Ziare.com
Rapid, preluat de o legenda a clubului - oficial

Rapid, preluat de o legenda a clubului - oficial

Daniel Pancu (41 de ani), retras din activitatea de fotbalist la finalul sezonului 2017-2018, a fost instalat in functia de antrenor principal la FC Rapid, grupare din Liga a III-a, in locul lui Constantin Schumacher, el declarand ca de acum inainte ...

02 Octombrie 2018

Rapid posibili adversari

Lista posibililor adversari ai echipelor romanesti in cupele europene

Lista posibililor adversari ai echipelor romanesti in cupele europene

Nu mai putin de patru formatii din Romania sunt calificate in play-off-ul competitiilor europene, Champions League si Europa League, ele urmand a-si afla adversarii din duelurile pentru grupe in cursul zilei de vineri. Steaua Bucuresti, campioana din sezonul trecut, este singura echipa "tricolora" ce va avea statutul de cap de serie in cadrul tragerii la sorti de la Nyon. "Ros-albastrii" vor avea si cea mai usoara misiune, cel putin in aparenta. Lista posibililor adversari ai baietilor lui Reghecampf cuprinde doar cinci nume, toate abordabile - Austria Viena (Austria), Legia Varsovia (Polonia), Maribor (Slovenia), Ludogorets (Bulgaria) si Sahtior Karagandy (Kazakhstan)...

09 August 2013
  Echipele romanesti afla astazi cu cine vor juca in Europa - Lista completa a adversarilor posibili

  Echipele romanesti afla astazi cu cine vor juca in Europa - Lista completa a adversarilor posibili

  Patru echipe romanesti vor intra, vineri, in urnele UEFA pentru a-si afla adversarele din turul trei preliminar al Ligii Campionilor si al Europa League. Primele emotii vor incepe la ora 13:00, cand Steaua isi va afla adversara din turul trei al Ligii Campionilor. Campioana Romaniei a trecut cu 3-0 de Vardar Skopje si returul din Macedonia se anunta a fi doar o simpla formalitate, astfel ca biletele pentru turul trei sunt ca si obtinute. Steaua va face parte din urna capilor de serie si va intalni un adversar facil. Din lista adversarilor, cele mai importante echipe sunt Maccabi Tel-Aviv si Elfsborg...

  19 Iulie 2013
   Lista adversarilor posibili pentru Steaua in Liga Campionilor

   Lista adversarilor posibili pentru Steaua in Liga Campionilor

   Pentru a ajunge in grupele Ligii Campionilor, Steaua este nevoita sa treaca de trei tururi. Echipa lui Reghecampf va fi cap de serie in fiecare tur. "Ros-albastrii" vor incepe sezonul extrem de rapid, pe 16 sau 17 iulie, cand vor disputa turul doi preliminar din Liga Campionilor. Steaua va avea parte de adversari facili in primele tururi, insa in play-off poate da peste nume grele precum Dinamo Zagreb sau Legia Varsovia. In cazul in care va fi eliminata in play-off, Steaua va juca in grupele Europa League...

   07 Mai 2013
    Steaua si Rapid isi afla vineri adversarii din Europa League. Iata cu cine pot cadea

    Steaua si Rapid isi afla vineri adversarii din Europa League. Iata cu cine pot cadea

    Steaua si Rapid isi vor afla vineri adversarii din turul trei preliminar al Europa League. Tragerea la sorti va avea loc la ora 14:30, la Nyon (Elvetia). "Ros-albastrii" vor fi capi de serie, in timp ce giulestenii au fost repartizati in urna outsiderilor si pot intalni formatii extrem de puternice, precum Inter sau Liverpool. Dar iata posibilii adversari pentru cele doua formatii:...

    20 Iulie 2012
     Rapid isi afla adversarul din Europa League. Iata ce echipe poate infrunta

     Rapid isi afla adversarul din Europa League. Iata ce echipe poate infrunta

     Rapid Bucuresti este prima echipa din Romania care isi va afla adversarul din cupele europene, giulestenii urmand sa intre in competitie in turul doi preliminar al Europa League. Echipa pregatita de Ioan Ovidiu Sabau isi va adversarul luni, incepand cu ora 14:30, cand este programata, la Nyon, tragerea la sorti pentru turul doi preliminar al Europa League. "Feroviarii" sunt cap de serie in runda secunda, urmand sa intalneasca un adversar accesibil. Printre posibilele adversare ale giulestenilor se afla echipele St.Johnstone (Scotia), FK Sarajevo (Bosnia), NK Osijek (Croatia), FK Baku (Azerbaidjan), Honved Budapesta (Ungaria), Skonto Riga (Letonia), Lokomotiv Plovdiv (Bulgaria) sau Zalgiris Vilnius (Lituania)...

     25 Iunie 20121 comentariu
      Lista posibililor adversari pentru echipele romanesti in cupele europene

      Lista posibililor adversari pentru echipele romanesti in cupele europene

      Romania va fi reprezentata in sezonul 2012/2013 al cupelor europene de cinci echipe, toate urmand a disputa meciuri preliminare pentru a patrunde in grupe. Onlinesport prezinta lista preliminara a posibililor adversari ai echipelor romanesti in cupele europene, in tururile preliminare: Liga Campionilor: CFR Cluj...

      21 Mai 2012
       Vezi posibilii adversari ai echipelor romanesti in Europa

       Vezi posibilii adversari ai echipelor romanesti in Europa

       Sambata s-a disputat ultima etapa din Liga I, care a stabilit ierarhia finala in clasament si formatiile ce vor participa in cupele europene in sezonul 2010/2011. Iata posibilii adversari ai echipelor calificate in Europa: CFR Cluj Campioana Romaniei va evolua direct in grupele Ligii Campionilor, fiind repartizata in ultima urna valorica...

       22 Mai 20108 comentarii
        Iata cum arata noul Aston Martin Rapide

        Iata cum arata noul Aston Martin Rapide

        Aston Martin a dezvaluit la Frankfurt adversarul sau pentru Porsche Panamera. Se numeste Rapide si dispune de 470 de cai putere si 600 de Nm. Editia cu numarul 63 a Salonului Auto de la Frankfurt nu aduce vesti bune pentru Panamera. Un nou sedan coupe de lux patrunde in segment si promite o abordare mult mai curajoasa si mai atractiva in materie de design. Este vorba despre replica celor de la Aston Martin pentru modelele Gran Turismo, botezata Rapide. Coupe-ul cu patru usi al britanicilor, anticipat inca din 2006 de un concept prezentat la Detroit, vede lumina zilei dupa ce a fost indelung spionat si anticipat de prelucrari digitale...

        15 Septembrie 20093 comentarii
         Vezi ce adversari pot intalni echipele noastre in cupele europene

         Vezi ce adversari pot intalni echipele noastre in cupele europene

         Nu mai putin de 6 echipe de fotbal din Romania vor participa in sezonul viitor in Liga Campionilor si Europa League. Daca Unirea Urziceni este sigura de participarea in grupele Ligii Campionilor, celelalte reprezentante ale Romaniei trebuie sa dispute partide eliminatorii in preliminariile acestei competitii. Unirea Urziceni Campioana Romaniei se va afla in urna a patra la tragerea la sorti pentru grupele Ligii Campionilor. Ialomitenii nu au cum sa nu intalneasca nume mari ale fotbalului continental ca FC Barcelona, Manchester United, Inter Milano sau Chelsea Londra...

         11 Iunie 20099 comentarii
          S-au stabilit posibilii adversari ai romanilor in Cupa UEFA

          S-au stabilit posibilii adversari ai romanilor in Cupa UEFA

          UEFA a stabilit cinci posibili adversari pentru fiecare echipa din Romania calificata in turul I al Cupei UEFA. Astfel, Rapidul poate intalni Wolfsburg, Dinamo pe Napoli sau Standard Liege, FC Timisoara pe AC Milan sau Besiktas, Vasluiul ar putea infrunta TSKA Moscova iar Urziceniul pe HSV Hamburg. Iata lista posibililor adversari ai romanilor: Posibilii adversari ai Rapidului Vitoria (Portugalia)...

          29 August 2008
          Alte articole despre: Cupa Uefa, adversari, tragere la sorti
           5 echipe romanesti isi afla adversarii din Cupa UEFA

           5 echipe romanesti isi afla adversarii din Cupa UEFA

           Vineri, incepand cu ora 14.00, cele 5 echipe din Romania calificate in turul I al Cupei UEFA isi vor afla adversarele. Daca Dinamo si Rapid au statutul de cap de serie si exista sanse mari sa intalneasca adversari facili, FC Timisoara, Unirea Urziceni si FC Vaslui ar putea juca cu echipe uriase ale fotbalului continental, ca AC Milan FC Sevilla, Valencia, Tottenham sau Ajax Amsterdam. Iata posibilii adversari ai romanilor din Cupa UEFA: Posibilii adversari pentru Rapid si Dinamo: Borussia Dortmund (Germania)...

           29 August 20081 comentariu
            Posibilii adversari ai Stelei in turul 3 preliminar al Ligii Campionilor

            Posibilii adversari ai Stelei in turul 3 preliminar al Ligii Campionilor

            Cum mai toate campionatele s-au incheiat, Steaua cunoaste in mare parte echipele pe care le poate intalni in turul trei preliminar al Ligii Campionilor. Astfel, "ros-albastri" pot da piept in turul trei preliminar cu echipe precum: Altetico Madrid, Fiorentina, Sparta Praga, Dinamo Kiev, Galatasary Istanbul, Partizan / Steaua Rosie, Victoria Guimaraes, Dinamo Zagreb, Wisla Cracovia, CSKA Sofia, Standard Liege, Twente Eschede, Artmedia Bratislava, Rapid Viena sau Brann Bergen. Cu siguranta, cele mai periculase echipe pe care le poate intalni trupa antrenata de Marius Lacatus sunt Atletico Madrid si AC Fiorentina, echipa care chiar daca provin din campionate puternice, ca cel al Spaniei, respectiv al Italiei, sunt plasate in "Urna B" din cauza coeficientului slab...

            19 Mai 20085 comentarii
             Timisoara invinge Rapidul, printr-un gol nevalabil (VIDEO)

             Timisoara invinge Rapidul, printr-un gol nevalabil (VIDEO)

             Singurul gol al intalnirii dintre Rapid Bucuresti si Poli Timisoara, transformat de Arman Karamyan in prima repriza, nu a fost valabil, dar tusierul a omis sa ridice fanionul, dupa ce mingea a depasit suprafata terenului in momentul centrarii, fapt recunoscut si de Ion Craciunescu. "La faza golului a fost o greseala a tusierului. A fost prins in spate si trebuia sa semnalizeze aut, pentru ca mingea a iesit in afara terenului", a spus fostul arbitru FIFA. Arbitrajul a fost criticat si de antrenorul gazdelor, Mircea Rednic: "Jucatorii nu trebuiau sa se opreasca la faza golului. Ei stiau ce fel de central este Cristi Balaj. Arbitrajul a fost favorabil timisorenilor"...

             10 Martie 20083 comentarii

              Urmareste Ziare.com pe

              Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
               

              TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

              Continua cosmarul pentru Sorana Cirstea in Australia: "Au lasat-o fara haine si vitamine"
              Adrian Cruciat, antrenorul tenismenei Sorana Cirstea, aflata in carantina inainte de Australian Open, a oferit detalii despre problemele cu care se...

              FOTO Fotbalistul Nicolo Zaniolo n-o poate uita pe Madalina Ghenea. Mesajul ascuns adresat romancei
              Fotbalistul italian Nicolo Zaniolo (21 de ani) a oferit involuntar inca o dovada asupra faptului ca intre el si romanca Madalina Ghenea (33 de ani)...

              Dezvaluirile lui Cristi Borcea. Cand a lovit-o pe fosta sotie Alina Vidican si cat de bogat este in prezent
              Omul de afaceri Cristi Borcea a fost invitat la emisiunea "40 de intrebari" cu Denise Rifai, la Kanal D, unde a facut mai multe dezvaluiri legate...
              Platforma pentru solutionarea online a litigiilor