Ziare.com

Romania slovacia live

Romania incepe aventura la Campionatul European de handbal chiar de 1 decembrie. Iata avancronica partidei de debut cu Cehia

Romania incepe aventura la Campionatul European de handbal chiar de 1 decembrie. Iata avancronica partidei de debut cu Cehia

Echipa nationala de handbal feminin a Romaniei va incepe aventura de la Campionatul European din Franta, acolo unde chiar pe 1 decembrie, de Ziua Nationala a Romaniei, tara noastra va avea meciul sau de debut, in fata Cehiei. Romania va infrunta Cehia pe 1 decembrie, iar meciul va incepe de la ora 19 si va fi LIVE text, faza cu faza, pe site-ul Ziare.com. Neagu si compania au fost repartizate in Franta in grupa D, alaturi de Germania si de Norvegia, ultima fiind si marea favorita a acestei competitii...

01 Decembrie 2018
  Nationala de tineret a Romaniei invinge Tara Galilor si e in proportie de 99% calificata la Campionatul European de anul viitor

  Nationala de tineret a Romaniei invinge Tara Galilor si e in proportie de 99% calificata la Campionatul European de anul viitor

  Nationala de tineret a Romaniei a castigat cu 2-0 partida cu reprezentativa similara a Tarii Galilor, disputata vineri seara, la Cluj-Napoca, in cadrul preliminariilor pentru Campionatul European de anul viitor. In urma acestui succes, "tricolorii mici" mai au nevoie de doar un punct in meciul de acasa cu Liechtenstein pentru a fi siguri de prezenta la turneul final din Italia. Ianis Hagi si compania n-au stralucit, dar cu toate acestea au obtinut o victorie fara emotii, in fata unui public numeros, venit la Cluj pentru a asista la scrierea unei noi pagini din istoria fotbalului romanesc...

  12 Octombrie 20182 comentarii
   Monica Niculescu versus Raluca Olaru, duel romanesc in primul tur in proba de dublu la Wimbledon

   Monica Niculescu versus Raluca Olaru, duel romanesc in primul tur in proba de dublu la Wimbledon

   Tabloul de dublu al turneului de la Wimbledon, al treilea trofeu de Mare Slem al anului 2017, va contine sapte romani, iar doi dintre ei se vor si duela in chiar prima mansa. Vorbim despre un duel pe tabloul feminin, acolo unde Monica Niculescu o va infrunta pe Raluca Olaru. Niculescu face pereche alaturi de Hao-Ching Chan din Taipei, iar Olaru va fi colega cu Veronica Cepede Royg (Paraguay). Irina Begu face echipa alaturi de Sorana Cirstea, iar cele doua vor da piept in turul I cu Oceane Dodin (Franta) si Tatjana Maria (Germania)...

   01 Iulie 2017
    Romanii si-au aflat adversarii de la Wimbledon: Sansa mare pentru Halep si Copil

    Romanii si-au aflat adversarii de la Wimbledon: Sansa mare pentru Halep si Copil

    Jucatorii romani de tenis calificati pe tabloul principal de la Wimbledon si-au aflat vineri adversarii din primul tur, cei mai norocosi fiind Simona Halep si Marius Copil. Cei doi vor intalni in prima runda adversari veniti din calificari, mai slab cotati. Simona Halep, cap de serie numarul 2 pe tabloul feminin, va debuta cu o adversara in mod normal foarte abordabila, iar partea de tablou pe care a fost plasata arata promitator pentru un parcurs destul de lung. La fel de norocos a fost si Marius Copil, numarul 85 ATP urmand, de asemenea, sa dea peste un adversar mai slab cotat si avand o sansa foarte mare de a trece in turul II, acolo unde l-ar putea astepta spaniolul Bautista Agut...

    30 Iunie 20173 comentarii
     Roland Garros 2017: Adversarele tenismenelor romane in primul tur

     Roland Garros 2017: Adversarele tenismenelor romane in primul tur

     Tenismenele romane si-au aflat vineri dupa-amiaza adversarele din prima runda a turneului de Grand Slam de la Roland Garros. Romania va fi reprezentata la aceasta editie de 6 tenismene, care vor evolua in runda inaugurala dupa cum urmeaza: Simona Halep vs Jana Cepelova (Slovacia, locul 88 WTA) Simona Halep si-a aflat adversara de la Roland Garros: Iata ce culoar are...

     26 Mai 2017
      Jocurile Olimpice 2016: Rezultatele de vineri ale sportivilor romani

      Jocurile Olimpice 2016: Rezultatele de vineri ale sportivilor romani

      Ziua de vineri de la Jocurile Olimpice nu a fost una prea buna pentru sportivii nostri, care nu au reusit sa se implice in lupta pentru medalii. Cel mai aproape de acest obiectiv a fost luptatorul Ivan Guidea, ajuns pana in sferturile de finala de la lupte libere, categoria 57 de kilograme. In rest, romanii au avut evolutii modeste la atletism sau gimnastica ritmica. Ziare.com v-a tinut la curent pe tot parcursul zilei cu rezultatele romanilor, iar mai jos aveti rezumatul:...

      20 August 20161 comentariu
       Cupa Davis: Romania invinge Israel in doar doua zile

       Cupa Davis: Romania invinge Israel in doar doua zile

       Romania a invins Israel in Cupa Davis, dupa ce la dublu, cuplul Florin Mergea/Horia Tecau a trecut usor de rivalii Bar Tzuf Botzer/Edan Leshem, scor 6-3, 6-4, 6-4. Scorul la general a ajuns asadar la 3-0, ceea ce inseamna o victorie pentru Romania, care ajunge in turul II al Grupei I Euro-africane din Cupa Davis. In acest tur II, Romania va intalni cel mai probabil Slovacia, care dupa prima zi de jocuri, avea si ea 2-0 cu Slovenia. Duminica, la Sibiu, raman sa se mai dispute ultimele doua jocuri: Adrian Ungur - Dudi Sela si Marius Copil - Bar Tzuf Botzer...

       07 Martie 20152 comentarii
        Wimbledon 2014: Ce au facut romanii in prima zi

        Wimbledon 2014: Ce au facut romanii in prima zi

        Editia din acest an a turneului de la Wimbledon a debutat luni in direct pe Ziare.com cu primele meciuri in care au fost implicati sportivi din Romania. Trei sportivi din Romania au fost prezenti pe iarba de la Wimbledon, vestile nefiind deloc bune. La masculin, Romania a ramas deja fara reprezentant pe tabloul de simplu, Victor Hanescu fiind invins de cehul Tomas Berdych, scor 7-6 (5), 1-6, 4-6, 3-6. In schimb, la feminin, Monica Niculescu a fost invinsa surprinzator de Alison Van Utvank, scor 5-7, 3-6...

        23 Iunie 20141 comentariu
        Alte articole despre: rezultate Wimbledon, Wimbledon live
         Romania rateaza calificarea la Campionatul Mondial de handbal, dupa un baraj cu Suedia

         Romania rateaza calificarea la Campionatul Mondial de handbal, dupa un baraj cu Suedia

         Romania a ratat calificarea la Campionatul Mondial de handbal masculin din Qatar, editia din 2015, dupa ce a pierdut returul barajului cu Suedia, in deplasare, scor 27-21. Evolutia tricolorilor romani a fost una extrem de slaba, cel putin la debut de joc, romanii marcand prima reusita abia dupa primele 5 minute. Dupa mai putin de 10 minute, Suedia avea 8-3 si conducea extrem de lejer partida. Scorul la pauza avea sa fie 15-7, demonstrand extrem de clar cine era favorita acestui baraj...

         15 Iunie 20143 comentarii
          Bob Dylan concerteaza din nou in Romania (Video)

          Bob Dylan concerteaza din nou in Romania (Video)

          Bob Dylan ajunge in Romania in data de 25 iunie, pentru un concert exclusiv, care va avea loc la Sala Palatului din Bucuresti. Acesta este al doilea concert al artistului in tara noastra si primul spectacol pe care acesta il va sustine pe scena Salii Palatului. Bob Dylan este unul dintre cele mai influente personaje ale secolului 20, fiind un simbol al inovatiei in muzica si cultura, primul artist care a imbinat muzica populara cu ambitiile intelectuale. Cel dintai bard rock'n'roll, influenta lui Dylan a format o intreaga generatie si a dat un nou sens muzicii folk si rock...

          04 Martie 2014
           Artistul cu cel mai difuzat clip in istoria MTV-ului, in Romania! Concertele lui 2014

           Artistul cu cel mai difuzat clip in istoria MTV-ului, in Romania! Concertele lui 2014

           Solistul trupei Genesis, Peter Grabriel, va concerta in Romania in 8 mai 2014, la Romexpo, in pavilionul central. Concertul marcheaza 25 de ani de la aparitia celui mai cunoscut album al artistului, "So", material remasterizat si disponibil incepand cu aceasta luna intr-o editie de colectie. Artistul se va afla pentru prima oara in Romania, el incluzand recent Bucurestiul in turneul sau din Europa, Back To Front, dupa cum reiese chiar de pe site-ul sau. Pana acum erau programate mai multe concerte in Germania, in aprilie si mai, fiind adaugate recent si doua show-uri in Slovacia (Bratislava, 5 mai) si Romania (Bucuresti)...

           04 Noiembrie 2013
            Nationala Romaniei, doar o remiza cu Slovacia

            Nationala Romaniei, doar o remiza cu Slovacia

            Nationala Romaniei a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul amical disputat in compania reprezentativei Slovaciei. Bogdan Stancu a marcat singurul gol al "tricolorilor" in finalul primei reprize. Pe un National Arena mai mult gol, cu sase mii de oameni in tribune, selectionerul Victor Piturca a inceput cu o formula usor experimentala, in care si-au facut loc "circarul" Latovlevici sau surprinzatorul Hoban. Meciul a inceput cu o mare ocazie a oaspetilor, Sestak trecand mult prea usor de Latovlevici si luand la tinta transversala portii lui Tatarusanu...

            14 August 201314 comentarii
             Romania, invinsa de Slovacia in Cupa Presedintelui

             Romania, invinsa de Slovacia in Cupa Presedintelui

             Nationala Romaniei a pierdut primul meci disputat in Cupa Presedintelui, cu Slovacia, scor 33-38, si a ratat calificarea in finala pentru locurile 17/18. Cele doua echipe au oferit o prima repriza spectaculoasa, golurile curgand unul dupa altul la ambele porti. Dupa un start echilibrat, slovacii s-au desprins pe tabela incepand cu minutul 15, reusind, pana la pauza, sa conduca chiar si la patru goluri, datorita breselor din defensiva echipei noastre. La pauza, "tricolorii" aveau de recuperat trei goluri (19-22)...

             22 Ianuarie 20114 comentarii
              Avancronica meciului Romania - Slovacia

              Avancronica meciului Romania - Slovacia

              Nationala de handbal masculin a Romaniei va intalni, sambata, selectionata similara a Slovaciei intr-un meci contand pentru locurile 17-20 la Campionatul Mondial din Suedia. Echipa pregatita de Vasile Stanga a ratat calificarea in grupele principale, dupa ce a incheiat Grupa C pe locul 5, pozitia a 17-a fiind cea mai buna pe care o poate obtine la acest turneu final. Romania a inregistrat trei infrangeri in prima faza a competitiei, cu Croatia, Danemarca si Algeria, invingand apoi Australia si Serbia...

              22 Ianuarie 2011
               Armanu: E un meci capital, baietii se vor mobiliza la maxim

               Armanu: E un meci capital, baietii se vor mobiliza la maxim

               Antrenorul Stiintei Bacau, Gabriel Armanu, este convins ca elevii antrenati de Aihan Omer vor face tot ce le sta in putere pentru a obtine astazi o victorie in fata Slovacia. O victorie a Romaniei cu contra selectionatei Slovaciei ar coincide cu o calificare in faza a doua a grupelor Campionatului Mondial din Croatia. "Este un meci capital si sunt sigur ca baietii se vor mobiliza la maxim. Rica Paraianu si Rudi sunt odihniti, iar alaturi de intreaga echipa, sunt sigur ca vor face tot ce le va sta in putinta pentru a se califica mai departe si pentru a duce mai departe istoria handbalului romanesc", a declarat Gabriel Armanu la gsp.ro...

               22 Ianuarie 2009

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Surpriza in Liga 1. Universitatea Craiova, invinsa de Chindia Targoviste. Grecul Ouzounidis, la prima infragere ca antrenor al oltenilor
                Formatia Universitatea Craiova a fost invinsa, sambata seara, in deplasare, cu scorul de 1-0, de echipa Chindia Targoviste, la Buzau, intr-un meci...

                Sumudica, la un pas de demisie in Turcia. "Nici Mourinho nu ar obtine rezultate bune aici"
                Formatia Rizespor, antrenata de Marius Sumudica, a remizat, sambata, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Sivasspor, intr-un meci din etapa a...

                Cornel Dinu are probleme de sanatate si va fi operat. "Iau anticoagulante. Am avut sternul taiat si cusut cu sarma"
                Probleme de sanatate pentru Cornel Dinu. Ajuns la 72 de ani, dinamovistul a fost la un pas de operatie inaintea meciului pierdut de echipa din...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor