Ziare.com
Cupa Mondiala 2018: Brazilia invinge Mexic si ajunge in sferturi

Cupa Mondiala 2018: Brazilia invinge Mexic si ajunge in sferturi

Brazilia a castigat cu 2-0 partida jucata luni cu Mexic, in optimile de finala ale Cupei Mondiale din Rusia. Golurile intalnirii au fost marcate in repriza secunda, de Neymar si Firmino. In sferturile de finala, nationala carioca o va infrunta ...

02 Iulie 2018

  Serbia brazilia live

  Cupa Mondiala 2018: Brazilia invinge Serbia si castiga Grupa E

  Cupa Mondiala 2018: Brazilia invinge Serbia si castiga Grupa E

  Brazilia a castigat Grupa E a Cupei Mondiale 2018 dupa victoria cu 2-0 obtinuta in meciul cu Serbia. Brazilienii si-au revenit dupa startul mai slab de la turneul final si au eliminat Serbia. In optimi s-a calificat si Elvetia, de pe locul doi. In confruntarea cu Serbia, scorul a fost deschis in minutul 36, dupa o pasa lunga finalizata excelent de Paulinho, cu un sut peste portarul Stojkovici. Sarbii au fost ceva mai periculosi dupa pauza, au ratat doua sanse bune de a marca, dar cei care au inscris au fost tot brazilienii...

  27 Iunie 20187 comentarii
   Cupa Mondiala 2018: Brazilia castiga in prelungiri meciul cu Costa Rica

   Cupa Mondiala 2018: Brazilia castiga in prelungiri meciul cu Costa Rica

   Brazilia a castigat greu, scor 2-0, partida disputata vineri cu Costa Rica, in Grupa E de la Cupa Mondiala 2018. Ambele goluri ale nationalei sud-americane au fost inscrise in prelungiri. Dupa remiza chinuita contra Elvetiei, principala favorita la castigarea turneului final din Rusia a oferit o noua prestatie dezamagitoare si a fost la doar cateva minute de un rezultat rusinos. Neymar si compania au tras din greu pentru a obtine cele trei puncte impotriva unei nationale organizate si care nu i-a lasat pe jucatorii carioca sa se apropie de poarta lui Keylor Navas in prima repriza...

   22 Iunie 20182 comentarii
    Cupa Mondiala 2018: Elvetia smulge un egal in fata Braziliei, o noua surpriza in Rusia

    Cupa Mondiala 2018: Elvetia smulge un egal in fata Braziliei, o noua surpriza in Rusia

    Brazilia si Elvetia au remizat in ultimul meci al zilei de la Cupa Mondiala din Rusia, scor 1-1, in a doua intalnire din cadrul grupei E, care s-a desfasurat la Rostov pe Don. Golurile au fost marcate de Coutinho printr-o executie de generic si Zuber, ultimul printr-o lovitura de cap la capatul unui corner. Brazilia a inceput bine, cu dreptul aceasta partida de la Rostov, a avut posesia, a mizat pe cartea atacului si lucrurile s-au concretizat prin golul minunat marcat de Coutinho in minutul 21...

    17 Iunie 20185 comentarii
     Un oficial FRF este optimist dupa victoria Serbiei la Cupa Mondiala: Nu ne sunt superiori

     Un oficial FRF este optimist dupa victoria Serbiei la Cupa Mondiala: Nu ne sunt superiori

     Victoria Serbiei de la Campionatul Mondial de fotbal, 1-0 cu nationala din Costa Rica, nu i-a speriat pe cei din FRF, avand in vedere ca romanii vor juca o dubla in curand cu Serbia in Liga Natiunilor. A fost 1-0 dupa un gol splendid marcat de Kolarov din lovitura libera, intr-un meci in care vecinii nostri au fost clar superiori costaricanilor, iar cronica partidei o puteti citi mai jos: Cupa Mondiala 2018: Serbia invinge Costa Rica dupa un gol de poveste din lovitura libera "Parca ma mai linistesc, asa. Nu are aura de mare echipa pe care vor sa o dea unii. Desi a castigat, nu cred ca este un adversar de netrecut. Este un adversar cu cateva piese importante, cu executii bune, dar care a fost totusi pus in dificultate de multe ori de o echipa din America Centrala, pe care o cunosc foarte bine si impotriva careia am jucat si eu. Sunt foarte oscilanti ca fotbalisti, prind zile foarte bune, dar si altele mai slabe. Dar, cred ca nu ne sunt superiori! Poate, doar ca forta si ca experienta de joc. Au fotbalisti care pot emite pretentii, dar si noi avem jucatori buni, chiar daca parem o echipa tanara, lipsita de experienta. Putem avea si noi atuurile noastre", a fost declaratia oferita pentru DigiSport de Mihai Stoichita, seful Comisiei Tehnice din cadrul FRF, intr-o interventie telefonica la emisiunea DigiSport Special...

     17 Iunie 2018
      Cupa Mondiala 2018: Serbia invinge Costa Rica dupa un gol de poveste din lovitura libera

      Cupa Mondiala 2018: Serbia invinge Costa Rica dupa un gol de poveste din lovitura libera

      Serbia a invins Costa Rica la Cupa Mondiala, scor 1-0, in prima partida a zilei de duminica din Rusia, in primul joc din Grupa E de la acest turneu final, o victorie dupa un gol splendid venit din lovitura libera. Unica reusita a venit din partea lui Kolarov in minutul 56, gol splendid de la circa 22 de metri, din lovitura libera directa. Jocul a inceput alert si cumva placut ochiului, cu destul faze de poarta inca de la debut. Costaricanul Gonzalez a avut doua reluari periculoase cu capul, una care se putea lasa chiar cu gol, fiind nemarcat la 7-8 metri de poarta lui Stojkovici...

      17 Iunie 20181 comentariu
       Iordanescu: Vom invinge Serbia

       Iordanescu: Vom invinge Serbia

       Nationala de fotbal a Romaniei va invinge nationala similara a Serbiei, este sigur fostul selectioner al Romaniei, Anghel Iordanescu. "Echipa noastra nationala pleaca favorita cand joaca acasa. Poate doar cu Brazilia, Argentina si Spania sa fie altfel. Trebuie sa avem incredere in noi si va spun inca o data, Romania va invinge Serbia. Echipa noastra are un certificat de garantie in ceea ce priveste experienta si maturitatea.", a spus fostul selectioner la Telesport. Intalnirea dintre reprezentativele de fotbal ale Romaniei si Serbiei, din Grupa a 7-a a preliminariilor europene pentru Campionatul Mondial din 2010, va avea loc sambata, de la ora 20:45, la Constanta...

       25 Martie 2009

        Urmareste Ziare.com pe

        Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
         

        TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

        Ovidiu Hategan, in centrul atentiei la EURO 2020, intr-un meci in care a intrat in istorie. Ce a facut arbitrul roman
        Arbitrul Ovidiu Hategan a iesit din nou in evidenta in fotbalul european. Romanul a acordat primul cartonas rosu de la EURO 2020. Ovidiu...

        Una dintre cele mai sexy tenismene, cea care i-a luat Simonei Halep un titlu de Grand Slam , a devenit mama FOTO
        Fosta jucatoare daneza de tenis Caroline Wozniacki a devenit mama pentru prima oara. Ea a nascut o fetita care se va numi Olivia. Wozniacki,...

        Scandal urias in fotbalul romanesc dupa ce Hagi, Popescu si Dorinel Munteanu au fost trimisi sa vada meciul de la EURO 2020 la tribuna 2, in timp ce la VIP au stat politicieni. "Ma doare sufletul. Nu am cuvinte"
        Fotbalistii Generatiei de Aur au fost umiliti si trimisi la tribuna a doua, la meciul de la EURO 2020, Austria - Macedonia de Nord. Federatia...
        Platforma pentru solutionarea online a litigiilor