Ziare.com
Sanmartean revine in fotbalul romanesc: A semnat cu o echipa din Liga 1

Sanmartean revine in fotbalul romanesc: A semnat cu o echipa din Liga 1

Lucian Sanmartean a revenit in fotbalul romanesc. "Magicianul" ajuns la 37 de ani va semna miercuri un contract pana la sfarsitul sezonului cu FC Voluntari. "Sanmartean e deja la echipa, se antreneaza cu noi, iar astazi va semna contractul pana ...

22 Noiembrie 2017

Sanmartean transfer vaslui

Steaua cheltuie o avere pentru transferul "micului Platini"

Steaua cheltuie o avere pentru transferul "micului Platini"

Steaua va cheltui o suma considerabila pentru a-l transfera, in perioada imediat urmatoare, pe Lucian Sanmartean, mijlocasul celor de la FC Vaslui. Pentru a-l legitima pe "micul Platini", campioana va fi nevoite sa achite aproape 800 de mii de euro! Site-ul gsp.ro anunta ca negocierile purtate in ultimele zile intre Steaua si FC Vaslui au dat roade, fosta echipa a lui Adrian Porumboiu fiind de acord cu cedarea jucatorului. In schimbul acestuia, moldovenii solicita 150.000 de euro, plus TVA, suma pe care "ros-albastrii" au fost de acord s-o achite. In plus, Steaua va prelua si restantele financiare ale jucatorului, aproximativ 150 de mii de euro...

05 Februarie 20142 comentarii
  Transfer de urgenta la Steaua: Vine "Micul Platini"!

  Transfer de urgenta la Steaua: Vine "Micul Platini"!

  Rezultatele sub asteptari din perioada de pregatire au produs ingrijorare in conducerea Stelei, Gigi Becali luand decizia de a face un transfer de urgenta la echipa. Mijlocasul celor de la FC Vaslui, Lucian Sanmartean, este asteptat in perioada urmatoare in cantonamentul campioanei din Spania. Negocierile cu Vaslui si cu jucatorul poreclit "micul Platini" s-au purtat in ultimele zile iar partile sunt foarte aproape de a ajunge la un acord. "Eu sper ca Lucian va ajunge la noi. Sunt sigur ca patronul nostru va face un efort si se va rezolva acest lucru. Au fost niste discutii in ultimele zile. Sper ca se rezolva pentru ca este un jucator care va aduce mult echipei noastre", a spus antrenorul Stelei, Laurentiu Reghecampf, la DigiSport...

  04 Februarie 20143 comentarii
   Transferul visat de Becali, tot mai aproape de realizare

   Transferul visat de Becali, tot mai aproape de realizare

   Gigi Becali incearca de cativa ani sa-l aduca pe Lucian Sanmartean la Steaua iar transferul mijlocasului in Ghencea pare tot mai aproape de realizare. Jucatorul in varsta de 34 de ani se afla in ultimele sase luni de contract cu FC Vaslui si va parasi gruparea lui Adrian Porumboiu in vara, atunci cand ar putea face pasul catre Steaua. "Asteptam sa vedem, mai sunt doua trei luni de jocuri si pot discuta cu orice echipa. Pana atunci vreau sa-mi duc treaba la Vaslui la capat. Sigur ca vreau la Steaua, orice jucator ar vrea sa ajunga acolo. Sunt si alte cluburi importante la care cred ca nu e jucator din Liga 1 sa nu vrea sa ajunga. Sigur ca-mi doresc la Steaua, daca situatia se va concretiza si se va alinia asa cum trebuie. Pentru mine e ceva special sa fiu dorit si la aceasta varsta", a spus Sanmartean la DigiSport...

   20 Ianuarie 20141 comentariu
    Refuzata de Sanmartean, Steaua il vrea pe cel mai bun strain din Liga 1

    Refuzata de Sanmartean, Steaua il vrea pe cel mai bun strain din Liga 1

    Dupa ce Lucian Sanmartean a refuzat oferta de a se transfera la Steaua, campioana s-a reorientat rapid si a demarat discutiile pentru achizitia celui mai bun strain din Liga 1. Brazilianul Eric de Oliveira, de la Pandurii Targu Jiu, este noua tinta a "ros-albastrilor", anunta ProTV. Oficialii echipei gorjene si-ar dori sa-l tina pe sud-american pana la finalul sezonului, insa daca vor primi o oferta avantajoasa n-o vor refuza. "Am facut tot timpul tranzactii bune intre clubul nostru si clubul Steaua, chiar am primit si banii in avans", a spus presedintele gorjenilor, Eugen Parvulescu...

    29 Decembrie 20132 comentarii
     "Micul Platini" a refuzat Steaua!

     "Micul Platini" a refuzat Steaua!

     Lucian Sanmartean, jucatorul poreclit "micul Platini" datorita calitatilor sale, a refuzat Steaua. Dorit in Ghencea de finantatorul Gigi Becali, mijlocasul a declinat oferta in momentul in care a auzit ca Steaua ii ofera un salariu mai mic decat cel pe care il incaseaza la Vaslui in momentul de fata. "Tinand cont de varsta, tot ce conteaza e siguranta si linistea de dupa fotbal. Sa mergi la o echipa care iti ofera salariul sub ce ai acum, e neinteresant la varsta mea. Eu in Champions League am jucat, stiu ce inseamna, linistea financiara a echipei e tot ce primeaza. Daca esti mai tinerel, te poate fura orice magie de felul asta, dar pentru mine e importanta linistea financiara", a spus Sanmartean la DolceSport...

     29 Decembrie 20135 comentarii
      Transferul "micului Platini" la Steaua, in impas

      Transferul "micului Platini" la Steaua, in impas

      Transferul lui Lucian Sanmartean la Steaua a intrat in impas, jucatorul anuntand ca nu vrea sa plece de la FC Vaslui pana cand nu isi incaseaza restantele salariale. Poreclit "micul Platini", Sanmartean intra in ultimele sase luni de contract cu vasluienii, dar nu se grabeste sa-si negocieze plecarea la o alta formatie. "Sunt sigur ca Gigi Becali si toata lumea stie ca eu ma aflu in ultimele sase luni de contract cu FC Vaslui. Insa vreau sa va spun ca alt lucru trebuie sa il intereseze pe patronul Stelei. Dansul trebuie sa afle mai intai ca eu am de incasat de la FC Vaslui o gramada de bani de pe urma restantelor pe care clubul le are la mine. Nu pot divulga suma, dar credeti-ma ca am muti bani de incasat...

      27 Decembrie 20133 comentarii
       Sanmartean, raspuns neasteptat la oferta lui Becali

       Sanmartean, raspuns neasteptat la oferta lui Becali

       Lucian Sanmartean, mijlocasul celor de la FC Vaslui, a oferit un raspuns neasteptat la oferta lui Gigi Becali, cel care il vrea la Steaua. Veteranul in varsta de 33 de ani a anuntat ca il intereseaza mai mult banii decat performanta si, prin urmare, nu este tentat sa joace in Ghencea. "La varsta mea nu ma mai atrage mirajul Ligii Campionilor, am jucat acolo. Daca sunt adevarate discutiile, oferta Stelei e intr-adevar mica si nu ma interseaza. Am un salariu mai bun la Vaslui, pentru mine e importanta familia acum", a declarat Sanmartean, potrivit celor de la Sport.ro...

       16 Mai 20132 comentarii
        Becali pregateste transferul anului in Liga 1

        Becali pregateste transferul anului in Liga 1

        Gigi Becali, finantatorul Stelei, pregateste transferul anului in Liga 1. Latifundiarul este interesat de mijlocasul celor de la FC Vaslui, Lucian Sanmartean, pe care isi doreste sa-l aduca printr-un artificiu. Becali vrea sa profite de faptul ca fotbalistul in varsta de 33 de ani are bani de primit de la Vaslui, urmand a-l atrage in Ghencea promitandu-i achitarea restantelor. "L-as lua pe Sanmartean, dar numai daca il iau gratis. M-a intrebat cineva daca ar fi bun Sanmartean. Am intentia de a-l lua, dar nu sunt asa de interesat incat sa ma apuc sa negociez. O sa vorbesc cu Porumboiu. Eu l-am intrebat: Adriane, tu-l mai tii pe Sanmartean? Si el mi-a zis: Da, dom'le, il tin. De-aia nu am mai insistat. El mai are de luat vreo 350.000 de euro si i-am zis ca ii dau eu banii aia si inca 10.000 pe luna...

        15 Mai 20131 comentariu
         Cutremur la Vaslui! Sumudica si Sanmartean, in pericol

         Cutremur la Vaslui! Sumudica si Sanmartean, in pericol

         Remiza inregistrata duminica in compania celor de la Pandurii Targu Jiu a involburat serios apele la FC Vaslui, acolo unde antrenorul Marius Sumudica si vedeta Lucian Sanmartean au posturile amenintate. Patronul vicecampioanei, Adrian Porumboiu, este nemultumit de faptul ca Sumudica nu a reusit inca sa se impuna in fata jucatorilor, dar si de lipsa de reactie a tehnicianului in timpul jocurilor. "Eu am numit un antrenor de care sa asculte jucatorii, nu sa faca fiecare ce vrea, iar antrenorul sa doarma pe banca", a spus Porumboiu la Sport.ro...

         13 August 2012
          Sanmartean, oferit Rapidului intr-o "super-afacere"

          Sanmartean, oferit Rapidului intr-o "super-afacere"

          Adrian Porumboiu, patronul celor de la FC Vaslui, a oferit cel mai bun jucator al echipei, pe Lucian Sanmartean, celor de la Rapid, intr-o "super-afacere". Porumboiu spune ca mijlocasul ar putea ajunge in Giulesti in schimbul a... 5 milioane de euro! "Nu m-a cautat Rapid. Pretul lui Sanmartean este de 5 milioane de euro pentru ca l-au sunat inainte de meciul direct. Ei l-ar vrea si gratis, poate sa le mai dau si niste bani", a spus Adrian Porumboiu la Sport.ro. Sanmartean a mai fost dorit, in aceasta iarna, si de cei de la Steaua, insa jucatorul a refuzat sa mearga la echipa patronata de Gigi Becali...

          13 Ianuarie 20121 comentariu
           Becali anunta un super-transfer la Steaua: E cel mai bun din Romania

           Becali anunta un super-transfer la Steaua: E cel mai bun din Romania

           Gigi Becali, finantatorul Stelei, a anuntat ca a transferat inca un jucator, insa a refuzat sa-i dea numele, precizand doar ca este "cel mai bun din Romania". "Am mai luat un fotbalist, dar pe asta nu vi-l zic. Nu vi-l zic pentru ca nu mai pot sa-l iau. L-am luat, dar mai am o secunda maine. Parerea mea este ca e cel mai bun. Jur ca nu spun. Mi-a spus ca patronul lui ca daca spun ceva, nu mi-l mai da. Nu este Chipciu, despre el am zis, o sa vedeti voi. O sa fac o echipa ca sa ajungem in finala", a anuntat Gigi Becali la DigiSport...

           13 Decembrie 20114 comentarii
            Rapid pregateste transferul sezonului in Liga 1

            Rapid pregateste transferul sezonului in Liga 1

            George Copos este dispus sa bage adanc mana in buzunare in pauza de iarna pentru a intari echipa echipa lui Razvan Lucescu si pregateste cel mai important transfer al sezonului in Liga 1. Dupa ce saptamana trecuta s-a imprumutat de la banca, Copos a pus ochii pe unul dintre cei mai buni mijlocasi din "Liga lui Mitica", Lucian Sanmartean de la FC Vaslui, informeaza Prosport. In varsta de 31 de ani, fotbalistul moldovenilor intra in ultimele sase luni de contract in ianuarie 2012 si pana acum nu si-a prelungit intelegerea cu clubul patronat de Adrian Porumboiu...

            14 Noiembrie 2011
             Goga, la Steaua. Sanmartean, ratat din cauza... bogatiei lui Becali!

             Goga, la Steaua. Sanmartean, ratat din cauza... bogatiei lui Becali!

             Gigi Becali, finantatorul Stelei, a anuntat, marti, ca s-a inteles cu jucatorul Dorin Goga, de la Poli Timisoara, acesta urmand a se alatura lotului "ros-albastrilor" in cursul saptamanii viitoare. Latifundiarul a dezvaluit ca a discutat cu Goga la telefon iar acesta si-a dat acordul pentru a veni la Steaua. "L-am sunat azi si i-am zis ba, tu vrei sa ajungi fotbalist odata? Pe Goga il vreau, na! Mi-a spus gata nea Gigi, vin. Sper sa vina saptamana viitoare", a declarat Becali la Digi Sport. Goga a mai fost aproape de Steaua si in urma cu o luna, insa atunci a preferat sa ramana la Timisoara, in Liga II, pentru ca primeste un salariu colosal pe Bega...

             20 Septembrie 20112 comentarii
              Lazio vrea un fotbalist de la Vaslui

              Lazio vrea un fotbalist de la Vaslui

              Oficialii lui Lazio Roma au ramas impresionati de evolutia lui Lucian Sanmartean din meciul cu FC Vaslui, din Europa League, si s-au interesat de mijlocasul roman. Patronul moldovenilor, Adrian Porumboiu, nici nu a vrut sa auda de un posibil transfer, anuntand ca are nevoie de Sanmartean pentru a castiga titlul in Liga 1. "Lotito m-a intrebat despre Lucian. L-a placut foarte mult, s-a interesat de el. Lucian nu pleaca nicaieri de la noi. Nici la Lazio, nici la alt club. Cum sa le dau drumul celor mai buni jucatori cand ma lupt si in campionat si in cupele europene? In plus, daca avea 26 sau 27 de ani, alta era situatia, asa, la 31 de ani, e mai greu sa-l ia Lazio", a spus Porumboiu, conform Sport.ro...

              17 Septembrie 20111 comentariu
               Sanmartean s-a transferat la FC Vaslui

               Sanmartean s-a transferat la FC Vaslui

               Mijlocasul echipei Gloria Bistrita, Lucian Sanmartean, s-a transferat la echipa pregatita de Marius Lacatus, FC Vaslui, dupa ce a intrat in dizgratia lui Florin Halagian.
               Lucian Sanmartean a semnat un contract pe o perioada de doi ani si jumatate cu FC Vaslui si isi va incepe antrenamentele pe 8 ianuarie.
               Fotbalistul care in luna martie va implini 30 de ani a mai fost dorit de FC Timisoara si de CFR Cluj.
               In turul campionatului, Sanmartean a evoluat in 15 meciuri, reusind sa inscrie un gol.
               C.M.

               23 Decembrie 2009
               Alte articole despre: Lucian Sanmartean, transfer FC Vaslui

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                VIDEO Nadia Comaneci, mesaj emotionant de Ziua Nationala: "Romanie draga, mi-e dor de tine"
                Nadia Comaneci a postat un mesaj de Ziua Nationala in care ii felicita pe romani si in care spune ca spera sa ajunga in tara cat mai curand....

                Masurile anti-Covid vor creste cu aproape 1 miliard de dolari costurile organizarii Jocurilor Olimpice de la Tokyo
                Comitetul de organizare a Jocurilor Olimpice si Paralimpice de la Tokyo a estimat costul masurilor anti-COVID-19 la aproximativ 100 miliarde yeni...

                Gafa de proportii: FC Barcelona a anuntat ca vine la Bucuresti sa joace in Champions League. Cum au reactionat maghiarii pe retelele sociale
                FC Barcelona va juca miercuri, 2 decembrie, la Budapesta, contra lui Ferencvaros, insa clubul catalan a anuntat pe contul de Facebook ca deplasarea...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor