Ziare.com
Liga 1: Campionatul se incheie in Banie

Liga 1: Campionatul se incheie in Banie

Ultimul joc al Ligii 1, editia 2014/2015, cel din urbea lui Oblemenco si Balaci, poate aduce ceva permutari de locuri spre zona "gulerelor albe", dar fara relevanta europeana pentru protagonistele de sambata seara. Iata programul: * CSU Craiova ...

30 Mai 2015

  Steaua champions league 2014 2015

  Steaua si Astra, in Europa League: Echipe probabile, clasamente, televizari si arbitri

  Steaua si Astra, in Europa League: Echipe probabile, clasamente, televizari si arbitri

  Iata programul meciurilor pe care Steaua si Astra le vor disputa joi seara in grupele Europa League. * Steaua Bucuresti vs. Rio Ave (Grupa J) / joi 23 octombrie / ora 20.00 /National Arena / Digi Sport 1 si Dolce Sport 1 Echipele probabile: Steaua: Arlauskis - Papp, Szukala, Varela, Latovlevici - Prepelita, Sanmartean - Popa, Chipciu, Tanase - Keseru...

  23 Octombrie 2014
   Arbitrii echipelor romanesti in cupele europene

   Arbitrii echipelor romanesti in cupele europene

   UEFA a facut cunoscute brigazile care vor oficia la mansa retur a play-off-ului celor doua competitii continentale rezervate echipelor de club, editia 2014/2015, jocurile formatiilor noastre fiind date pe mana unor cavaleri din Spania, Rusia si Slovacia, dupa cum urmeaza: * Ludogorets Razgrad (Bulgaria) vs. STEAUA BUCURESTI - Champions League / miercuri 27 august / ora 20.45 / in tur: 0-1 Arbitri: Alberto Undiano Mallenco - central; Roberto Diaz Perez del Palomar si Juan Yuste - asistenti; Carlos Gomez si Javier Estrada - aditionali; Pau Cebrain Devis - rezerva (toti din Spania)...

   27 August 20141 comentariu
    Arbitrii echipelor noastre in play-off-ul Europa League

    Arbitrii echipelor noastre in play-off-ul Europa League

    UEFA a facut cunoscute brigazile care vor oficia la mansa tur a play-off-ului celei de-a doua competitii continentale de club, editia 2014/2015, jocurile celor doua formatii romanesti ajunse in aceasta faza, Petrolul si Astra, fiind date pe mana unor cavaleri de prima mana din Italia si Spania. * Petrolul Ploiesti vs. Dinamo Zagreb - 21 august, ora 20.30 Arbitri: Daniele Orsato - Lorenzo Manganelli si Nicola Nicoletti. Rezerva: Daniele Doveri (toti din Italia) Observator arbitri: Marinus Koppman (Olanda)...

    16 August 2014
     Arbitrii echipelor romanesti in cupele europene

     Arbitrii echipelor romanesti in cupele europene

     Cele patru formatii ale noastre angrenate in competitiile continentale rezervate cluburilor, editia 2014/2015, vor juca miercuri si joi mansele decisive ale turului III preliminar, UEFA delegand urmatoarele brigazi la partidele acestora: * Steaua Bucuresti vs. FC Aktobe (Kazahstan) - Champions League / miercuri 6 august / ora 20.30 / National Arena / Pro TV Arbitri: Miroslav Zelinski (foto) - Antonin Kordula si Jan Patak. Rezerva: Zbynek Proske (toti din Cehia) Observator arbitri: Luis Enrique Manuel Mejuto Gonzales (Spania)...

     06 August 2014
      Arbitrii echipelor noastre in Europa League

      Arbitrii echipelor noastre in Europa League

      Dupa fulminantul start luat miercuri seara de Steaua in preliminariile Champions League, editia 2014/2015 (vezi victoria cu 1-0 obtinuta in fata norvegienilor de la Stromsgodget), astazi intra in focuri europene alte doua echipe romanesti, Petrolul si CFR Cluj, ambele urmand sa joace pe teren propriu. Iata ce brigazi a delegat UEFA la partidele formatiilor noastre contand pentru mansa 1 a turului 2 preliminar al Europa League: * Petrolul Ploiesti vs. Flamurtari Vlora (Albania) / ora 19.30 / Stadion: Ilie Oana...

      17 Iulie 20141 comentariu
       UEFA taie in carne vie: Fosta campioana a Europei, exclusa din Champions League!

       UEFA taie in carne vie: Fosta campioana a Europei, exclusa din Champions League!

       UEFA taie in carne vie atunci cand vine vorba despre fair-play-ul financiar, o fosta campioana a Europei fiind exclusa din Champions League. Forul continental a anuntat ca Steaua Rosie Belgrad nu are dreptul de a participa in editia 2014/2015 a Ligii Campionilor. Aceasta decizie radicala vine dupa ce Comisia de Control Financiar a UEFA a constat mai multe nereguli la clubul sarb, majoritatea privind datorii neachitate. Hotararea nu este definitiva, Steaua Rosie avand drept de la Tribunalul pentru Arbitraj Sportiv de la Lausanne...

       06 Iunie 20144 comentarii
        UEFA a dat o mare lovitura financiara

        UEFA a dat o mare lovitura financiara

        UEFA a reusit, luni, o adevarata lovitura financiara, reusind sa incheie un contract de sponsorizare pentru urmatorii trei ani cu Gazprom. cea mai mare companie de gaze naturale din lume va fi partenerul oficial al Ligii Campionilor pana in 2015 si al Supercupei Europei pana in 2014. Forul european n-a dezvaluit sumele pe care le va incasa de la Gazprom, insa presa internationala sugereaza ca ar fi vorba de contracte mai mari decat cele incheiate cu MasterCard sau Sony. "Sunt incantat ca Gazprom a devenit partener al Ligii Campionilor pentru perioada 2012-2015. Gazprom este o companie de energie cu activitate la nivel global, iar Liga Campionilor va beneficia de prezenta Gazprom in mai mult de 20 de tari. Ne asteptam ca implicare in Liga Campionilor sa ajute compania Gazprom sa-si intareasca identitatea la nivel global", a declarat David Taylor, oficial UEFA...

        10 Iulie 2012

         Urmareste Ziare.com pe

         Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
          

         TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

         Nationala de fotbal feminin a Romaniei, invinsa de Belgia cu 6-1, in preliminariile CE-2022
         Nationala de fotbal feminin a Romaniei a fost invinsa, vineri seara, de selectionata Belgiei, scor 6-1, in preliminariile CE-2022. Pentru...

         L-a ajutat sa iasa din inchisoare dupa 23 de ani si s-a maritat cu el. Povestea fascinanta a unei duble campioane olimpice
         Baschetbalista Maya Moore (31 de ani) s-a casatorit cu un barbat pe care l-a ajutat sa fie eliberat din inchisoare dupa o condamnare primita pe...

         Mircea Pascu, fost presedinte FRF, a murit
         Mircea Pascu, fost presedinte al Federatiei Romane de Fotbal, a incetat din viata, la varsta de 85 de ani, informeaza frf.ro. "Federatia Romana...
         Platforma pentru solutionarea online a litigiilor