Ziare.com

Schimbari romania armenia

Romania pierde cu Muntenegru si nu mai are nicio sansa de calificare la Cupa Mondiala

Romania pierde cu Muntenegru si nu mai are nicio sansa de calificare la Cupa Mondiala

Echipa nationala a Romaniei a ramas si fara ultima sansa de calificare la Cupa Mondiala din 2018 dupa ce a pierdut in Muntenegru, scor 1-0. In meciul ultimei sanse, Christoph Daum a adoptat o tactica ultradefensiva, iar jocul a fost unul cu adevarat penibil din partea fotbalistilor nostri. Meciul cu Muntenegru este doar ultimul dintr-o serie in care am fost departe de fotbalul adevarat, iar in curand este posibil sa scapam de selectionerul Christoph Daum, cel mai bine platit antrenor din istoria nationalei...

04 Septembrie 201750 comentarii
  Schimbari importante in primul "11" al nationalei Romaniei: Cum va arata echipa de start cu Muntenegru - surse

  Schimbari importante in primul "11" al nationalei Romaniei: Cum va arata echipa de start cu Muntenegru - surse

  Christoph Daum va efectua trei modificari in echipa de start a nationalei Romaniei. Fata de meciul castigat greu cu Armenia, selectionerul Romaniei nu-i va mai folosi contra Muntenegrului pe Mihai Pintilii, Alexandru Chipciu si Alexandru Baluta. In locul lor, tehnicianul neamt ii va trimite in teren pe Razvan Marin, Adi Popa si Alexandru Maxim, potrivit Sport.ro. Astfel, primul "11" al Romaniei pentru meciul cu Muntenegru va fi urmatorul:...

  04 Septembrie 2017
   Selectionerul Armeniei, despre meciul cu Romania

   Selectionerul Armeniei, despre meciul cu Romania

   Antrenorul reprezentativei de fotbal a Armenia, Artur Petrosian, a declarat ca la echipa sa au avut loc multe schimbari dupa meciul pierdut cu 0-5 anul trecut, la Erevan, in fata Romaniei, precizand ca are incredere in jocul elevilor sai in partida de la Bucuresti. "Am incredere in jocul nostru ca ne va aduce un rezultat bun in partida de maine cu Romania. La echipa noastra au avut loc foarte multe schimbari dupa meciul pierdut la Erevan cu 0-5 in fata Romaniei. Am incercat sa transformam in bine foarte multe lucruri si sunt sigur ca ideile pe care le vom pune in practica ne vor aduce un rezultat pozitiv...

   01 Septembrie 2017
   Alte articole despre: Romania Armenia
    Selectionerul Poloniei, despre victoria categorica din meciul cu Romania

    Selectionerul Poloniei, despre victoria categorica din meciul cu Romania

    Selectionerul reprezentativei de fotbal a Poloniei, Adam Nawalka, a declarat ca Romania a dat o replica puternica, dar echipa sa a fost de neoprit. "Romania ne-a dat o replica foarte puternica. Daca ne uitam la rezultatpare ca a fost un meci usor, dar daca analizam atent observam ca am intalnit o echipa foarte bine organizata. Azi ei au jucat bine, dar noi am fost de neoprit, am dat 100 la suta. Antrenorul Daum a stiut cand a spus ca noi sunt foarte puternici daca ni se permite sa jucam pe contraatac...

    12 Noiembrie 20162 comentarii
     Reactia lui Christoph Daum dupa victoria nationalei Romaniei din Armenia

     Reactia lui Christoph Daum dupa victoria nationalei Romaniei din Armenia

     Selectionerul Christoph Daum a vorbit despre succesul categoric obtinut de echipa nationala a Romaniei, scor 5-0, in Armenia, in preliminariile pentru Cupa Mondiala din 2018. "Am inceput foarte motivati, iar dupa primul gol am continuat sa atacam si ne-am dezlantuit. Nu se intampla foarte des sa ai un asemenea start. Am facut foarte multe schimbari, au fost 3-4 jucatori noi, am schimbat si sistemul", a spus Daum la TVR. Apoi, Daum a tinut sa evidentieze evolutia jucatorilor tineri, Razvan Marin si Dorin Rotariu...

     08 Octombrie 20164 comentarii
      Selectionerul Daum s-a decis! Care este echipa de start a Romaniei in Armenia

      Selectionerul Daum s-a decis! Care este echipa de start a Romaniei in Armenia

      Nationala de fotbal a Romaniei va juca sambata de la 19 cu Armenia, in al doilea meci din cadrul preliminariilor CM 2018, care va avea loc peste doi ani in Rusia. Partida va fi LIVE text, faza cu faza, pe Ziare.com, iar cu o ora inainte de startul partidei a fost anuntata si echipa noastra de start, pe care o prezentam in randurile de mai jos: Tatarusanu - Benzar, Sapunaru, Dr. Grigore, Latovlevici - Hoban - A. Popa, N. Stanciu, R. Marin, Chipciu - B. Stancu. Rezervele sunt: 1. Pantilimon, 16. Lung - 4. Moti, 6. Tosca, 9. Andone, 10. Rotariu, 11. Alibec, 13. Keseru, 15. Gaman, 17. Bicfalvi, 18. Prepelita, 20. Enache...

      08 Octombrie 2016
       Christoph Daum, dat de gol din greseala: Echipa pregatita pentru meciul cu Armenia

       Christoph Daum, dat de gol din greseala: Echipa pregatita pentru meciul cu Armenia

       Echipa de start pe care Christoph Daum o pregateste pentru meciul cu Armenia a fost dezvaluita din greseala la ultima sedinta de pregatire a "tricolorilor". Fisa pe care se afla echipa de start a Romaniei a fost surprinsa de fotografii Gazetei Sporturilor in timpul ultimului antrenament al echipei nationale. Astfel, Daum va face cinci schimbari in echipa de start comparativ cu cea din meciul cu Muntenegru. De asemenea, Daum va schimba si sistemul de joc si vom evolua mult mai ofensiv. In primul 11 vor aparea Tatarusanu, Tosca, Popa, Maxim si Chipciu si vor iesi Pantilimon, Moti, Filip, Bicfalvi si Stancu...

       07 Octombrie 2016
        Titular al nationalei, despre meciurile cu Armenia si Kazahstan: Sa le castigam si din penalti!

        Titular al nationalei, despre meciurile cu Armenia si Kazahstan: Sa le castigam si din penalti!

        Fotbalistul Eric Bicfalvi, titular in partida cu Muntenegru din preliminarii, a declarat ca ar fi multumit cu doua victorii la limita, cu scorul de 1-0, cu goluri din penalti, in partidele din deplasare ale echipei nationale ale Romaniei cu Armenia si Kazahstan. "Sunt doua jocuri foarte importante pentru noi, cu echipe dificile, foarte organizate. Dar e ceva normal sa mergem la victorie. Campania e inca lunga, e clar ca avand doua victorii sansele la calificare sunt mai mari. Dar si Polonia s-a incurcat, Danemarca a castigat greu, asa ca nu cred ca ar trebui sa ne speriem dupa un esec. Dar trebuie sa fim pozitivi si sa castigam 6 puncte. Eu nu as fi multumit cu 4, doar cu 6 puncte. As fi multumit cu doua victorii cu 1-0, din penalti amandoua, nu conteaza...

        04 Octombrie 2016
         Christoph Daum pregateste o schimbare importanta la nationala Romaniei

         Christoph Daum pregateste o schimbare importanta la nationala Romaniei

         Christoph Daum pregateste o schimbare importanta la meciurile cu Armenia si Kazakhstan din preliminariile pentru Cupa Mondiala din 2014. Secundul lui Daum, Ionut Badea, a anuntat ca in jocul tricolorilor va avea loc o schimbare de ordin tactic. Astfel, fundasilor nu li se va mai cere sa trimita mingi lungi, ci sa avanseze mai mult si sa fie ei cei care incep constructia. "Vom face si o schimbare importanta in aceste doua meciuri. Trebuie sa lucram mai mult la constructia de la linia de aparare. E principala imbunatatire pe care trebuie sa o facem si la care lucram. Suntem focusati foarte mult pentru a construi din aparare catre linia de mijloc, unde avem calitate", a spus Badea la Digi Sport...

         22 Septembrie 2016
          Proiecte de un miliard de euro cu fonduri de la UE, inclusiv in Romania si R.Moldova

          Proiecte de un miliard de euro cu fonduri de la UE, inclusiv in Romania si R.Moldova

          Comisia Europeana a adoptat o serie de programe de cooperare transfrontaliera, care au un buget total de un miliard de euro, prin care vor fi finantate proiecte din 27 de tari, inclusiv Romania si Republica Moldova. Potrivit unui comunicat oficial al Comisiei Europene, aceste programe sunt menite sa sprijine dezvoltarea sociala si economica a regiunilor situate de ambele parti ale frontierelor externe ale UE. "Cooperarea transfrontaliera este esentiala pentru evitarea crearii unor noi linii de separare. Aceasta noua finantare va contribui la o dezvoltare regionala mai integrata si mai durabila a regiunilor frontaliere invecinate si la o cooperare teritoriala mai armonioasa in zona frontierelor externe ale UE", a declarat Johannes Hahn, comisarul pentru Politica europeana de vecinatate si negocieri privind extinderea...

          08 Ianuarie 20163 comentarii
           UEFA declara cod visiniu in Romania - ce a descoperit forul european

           UEFA declara cod visiniu in Romania - ce a descoperit forul european

           Forul european a publicat, joi, un raport prin care atrage atentia asupra evenimentelor petrecute in ultimii ani in fotbalul romanesc. UEFA a declarat "cod visiniu" in Romania, Serbia, Bosnia si Grecia, scotand in evidenta numeroasele schimbari de antrenori ce au avut loc in perioada iulie 2010-iunie 2013. Cele patru tari sunt fruntase la acest capitol in Europa. Potrivit raportului UEFA, un antrenor din Liga 1 rezista, in medie, 5 luni pe banca unei echipe. Doar in Grecia situatia este mai alarmanta, intrucat antrenorii sunt schimbati dupa doar patru luni...

           17 Aprilie 2014
            Modificarea Constitutiei: Frunda ii propune lui Ponta schimbari majore

            Modificarea Constitutiei: Frunda ii propune lui Ponta schimbari majore

            "In Romania nu exclud posibilitatea ca o anumita putere sa-si bage opozantii in puscarie si de aia trebuie sa existe imunitatea parlamentara", spune Gyorgy Frunda, consilierul onorific al premierului pe probleme juridice, el mai aratandu-se de parere ca din acest motiv ea ar trebui pastrata in viitoarea Constitutie. Dincolo de asta, fostul senator UDMR a declarat pentru Ziare.com ca e nevoie de multe modificari in noua Constitutie, cea care va fi supusa votului popular in 2013, intrucat sunt multe parti in care aceasta s-a dovedit nefunctionala. Frunda spune ca-i va propune premierului, printre altele, modificarea sistemului de adoptare a legilor, adoptarea ordonantelor de urgenta doar in situatii de dezastru sau limitarea drastica a asumarilor de raspundere...

            25 Ianuarie 201331 comentarii
             Freedom House: Romania, pe locul 88 in clasamentul anual al libertatii presei

             Freedom House: Romania, pe locul 88 in clasamentul anual al libertatii presei

             Romania se afla pe locul 88 in clasamentul anual al libertatii presei, alaturi de Bolivia, El Salvador si Brazilia. Potrivit raportului realizat de Freedom House, presa din Romania este "partial libera", fiind situata dupa Mozambic, Burkina Faso si Croatia, insa inainte de Panama si Peru. Freedom House arata ca, per total, libertatea presei a scazut. In 2009, presa din regiunea central si est europeana a cunoscut un declin modest, fara schimbari. In fosta Uniunea Sovietica, cea mai dramatica situatie se inregistreaza in Rusia, care are cel mai periculos si represiv mediu pentru presa...

             01 Mai 20102 comentarii
              Presa din Romania este la fel de libera ca cea din Coreea de Sud

              Presa din Romania este la fel de libera ca cea din Coreea de Sud

              Potrivit raportului dat publicitatii miercuri de organizatia Reporters Sans Frontieres, Romania se afla pe locul 49 in clasamentul anual al libertatii presei, la egalitate cu Polonia, Coreea de Sud si Mauritius. Se pare ca indexul libertatii presei pe plan international a inregistrat foarte putine schimbari anul acesta, arata site-ului Reporteres Sans Frontieres. Astfel, in clasament, in afara de Canada si Noua Zeelanda, primele 20 de state cu presa libera sunt toate europene. Niciuna dintre cele 27 de state membre ale Uniunii Europene nu s-a plasat mai jos de locul 60 in clasament...

              22 Octombrie 20083 comentarii

               Urmareste Ziare.com pe

               Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                

               TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

               Veste tragica in fotbalul romanesc: selectionerul nationalei feminine Under-19 a murit la 49 de ani, infectat cu COVID
               Florin Bugar, selectionerul nationalei de fotbal feminin Under 19 a Romaniei, a murit in noaptea de miercuri spre joi, 22 octombrie, ca urmare a...

               O sportiva de top din Belarus, batjocorita in inchisoare pentru ca se opune regimului Lukashenko. "N-am facut dus 13 zile si am paduchi"
               Protestele impotriva regimului dictatorial impus de Aleksander Lukashenko au facut o victima celebra in Belarus, o fosta baschetbalista care a fost...

               Confesiunile handbalistei Cristina Laslo, suspendata pentru dopaj in cazul Corona: "M-am simtit singura si goala pe dinauntru"
               Handbalista de la Baia Mare a revenit la echipa nationala dupa suspendarea primita in noiembrie 2019 in cazul de dopaj in care a fost implicata...
               Platforma pentru solutionarea online a litigiilor