Ziare.com

Romania marea britanie fed cup

Schimbare de ultima ora in echipa noastra de Fed Cup: O sportiva s-a accidentat

Schimbare de ultima ora in echipa noastra de Fed Cup: O sportiva s-a accidentat

Ilie Nastase a fost obligat sa efectueze o modificare in echipa Romaniei cu mai putin de doua ore pana la startul meciului cu Marea Britanie din Fed Cup. Astfel, locul Irinei Begu a fost luat de Sorana Cirstea, care va evolua sambata in meciul de simplu cu Johanna Konta. Irina Begu s-a accidentat si deocamdata nu se stie daca va putea evolua si duminica. Partida dintre Sorana Cirstea si Johanna Konta va incepe in jurul orei 13:30...

22 Aprilie 2017
  Britanicele, nemultumite de conditiile gasite in Romania inaintea duelului din Fed Cup

  Britanicele, nemultumite de conditiile gasite in Romania inaintea duelului din Fed Cup

  Britanicile s-au aratat nemultumite de vremea ploioasa de la Mamaia, care le-a incurcat pregatirea pentru confruntarea cu Romania din Fed Cup. Capitanul nejucator Anne Kheovatong a afirmat ca nu se astepta la o asemenea vreme spre sfarsitul lunii aprilie. "Nu este deloc ideala aceasta situatie. Timp de o zi a plouat in continuu si am fost fortate sa ne antrenam in balon. Este frig, este umezeala, conditiile vor fi grele, dar suntem pregatite", a spus Anne Keothavong intr-o conferinta de presa. Aceasta a fost completata de jucatoarea Johanna Konta, locul 7 WTA. "Vremea a fost o problema, cu siguranta ne-a nemultumit, dar nu avem ce face", a comentat aceasta...

  22 Aprilie 20171 comentariu
   Ilie Nastase i-a cerut numarul de telefon capitanului echipei Marii Britanii: In ce camera de hotel stai?

   Ilie Nastase i-a cerut numarul de telefon capitanului echipei Marii Britanii: In ce camera de hotel stai?

   Ilie Nastase nu si-a putut lua ochii de la capitanul echipei de Fed Cup a Marii Britanii, Anne Keothavong, in timpul ceremoniei in care s-au stabilit meciurile de sambata si duminica. Cotidianul Daily Mail a dezvaluit astfel ca Nastase a lasat-o fara replica pe Keothavong, cerandu-i numarul de telefon. Sursa citata scrie ca Keothavong s-a simtit inconfortabil dupa gestul lui Nastase, mai ales ca este casatorita. Nastase a insistat insa si a incercat din nou, dupa ce a luat-o in brate: "Hai ca nu intelege nimeni dins ala engleza!"...

   22 Aprilie 20176 comentarii
    Programul meciurilor din Fed Cup: Simona Halep joaca prima pentru Romania

    Programul meciurilor din Fed Cup: Simona Halep joaca prima pentru Romania

    Vineri, la Mamaia, a avut loc tragerea la sorti a meciurilor din cadrul intalnirii dintre Romania si Marea Britanie, din play-off-ul Grupei Mondiale II a Fed Cup. Simona Halep va evolua prima pentru echipa noastra, ea urmand a o intalni pe numarul 2 din echipa britanica, Heather Watson. Ulterior, Irina Begu va avea o misiune extrem de dificila in fata Johannei Konta, campioana de la Miami si numarul 7 in clasamentul mondial. La dublu, Sorana Cirstea si Monica Niculescu par a avea o misiune accesibila in fata cuplului format din Laura Robson si Jocelyn Rae...

    21 Aprilie 2017
     Romania - Marea Britanie, in Fed Cup: Ce posturi TV vor transmite meciurile in tara noastra

     Romania - Marea Britanie, in Fed Cup: Ce posturi TV vor transmite meciurile in tara noastra

     Doua posturi de televiziune din tara noastra vor transmite duelul dintre Romania si Marea Britanie, din Fed Cup. Confruntarea poate fi urmarita in direct la TV la posturile Digi Sport si Dolce Sport. Romania si Marea Britanie se intalnesc pe 22 si 23 aprilie, la Mamaia, in barajul pentru Grupa Mondiala II a Fed Cup, de la ora 11:00. Din echipa noastra fac parte Simona Halep, Irina Begu, Monica Niculescu si Sorana Cirstea...

     20 Aprilie 2017
      Ilie Nastase l-a ironizat pe presedintele FRT inaintea meciului de Fed Cup

      Ilie Nastase l-a ironizat pe presedintele FRT inaintea meciului de Fed Cup

      Ilie Nastase a avut o reactie ironica la adresa presedintelui Federatiei Romane de Tenis, George Cosac, inaintea meciului cu Marea Britanie, din Fed Cup. Nastase a inceput sa rada cand a auzit ca George Cosac a spus ca meciul cu Marea Britanie va fi "pe viata si pe moarte". "Meci pe viata si pe moarte? Moare cineva daca pierdem meciul, n-am inteles? I-auzi, ma, murim daca pierdem meciul! Hai sa murim de acum, de azi! Unde e doctorul", a spus Ilie Nastase intr-o conferinta de presa. De asemenea, Nastase a avut o reactie similara si cand a fost intrebat ce jucatoare va folosi la simplu...

      20 Aprilie 2017
       Simona Halep, pregatita sa reprezinte Romania in Fed Cup: Ma simt bine, durerile au disparut

       Simona Halep, pregatita sa reprezinte Romania in Fed Cup: Ma simt bine, durerile au disparut

       Simona Halep a anuntat ca este pregatita sa reprezinte Romania in duelul de Fed Cup cu Marea Britanie. Numarul 5 WTA marturiseste ca se simte bine din punct de vedere fizic, durerile de la genunchi disparand de ceva vreme. "Ma simt foarte bine fizic, durerile la genunchi au disparut inainte de Indian Welles. Am avut o perioada foarte buna, cu antrenamente destul de dificile. Sunt pregatita si emotional si fizic sa joc meciurile de Fed Cup aici acasa", a afirmat Halep in cadrul unei conferinte de presa...

       20 Aprilie 20172 comentarii
        Interes enorm pentru meciul de Fed Cup al Romaniei: Toate biletele au fost vandute

        Interes enorm pentru meciul de Fed Cup al Romaniei: Toate biletele au fost vandute

        Meciul de Fed Cup dintre Romania si Marea Britanie a provocat un interes enorm in randul fanilor de la noi din tara, biletele fiind epuizate. Potrivit postului DigiSport, cu trei zile ramase pana la debutul intalnirii din play-off-ul Grupei II Mondiale a Fed Cup nu mai exista tichete disponibile. Fetele noastre promit ca vor face partide bune, desi vor avea de cealalta parte a fileului adversare foarte bine cotate. "Va fi un meci greu, mai ales pentru un play-off de Grupa Mondiala II. Cred ca e cel mai tare meci din aceasta faza", a spus Sorana Cirstea, completata de Irina Begu:...

        19 Aprilie 2017
         Fed Cup: Ilie Nastase a anuntat lotul pentru duelul cu Marea Britanie

         Fed Cup: Ilie Nastase a anuntat lotul pentru duelul cu Marea Britanie

         Ilie Nastase a anuntat numele jucatoarelor pe care mizeaza in confruntarea cu Marea Britanie, din play-off-ul Grupei Mondiale II. Conform unui comunicat oficial, din echipa noastra fac parte Simona Halep, Irina Begu, Monica Niculescu si Sorana Cirstea. Marea absenta este asadar Patricia Tig, despre care Ziare.com a dezvaluit ca nu este pe placul celor jucatoare. "Aceasta intalnire de Fed Cup dintre echipele Romaniei si Marii Britanii este un foarte important eveniment sportiv al acestui inceput de an din Romania, si ne bucuram ca jucam la Mamaia, pe zgura...

         12 Aprilie 2017
          Ce spune Simona Halep despre revansa cu Johanna Konta din Fed Cup: Sunt pregatita

          Ce spune Simona Halep despre revansa cu Johanna Konta din Fed Cup: Sunt pregatita

          Simona Halep a vorbit sambata si despre viitoarea intalnire pe care echipa Romaniei de Fed Cup o va avea cu Marea Britanie, in aceasta partida Halep avand sansa sa isi ia revansa in fata Johannei Konta, dupa ce britanica a invins-o pe romanca in turneul WTA de la Miami. Sportiva de pe locul 5 WTA a spus ca isi doreste revansa cu Konta si ca este pregatita pentru acest meci cu ea, meci care va avea loc in perioada 22-23 aprilie, la Mamaia: "Imi doresc o revansa in meciul de Fed Cup. Vreau sa castig meciurile mele, insa nu va fi usor, pentru ca ambele jucatoare britanice (Johanna Konta si Heather Watson) joaca foarte bine in Fed Cup, de fapt in general. O sa am insa publicul alaturi, o sa am echipa, sunt pregatita", a spus Simona Halep in cadrul unei intalniri cu presa de sambata...

          08 Aprilie 20172 comentarii
           Tensiuni in echipa de Fed Cup a Romaniei inaintea meciului cu Marea Britanie

           Tensiuni in echipa de Fed Cup a Romaniei inaintea meciului cu Marea Britanie

           Atmosfera nu este deloc linistita in echipa de Fed Cup a Romaniei inaintea meciului cu Marea Britanie, din barajul pentru mentinerea in Grupa Mondiala II. Surse autorizate au dezvaluit pentru Ziare.com ca Ilie Nastase, capitanul nejucator al echipei, si antrenorul Alina Tecsor ar fi stabilit deja ca pentru intalnirea cu britanicele sa fie chemate cinci jucatoare, cele patru care s-au aflat in lot la duelul cu Belgia, plus Simona Halep, intre timp refacuta dupa accidentare. Este o decizie care a provocat nemultumirea celor mai bine clasate romance din clasamentul WTA...

           23 Martie 2017
            Schimbare importanta pentru echipa de Fed Cup a Romaniei: Jucam pe zgura din Mamaia

            Schimbare importanta pentru echipa de Fed Cup a Romaniei: Jucam pe zgura din Mamaia

            Federatia Romana de Tenis a decis gazda disputei dintre Romania si Marea Britanie, din Fed Cup. Este vorba despre statiunea Mamaia, din Constanta, schimbarea locatiei aducand si modificarea suprafetei de joc, care va fi zgura. "Federatia Romana de Tenis anunta ca intalnirea de Fed Cup by BNP Paribas, dintre echipele nationale ale Romaniei si Marii Britanii, din play-off-ul Grupei Mondiale II, va fi gazduita de "Tenis Club IDU" din Mamaia, Constanta. Meciurile se vor disputa pe zgura, asa cum au dorit fetele din echipa Romaniei si capitanul-nejucator Ilie Nastase", se arata in comunicatul FRT...

            10 Martie 2017
             Fed Cup: Englezii se tem de meciul cu Romania

             Fed Cup: Englezii se tem de meciul cu Romania

             Tragerea la sorti a meciurilor din Fed Cup a fost una cu ghinion pentru Romania, insa nici adversarii nostri, englezii, nu sunt mai increzatori. Cei de la BBC scriu ca duelul dintre Romania si Marea Britanie va fi unul foarte dificil pentru echipa condusa de Anne Keothavong. "Marea Britanie va avea parte de un test dificil in duelul cu Romania, potrivit tragerii la sorti pentru meciurile din aprilie din Fed Cup. Partidele vor avea loc pe 22 si 23 aprilie, Marea Britanie luptand sa acceada in al doilea esalon valoric pentru prima data din 1993", noteaza sursa citata...

             14 Februarie 20171 comentariu
              Reactia lui Ilie Nastase dupa tragerea la sorti din Fed Cup

              Reactia lui Ilie Nastase dupa tragerea la sorti din Fed Cup

              Capitanul nejucator al echipei de Fed Cup a Romaniei, Ilie Nastase, a vorbit despre tragerea la sorti din barajul pentru mentinerea in Grupa Mondiala II a Fed Cup, unde vom intalni Marea Britanie. "Este bine pentru noi ca jucam acasa, dar puteam sa intalnim si adversare mai accesibile. Marea Britanie este un adversar dificil, au o jucatoare de Top 10, dar eu sunt convins ca in Romania, cu toate fetele sanatoase si apte de joc, noi avem prima sansa. Dar, repet, nu va fi usor", a spus Nastase pentru site-ul oficial al FRT...

              14 Februarie 2017
              Alte articole despre: Romania Marea Britanie Fed Cup
               Romania invinge Marea Britanie in Fed Cup. Simona Halep si-a luat revansa!

               Romania invinge Marea Britanie in Fed Cup. Simona Halep si-a luat revansa!

               Echipa nationala de tenis feminin a Romaniei a obtinut o noua victorie in Fed Cup, scor 2-1, in meciul cu Marea Britanie disputat la Budapesta. Sorana Carstea a acuzat mari probleme medicale si a fost infranta de Heather Watson, locul 162 WTA, cu scorul de 7-6 (7), 1-6, 4-6. Simona Halep si-a luat revansa dupa infrangerea din Ungaria si a invins-o cu 6-1, 6-4 pe Johanna Konta, locul 118 WTA, astfel ca am ajuns din nou la un meci decisiv. Irina Begu si Monica Niculescu au fost la inaltime si au trecut fara probleme de Jocelyn Rae si Heather Watson, scor 6-0, 6-2 si au adus victoria Romaniei...

               07 Februarie 20143 comentarii

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                O rivala a Simonei Halep din tenis, la un pas de retragere. "Mi-am tras palme. M-am gandit mult si serios la asta"
                Jucatoarea rusa de tenis Daria Kasatkina a dezvaluit, intr-un reportaj publicat de Sports.ru, ca in 2019 a traversat o perioada neagra si s-a...

                Trei fotbalisti de la Clinceni si antrenorul Ilie Poenaru au COVID -19. Ei au fost testati pozitiv chiar inaintea meciului cu FCSB. Ce se intampla cu partida din Liga 1
                Probleme la Academica Clinceni din cauza noului coronavirus Trei jucatori si antrenorul Ilie Poenaru au fost testati pozitiv cu virusul SARS - COV...

                Scene infioratoare. O fosta gimnasta si-a aruncat copilul nou nascut la gunoi FOTO
                O fosta sportiva a recurs la un gest extrem, imediat dupa ce a nascut. Cu siguranta, tanara va imbatrani in puscarie din cauza acestor fapte...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor