus Gigi Becali la GSPTV...

         19 Septembrie 200923 comentarii
          Suporterii Stelei vor protesta duminica in parcarea stadionul Ghencea

          Suporterii Stelei vor protesta duminica in parcarea stadionul Ghencea

          Demiterea lui Cristiano Bergodi a reaprins conflictul dintre fani Stelei si Gigi Becali, suporterii anuntand un nou protest. Grupurile organizate ale galeriei ii invita pe fani duminica, de la ora 16:00, in parcarea din fata stadionului Ghencea, pentru a protesta impotriva conducerii dupa ce antrenorul Cristiano Bergodi a fost demis. "Desi dreptul de a vedea echipa pe care o iubim din tribune ne-a fost luat prin decizia comisiilor LPF, libertatile de a ne manifesta si de a ne exprima gandurile si emotiile nu ni le poate lua nimeni. Dorim sa aratam inca o data ca, in ciuda repetatelor incercari de a ne dezbina orchestrate de dusmanul clubului nostru, Gigi Becali, noi ramanem uniti", se arata intr-un comunicat al galeriei Stelei...

          19 Septembrie 20093 comentarii
           Ultrasii Stelei au continuat protestele la adresa conducerii

           Ultrasii Stelei au continuat protestele la adresa conducerii

           Suporterii Stelei nu au uitat "razboiul" pe care l-au purtat in ultima perioada cu finantatorul Gigi Becali, pe care l-au contestat si in timpul meciului cu Genclerbirligi. Ultrasii din peluze i-au cerut in continuare lui Gigi Becali sa vanda echipa, lucru dezaprobat de fanii din tribune. "Gigi, Gigi, lasa-ne", "Pleaca din Ghencea, Becali pleaca din Ghencea!", si "Noi cantam pentru culori, nu pentru conducatori!", au scandat fanii Stelei. Inaintea meciului, Valeriu Argaseala si Renzo Rossi s-au intalnit cu mai multi reprezentanti ai peluzelor, insa rugamintile lor au fost in zadar...

           12 Iulie 2009
           Alte articole despre: Gigi Becali, proteste suporteri, Steaua
            Becali catre suporteri: Voi mi-ati distrus echipa

            Becali catre suporteri: Voi mi-ati distrus echipa

            Gigi Becali a comentat din nou marsul de protest facut de suporterii formatiei din Ghencea in cursul zilei de sambata si spune ca fanii sunt vinovati de situatia in care a ajuns Steaua. "Cred ca suporterii au fost manipulati de Vanghelie. Nu poti sa fi impotriva unui patron care a fost de trei ori in Liga si o semifinala de Cupa UEFA. Am adus pe Chelsea, pe Arsenal, pe Real Madrid, cu Croitoru, Cristocea, Saban. Jean Pavel mi-a mancat vreo 300.000 de dolari. Cred ca nu ii mai merg afacerile, de aia vrea sa se intoarca in galerie...

            08 Iunie 20095 comentarii
             Peste 1000 de suporteri scandeaza in Ghencea impotriva lui Becali

             Peste 1000 de suporteri scandeaza in Ghencea impotriva lui Becali

             Cu mai putin de o ora pana la startul partidei Steaua - Fiorentina, aproximativ 7000 de suporteri au ajuns deja in tribunele arenei din Ghencea. Aproximativ 1000 de fani s-au adunat in fata stadionului si protesteaza impotriva patronului, Gigi Becali. 'Becali pleaca din Ghencea', scanadarea preferata a suportilor stelisti. La iesirea jucatorilor la incalzire, Zapata a fost indelung aplaudat de suporteri in timp ce jucatorii Fiorentinei au fost fluierati. Adi Mutu a fost luat deja in colimator, fanii prezenti adresandu-i injurii...

             10 Decembrie 20081 comentariu
              Steaua ar putea juca fara galerie

              Steaua ar putea juca fara galerie

              Incidentele de la partida cu Timisoara au lasat urme adanci printre suporterii Stelei.
              Fanii echipei din Ghencea intentioneaza sa nu se prezinte la partida de luni cu Unirea Urziceni ca urmare a incidentelor de la meciul cu Poli Timisoara, cand Zmarandescu si compania au aplicat o corectie dura galeriei Stelei.
              Peluza Nord si Peluza Sud au anuntat pe rand ca nu se vor prezenta la intalnirea de luni si Steaua Bucuresti risca sa evolueze fara sustinere din tribune contra Unirii Urziceni.
              Partida a fost programata de la ora 20:30, dar ceata ar putea intarzia sau chiar amana startul partidei...

              01 Decembrie 2008
              Alte articole despre: protest, suporteri Steaua, neprezentare
               Doar patru suporteri stelisti au facut deplasarea la Craiova

               Doar patru suporteri stelisti au facut deplasarea la Craiova

               Dupa incidentele petrecute la partida cu F.C. Timisoara, fanii Stelei au decis sa nu faca deplasarea la Craiova.
               In semn de protest, doar patru suporteri ai echipei din Ghencea s-au prezentat la partida dintre Universitatea Craiova si Steaua.
               Cei patru fani au afisat un banner pe care scrie "Restul sunt la TV, acolo unde ne vreti".
               Suporterii au decis sa protesteze fata de evenimentele petrecute la partida cu F.C. Timisoara, scor 2-2, cand jandarmii au intervenit in forta in peluza stadionului Ghencea...

               21 Noiembrie 20081 comentariu
               Alte articole despre: protest, suporteri Steaua, Liga I

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Un primar a "spart" aproape 300.000 de lei pentru dotarea caminului cultural cu instrumente muzicale la care nu are cine sa cante
                O primarie din judetul Gorj a cumparat pentru caminul cultural din localitate instrumente muzicale de peste 280.000 de lei. Pe instrumente nu are,...

                Florin Citu da asigurari: "Nu crestem taxele, nu introducem taxe noi"
                Premierul Florin Citu a anuntat ca va fi mentinut sistemul fiscal actual, iar taxele si impozitele nu vor creste din cauza PNRR. Intrebat in...

                Educatia sexuala in scoli, motiv de disputa intre politiceni si Biserica Ortodoxa. In tara unde cea mai tanara bunica are doar 23 de ani
                Aproximativ 700 de fete sub 15 ani devin mame in fiecare an, conform unei statistici citite la tribuna Parlamentului de senatorul USR PLUS Irineu...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor