Ziare.com
CSM Bucuresti are un nou antrenor: Vestergaard a semnat pe doi ani - oficial

CSM Bucuresti are un nou antrenor: Vestergaard a semnat pe doi ani - oficial

CSM Bucuresti are un nou antrenor, Jakob Vestergaard anuntand luni ca a semnat un contract pe doi ani cu echipa campioana a Romaniei si a Europei. Danezul se declara incantat de posibilitatea de a antrena echipa din Capitala si anunta ca ...

30 Mai 2016

Rasmussen csm bucuresti liga campionilor

Cum a fost posibila minunea reusita de CSM Bucuresti - Explicatiile unui succes istoric in Liga Campionilor

Cum a fost posibila minunea reusita de CSM Bucuresti - Explicatiile unui succes istoric in Liga Campionilor

Aflata la prima prezenta in Liga Campionilor, CSM Bucuresti a produs una dintre cele mai mari surprize din istoria sportului romanesc, reusind sa castige competitia dupa o finala de infarct acasa la unguroaicele de la Gyor. Echipa finantata de Primaria Capitalei a fost infiintata in 2007, insa pasul decisiv spre formula actuala a fost facut in 2014, cand autoritatile au dorit sa faca din CSM o urmasa a defunctei Oltchim Ramnicu Valcea. Astfel, in urma cu doi ani a inceput constructia unei echipe puternice prin transferul unor jucatoare de top precum Patricia Vizitiu, Iulia Curea, Oana Manea, si Linnea Torstenson. In lot au ajuns si patru campioane mondiale, braziliencele Mayssa Pessoa, Ana Rodrigues, Carmen Martin si Cavaleiro...

08 Mai 20161 comentariu
  Antrenorul lui CSM Bucuresti, inainte de meciurile decisive din Liga Campionilor: Putem castiga trofeul!

  Antrenorul lui CSM Bucuresti, inainte de meciurile decisive din Liga Campionilor: Putem castiga trofeul!

  Danezul Kim Rasmussen, antrenorul echipei de handbal feminin CSM Bucuresti, este optimist inaintea meciului cu Vardar Skopje, din Macedonia, care va avea loc sambata seara, de la ora 18:45, in semifinala Ligii Campionilor. Meciul CSM - Vardar are loc in Final Four-ul competitiei, castigatoarele celor doua partide de sambata urmand a disputa sambata, marea finala. Toate meciurile au loc la Budapesta. "Putem castiga Liga, pentru ca avem o remiza cu Buducnost in Podgorica, ceea ce e incredibil. E o reusita deosebita. Am invins Rostov in doua meciuri bune, echipa arata din ce in ce mai puternica, asa ca da, cu siguranta putem castiga", a spus Rasmussen, citat de Dolce Sport...

  07 Mai 2016
   Mutare importanta in handbalul feminin european. Antrenorul lui CSM Bucuresti poate pleca la o grupare uriasa

   Mutare importanta in handbalul feminin european. Antrenorul lui CSM Bucuresti poate pleca la o grupare uriasa

   Antrenorul danez al fetelor de la CSM Bucuresti, Kim Rasmussen, antrenor care a condus echipa sa sambata spre o calificare minunata in Final Four-ul Ligii Campionilor, este foarte aproape de o despartire in aceasta vara, de clubul roman. Rasmussen, care se bucura de multa stima la Bucuresti, unde deja a cucerit un titlu cu CSM, se pare ca a primit o oferta mult mai consistenta pe plan financiar. Dupa cum anunta cotidianul ProSport, Rasmussen e favorit sa preia nationala Ungariei la handbal fete, din vara, dupa ce va termina aventura europeana a CSM-ului in Liga...

   10 Aprilie 20161 comentariu
    CSM Bucuresti, victorie dramatica in Champions League

    CSM Bucuresti, victorie dramatica in Champions League

    CSM Bucuresti a obtinut o victorie dramatica in mansa tur a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin. Echipa noastra a invins la limita, scor 26-25, gruparea rusa Rostov Don. Aflate in fata celui mai dificil adversar din acest sezon, fetele pregatite de Kim Rasmussen au facut un joc bun. Au avut la un moment dat un avantaj consistent, de patru goluri, insa au si revenit atunci cand rusoaicele pareau ca se distanteaza decisiv...

    31 Martie 2016
     CSM Bucuresti, invinsa in Liga Campionilor la handbal feminin - pastram sanse de calificare in sferturi

     CSM Bucuresti, invinsa in Liga Campionilor la handbal feminin - pastram sanse de calificare in sferturi

     CSM Bucuresti a fost invinsa de formatia maghiara Gyori Audi ETO KC cu scorul de 28-22 (12-10), sambata seara, in deplasare, intr-o partida din Grupa a 2-a principala a Ligii Campionilor la handbal feminin. In ciuda unui start bun de meci, in care au condus cu 3-1 (min. 6) si 4-2 (6), campioanele Romaniei au fost dominate de fosta campioana a Europei, care a obtinut o victorie meritata si fara emotii. Gazdele au marcat de trei ori la rand si au reusit sa intoarca scorul, 5-4 (10), CSM a egalat, 5-5 (11), iar apoi Gyor a condus pana la final...

     06 Februarie 2016
      Scandal la meciul lui CSM Bucuresti in Liga Campionilor la handbal: Insinuari de mituire

      Scandal la meciul lui CSM Bucuresti in Liga Campionilor la handbal: Insinuari de mituire

      Antrenoarea echipei daneze de handbal feminin Midtjylland, Helle Thomsen, a fost foarte nervoasa la finalul meciului de Liga Campionilor de vineri seara, pierdut cu CSM Bucuresti, scor 22-24. Dupa meci, Thomsen a gesticulat nervos si s-a grabit la vestiare, fara a da mana cu antrenorul romancelor, Kim Rasmussen, conational al sau, relateaza Dolce Sport. Pe cand parasea terenul, antrenoarea daneza a facut un semn cu degetele mainii drepte, sugerand ca ar fi fost vorba despre bani dati arbitrilor...

      16 Ianuarie 2016
       CSM Bucuresti obtine prima victorie in grupa principala din Liga Campionilor

       CSM Bucuresti obtine prima victorie in grupa principala din Liga Campionilor

       CSM Bucuresti a invins formatia daneza FC Midtjylland cu scorul de 24-22 (10-12), vineri, in Sala Polivalenta ''Ioan Kunst-Ghermanescu'' din Capitala, in Grupa principala II a Ligii Campionilor la handbal feminin. Campioana Romaniei a bifat prima victorie in grupa principala, la capatul unui meci dificil, succesul conturandu-se abia in ultimele minute. CSMB a deschis scorul, dar danezele au punctat de trei ori (1-3, min. 6). Oaspetele au condus cu 4-2 si 5-3, insa echipa noastra a egalat in minutul 10 (5-5) si a avut din nou avantaj, 7-6 (19), dupa un gol marcat din poarta in poarta de Mayssa Pessoa. CSMB a mai condus o data pana la pauza, 8-7 (22), iar oaspetele au dominat finalul reprizei, pe care au incheiat-o cu 12-10, dupa ce au avut si 12-9 (29)...

       15 Ianuarie 2016
       Alte articole despre: CSM Bucuresti Liga Campionilor
        Mare surpriza facuta de CSM Bucuresti in deplasarea de Liga Campionilor de la Buducnost

        Mare surpriza facuta de CSM Bucuresti in deplasarea de Liga Campionilor de la Buducnost

        Campioanele Romaniei au realizat surpriza in Muntenegru, remizand cu campioana Europei en-titre, Buducnost Podgorica, scor 23-23, in Liga Campionilor la handbal fete. CSM a condus chiar la pauza cu 13-12, insa au fost egalate pe final de fetele din Muntenegru, unde a jucat din nou, ca si la Bucuresti in mansa tur, Cristina Neagu. Bucurestencele au condus in marea parte a meciului pe tabela. Este o mica revansa pentru CSM dupa esecul de acasa, scor 22-28 la Sala Polivalenta din Bucuresti...

        08 Noiembrie 2015

         Urmareste Ziare.com pe

         Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
          

         TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

         Azi începe Liga 2: programul primei etape și în ce condiții se poate intra pe stadion
         În ediția 2021/2022, ce va debuta la 31 iulie, vor lua startul 20 de echipe ce vor juca în următorul sistem competițional. • Echipele...

         Dramă în rândul delegației României de la Tokyo „NUUUUUUUUUUUUU!!!!! NU POOOOT, NU VREAAAAU, NU CREEEEDDDD!”
         Camelia Potec, președintele Federației Române de Natație, a primit o veste năucitoare la Tokyo. Tatăl ei, în vârstă de numai 67 de ani,...

         De ce nu a suportat Simona Halep să se uite la meciurile de tenis de la Jocurile Olimpice
         Simona Halep a dezvăluit că nu s-a uitat la meciurile de tenis de la Jocurile Olimpice, pentru că a fost extrem de dezamăgită că nu a putut...
         Platforma pentru solutionarea online a litigiilor