Ziare.com

Romania marea britanie tenis

Ilie Nastase i-a cerut numarul de telefon capitanului echipei Marii Britanii: In ce camera de hotel stai?

Ilie Nastase i-a cerut numarul de telefon capitanului echipei Marii Britanii: In ce camera de hotel stai?

Ilie Nastase nu si-a putut lua ochii de la capitanul echipei de Fed Cup a Marii Britanii, Anne Keothavong, in timpul ceremoniei in care s-au stabilit meciurile de sambata si duminica. Cotidianul Daily Mail a dezvaluit astfel ca Nastase a lasat-o fara replica pe Keothavong, cerandu-i numarul de telefon. Sursa citata scrie ca Keothavong s-a simtit inconfortabil dupa gestul lui Nastase, mai ales ca este casatorita. Nastase a insistat insa si a incercat din nou, dupa ce a luat-o in brate: "Hai ca nu intelege nimeni dins ala engleza!"...

22 Aprilie 20176 comentarii
  Tot ce trebuie sa stii inaintea duelului din Fed Cup dintre Romania si Marea Britanie

  Tot ce trebuie sa stii inaintea duelului din Fed Cup dintre Romania si Marea Britanie

  Romania si Marea Britanie se intalnesc, in acest sfarsit de saptamana, la Mamaia, in barajul pentru Grupa Mondiala II a Fed Cup. Inaintea acestui duel extrem de important, va oferim cele mai importante informatii pe care trebuie sa le stiti. Ce jucatoare vor participa? Echipa noastra este reprezentata de Simona Halep (locul 5 WTA), Irina Camelia Begu (locul 33 WTA), Monica Niculescu (locul 47 WTA) si Sorana Cirstea (locul 62 WTA)...

  21 Aprilie 20171 comentariu
   Modificare de ultima ora inaintea partidei de Fed Cup dintre Romania si Marea Britanie: Ce-a decis arbitrul

   Modificare de ultima ora inaintea partidei de Fed Cup dintre Romania si Marea Britanie: Ce-a decis arbitrul

   Arbitrul principal al intalnirii dintre reprezentativele de Fed Cup ale Romaniei si Marii Britaniei a luat o decizie de ultima ora. Din cauza conditiilor meteorologice s-a hotarat ca prima intalnire a disputei, dintre Simona Halep - Heather Watson, sa fie decalata cu o ora. Astfel, partida programata la Mamaia va incepe la ora 12, nu la ora 11, cum se anuntate. "Arbitrul principal al intalnirii de Fed Cup by BNP Paribas dintre echipele Romaniei si Marii Britanii a luat decizia de a schimba ora de start a partidelor din ziua de sambata, 22 aprilie 2017, de la Tenis Club IDU, din cauza conditiilor meteo...

   21 Aprilie 2017
    Programul meciurilor din Fed Cup: Simona Halep joaca prima pentru Romania

    Programul meciurilor din Fed Cup: Simona Halep joaca prima pentru Romania

    Vineri, la Mamaia, a avut loc tragerea la sorti a meciurilor din cadrul intalnirii dintre Romania si Marea Britanie, din play-off-ul Grupei Mondiale II a Fed Cup. Simona Halep va evolua prima pentru echipa noastra, ea urmand a o intalni pe numarul 2 din echipa britanica, Heather Watson. Ulterior, Irina Begu va avea o misiune extrem de dificila in fata Johannei Konta, campioana de la Miami si numarul 7 in clasamentul mondial. La dublu, Sorana Cirstea si Monica Niculescu par a avea o misiune accesibila in fata cuplului format din Laura Robson si Jocelyn Rae...

    21 Aprilie 2017
     Romania - Marea Britanie, in Fed Cup: Ce posturi TV vor transmite meciurile in tara noastra

     Romania - Marea Britanie, in Fed Cup: Ce posturi TV vor transmite meciurile in tara noastra

     Doua posturi de televiziune din tara noastra vor transmite duelul dintre Romania si Marea Britanie, din Fed Cup. Confruntarea poate fi urmarita in direct la TV la posturile Digi Sport si Dolce Sport. Romania si Marea Britanie se intalnesc pe 22 si 23 aprilie, la Mamaia, in barajul pentru Grupa Mondiala II a Fed Cup, de la ora 11:00. Din echipa noastra fac parte Simona Halep, Irina Begu, Monica Niculescu si Sorana Cirstea...

     20 Aprilie 2017
      Johanna Konta, despre confruntarea cu Simona Halep si conditiile gasite la Mamaia

      Johanna Konta, despre confruntarea cu Simona Halep si conditiile gasite la Mamaia

      Johanna Konta a vorbit joi despre confruntarea din Fed Cup cu Simona Halep, pe care a eliminat-o in urma cu cateva saptamani in sferturile turneului de la Miami. Tenismena britanica se declara increzatoare si spune ca abia asteapta s-o intalneasca din nou pe Halep, chiar pe suprafata favorita a acesteia. "De-abia astept sa joc pe suprafata ei preferata (zgura - n.red.). Cred ca nu e doar vorba de schimbarea suprafetei, conditiile sunt diferite, e vorba de Fed Cup aici. Sunt convins ca publicul va fi de partea ei, dar imi place atmosfera care va fi acolo si abia astept meciul impotriva ei", a declarat Konta la conferinta oficiala de presa de dinaintea intalnirii Romania - Marea Britanie, potrivit News.ro...

      20 Aprilie 2017
       Simona Halep, pregatita sa reprezinte Romania in Fed Cup: Ma simt bine, durerile au disparut

       Simona Halep, pregatita sa reprezinte Romania in Fed Cup: Ma simt bine, durerile au disparut

       Simona Halep a anuntat ca este pregatita sa reprezinte Romania in duelul de Fed Cup cu Marea Britanie. Numarul 5 WTA marturiseste ca se simte bine din punct de vedere fizic, durerile de la genunchi disparand de ceva vreme. "Ma simt foarte bine fizic, durerile la genunchi au disparut inainte de Indian Welles. Am avut o perioada foarte buna, cu antrenamente destul de dificile. Sunt pregatita si emotional si fizic sa joc meciurile de Fed Cup aici acasa", a afirmat Halep in cadrul unei conferinte de presa...

       20 Aprilie 20172 comentarii
        Interes enorm pentru meciul de Fed Cup al Romaniei: Toate biletele au fost vandute

        Interes enorm pentru meciul de Fed Cup al Romaniei: Toate biletele au fost vandute

        Meciul de Fed Cup dintre Romania si Marea Britanie a provocat un interes enorm in randul fanilor de la noi din tara, biletele fiind epuizate. Potrivit postului DigiSport, cu trei zile ramase pana la debutul intalnirii din play-off-ul Grupei II Mondiale a Fed Cup nu mai exista tichete disponibile. Fetele noastre promit ca vor face partide bune, desi vor avea de cealalta parte a fileului adversare foarte bine cotate. "Va fi un meci greu, mai ales pentru un play-off de Grupa Mondiala II. Cred ca e cel mai tare meci din aceasta faza", a spus Sorana Cirstea, completata de Irina Begu:...

        19 Aprilie 2017
         Probleme inaintea meciului de Fed Cup de la Mamaia: Ce dificultati intampina Simona Halep si compania

         Probleme inaintea meciului de Fed Cup de la Mamaia: Ce dificultati intampina Simona Halep si compania

         Vremea le da mari batai de cap organizatorilor si tenimenelor inaintea meciului de Fed Cup dintre Romania si Marea Britanie, programat sa se dispute la Mamaia. Din cauza ploii, Simona Halep si compania au fost nevoite sa se antreneze marti in sala, anunta Digi Sport. Mai mult, prognoza meteo pentru zilele urmatoare nu e deloc incurajatoare, anuntandu-se ploi chiar si in cele doua zile in care ar urma sa se joace meciurile. Jocurile din cadrul intalnirii de Fed Cup dintre Romania si Marea Britanie se vor disputa sambata si duminica, la baza IDU din Mamaia...

         18 Aprilie 2017
          Fed Cup: Ilie Nastase a anuntat lotul pentru duelul cu Marea Britanie

          Fed Cup: Ilie Nastase a anuntat lotul pentru duelul cu Marea Britanie

          Ilie Nastase a anuntat numele jucatoarelor pe care mizeaza in confruntarea cu Marea Britanie, din play-off-ul Grupei Mondiale II. Conform unui comunicat oficial, din echipa noastra fac parte Simona Halep, Irina Begu, Monica Niculescu si Sorana Cirstea. Marea absenta este asadar Patricia Tig, despre care Ziare.com a dezvaluit ca nu este pe placul celor jucatoare. "Aceasta intalnire de Fed Cup dintre echipele Romaniei si Marii Britanii este un foarte important eveniment sportiv al acestui inceput de an din Romania, si ne bucuram ca jucam la Mamaia, pe zgura...

          12 Aprilie 2017
           Tensiuni in echipa de Fed Cup a Romaniei inaintea meciului cu Marea Britanie

           Tensiuni in echipa de Fed Cup a Romaniei inaintea meciului cu Marea Britanie

           Atmosfera nu este deloc linistita in echipa de Fed Cup a Romaniei inaintea meciului cu Marea Britanie, din barajul pentru mentinerea in Grupa Mondiala II. Surse autorizate au dezvaluit pentru Ziare.com ca Ilie Nastase, capitanul nejucator al echipei, si antrenorul Alina Tecsor ar fi stabilit deja ca pentru intalnirea cu britanicele sa fie chemate cinci jucatoare, cele patru care s-au aflat in lot la duelul cu Belgia, plus Simona Halep, intre timp refacuta dupa accidentare. Este o decizie care a provocat nemultumirea celor mai bine clasate romance din clasamentul WTA...

           23 Martie 2017
            Schimbare importanta pentru echipa de Fed Cup a Romaniei: Jucam pe zgura din Mamaia

            Schimbare importanta pentru echipa de Fed Cup a Romaniei: Jucam pe zgura din Mamaia

            Federatia Romana de Tenis a decis gazda disputei dintre Romania si Marea Britanie, din Fed Cup. Este vorba despre statiunea Mamaia, din Constanta, schimbarea locatiei aducand si modificarea suprafetei de joc, care va fi zgura. "Federatia Romana de Tenis anunta ca intalnirea de Fed Cup by BNP Paribas, dintre echipele nationale ale Romaniei si Marii Britanii, din play-off-ul Grupei Mondiale II, va fi gazduita de "Tenis Club IDU" din Mamaia, Constanta. Meciurile se vor disputa pe zgura, asa cum au dorit fetele din echipa Romaniei si capitanul-nejucator Ilie Nastase", se arata in comunicatul FRT...

            10 Martie 2017
             Fed Cup: Englezii se tem de meciul cu Romania

             Fed Cup: Englezii se tem de meciul cu Romania

             Tragerea la sorti a meciurilor din Fed Cup a fost una cu ghinion pentru Romania, insa nici adversarii nostri, englezii, nu sunt mai increzatori. Cei de la BBC scriu ca duelul dintre Romania si Marea Britanie va fi unul foarte dificil pentru echipa condusa de Anne Keothavong. "Marea Britanie va avea parte de un test dificil in duelul cu Romania, potrivit tragerii la sorti pentru meciurile din aprilie din Fed Cup. Partidele vor avea loc pe 22 si 23 aprilie, Marea Britanie luptand sa acceada in al doilea esalon valoric pentru prima data din 1993", noteaza sursa citata...

             14 Februarie 20171 comentariu
              Romania invinge Marea Britanie in Fed Cup. Simona Halep si-a luat revansa!

              Romania invinge Marea Britanie in Fed Cup. Simona Halep si-a luat revansa!

              Echipa nationala de tenis feminin a Romaniei a obtinut o noua victorie in Fed Cup, scor 2-1, in meciul cu Marea Britanie disputat la Budapesta. Sorana Carstea a acuzat mari probleme medicale si a fost infranta de Heather Watson, locul 162 WTA, cu scorul de 7-6 (7), 1-6, 4-6. Simona Halep si-a luat revansa dupa infrangerea din Ungaria si a invins-o cu 6-1, 6-4 pe Johanna Konta, locul 118 WTA, astfel ca am ajuns din nou la un meci decisiv. Irina Begu si Monica Niculescu au fost la inaltime si au trecut fara probleme de Jocelyn Rae si Heather Watson, scor 6-0, 6-2 si au adus victoria Romaniei...

              07 Februarie 20143 comentarii
               BBC: De ce are Romania o imagine publica asa de proasta?

               BBC: De ce are Romania o imagine publica asa de proasta?

               Prim-ministrul Victor Ponta si-a aparat tara dupa un val de rapoarte negative aparute in Regatul Unit si in alte locuri din Europa, in legatura cu Romania si cu imigrantii romani, remarca postul britanic BBC. "De ce (Romania - n.red.) are o imagine publica proasta? Desigur, trebuia sa fie vorba despre Romania", incepe articolul BBC. "Ati putut aproape simti usurarea unora cand, in mijlocul scandalului legat de carnea de cal, se arata cu degentul catre abatoarele dintr-un stat est-european", continua sursa citata. Imaginile cu caii si carutele rromilor si crima organizata recunoscuta a Romaniei au fost explicatiile, insa nu exista nicio dovada ca vreo cantitate de carne de cal a iesit din Romania etichetata ca orice altceva decat carne de cal...

               25 Februarie 201335 comentarii

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Laurentiu Reghecampf, despre numirea lui Mirel Radoi in functia de selectioner al Romaniei
                Laurentiu Reghecampf a comentat numirea lui Mirel Radoi in functia de selectioner al Romaniei. Fostul tehnician al lui FCSB este de parere ca...

                Reactia lui Gigi Becali dupa ce Harlem Gnohere si-a reziliat contractul cu FCSB
                Gigi Becali a comentat plecarea de la FCSB a golgheterului din ultimele sezoane, atacantul francez Harlem Gnohere. Finantatorul...

                FCSB, refuzata categoric de un international roman
                FCSB a fost refuzata in mai multe randuri de un international roman. Gabriel Torje dezvaluie ca s-a discutat "de mai multe ori" despre o venire...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor