Ziare.com
Fanii Stelei protesteaza la tragerea la sorti a Euro 2020: Surpriza pregatita pentru delegatii UEFA

Fanii Stelei protesteaza la tragerea la sorti a Euro 2020: Surpriza pregatita pentru delegatii UEFA

Suporterii Stelei au pregatit un protest pentru ziua de sambata, atunci cand Bucurestiul va fi gazda tragerii la sorti a grupelor Euro 2020. "Ultrasii" din peluza Sud au anuntat ca fiecare reprezentant al forului continental va primi un pliant ...

29 Noiembrie 20196 comentarii

Steaua suporteri protest

Gigi Becali anunta o masura fara precedent: Cedeaza Steaua suporterilor care ies in strada!

Gigi Becali anunta o masura fara precedent: Cedeaza Steaua suporterilor care ies in strada!

Gigi Becali este gata sa ia o masura fara precedent, fiind gata sa cedeze clubul Steaua suporterilor. Dupa ce a aflat ca fanii pregatesc un nou miting prin care ii vor solicita inca o data sa lase echipa, Becali sustine ca este dispus sa le faca pe plac. "Nu ma intereseaza pe mine ce vor sa faca oamenii astia, suporterii... Miting... Ei vor sa faca mitining, pai pentru ce il fac? Ca trebuie sa si zica ce vor, asa este normal! Ei de care Steaua tot vorbesc? De Steaua asta, in care am bagat eu bani? Pai s-o ia, sa faca Barcelona, ce vor ei, daca pot...

20 Octombrie 20152 comentarii
  Fanii Stelei, protest in Champions League: Mesaj dur pentru Becali

  Fanii Stelei, protest in Champions League: Mesaj dur pentru Becali

  Fani Stelei si-au continuat protestul si la meciul cu Trencin, din preliminariile Champions League. "Ultrasii" care s-au aflat in tribunele arenei din Zilina au afisat mai multe bannere potrivnice echipei lui Becali. "Fariseule, Steaua nu e a ta! Steaua e a noastra si a urmasilor urmasilor nostri", este mesajul pe care fanii i l-au transmis lui Becali. Acestia au mai avut doua bannere pe care se putea citi "FCSB is not Steaua"...

  15 Iulie 2015
   Scandal fara precedent la Steaua

   Scandal fara precedent la Steaua

   Steaua a luat pozitie dupa ce suporterii "ros-albastrilor" au fost invitati, prin site-ul oficial al fanilor, sa participe la mitingul impotriva proiectului de la Rosia Montana. Oficialii gruparii din Bulevardul Ghencea ameninta chiar ca vor incerca sa blocheze site-ul oficial al suporterilor. "SC Fotbal Club Steaua Bucuresti SA anunta ca se dezice de orice actiuni sau activitati cu conotatie politica. Aceasta luare de pozitie a clubului survine in urma postarii pe site-ul www.fcsteaua.ro a anuntului intitulat "6 septembrie 2013: o zi pentru Romania" care ii cheama astazi in strada pe suporterii stelisti...

   06 Septembrie 20132 comentarii
    Proteste pentru Rosia Montana: Galeria Stelei vine in Piata Universitatii

    Proteste pentru Rosia Montana: Galeria Stelei vine in Piata Universitatii

    Galeria Stelei a anuntat ca se alatura manifestantilor din Piata Universitatii, care protesteaza fata de exploatarea miniera de la Rosia Montana. Suporterii au anuntat ca vor merge in Piata la ora 14:00, urmand ca la ora 19:00 sa se indrepte spre Stadionul National, unde se va disputa meciul Romania-Ungaria. Dupa meci, galeria se intoarce in Piata Universitatii. Proteste pentru Rosia Montana, ziua 5 - "Popor de oi, iesiti din casa, va mananca lupii" "La ora 14:00 ne intalnim in Piata Universitatii pentru a protesta impotriva jafului ce se pregateste la Rosia Montana. La ora 19:00 ne indreptam cu totii spre stadionul National pentru meciul Romania-Ungaria. Dupa terminarea meciului mergem inapoi la Universitate pentru a continua protestul", a anuntat galeria Stelei...

    06 Septembrie 20137 comentarii
     Steaua anunta un miting de proportii

     Steaua anunta un miting de proportii

     Finantatorul Stelei, Gigi Becali, a anuntat, vineri, ca "ros-albastrii" pregatesc un miting de protest pentru revenirea echipei pe stadionul din Bulevardul Ghencea. Potrivit latifundiarului din Pipera, la protestul organizat in colaborare cu liderii de la Peluza Nord sunt asteptati nu mai putin de 50.000 de oameni. "Liderii galeriei mi-au zis ca Ghencea este proprietatea noastra, nu a Ministerului Apararii. Stadionul a fost facut pentru echipa noastra, nu pentru Armata. Ei cheltuie bani de la buget in zadar daca nu joaca nimeni acolo...

     20 Ianuarie 20126 comentarii
      Dumitrescu, contestat dupa primul meci: Steaua inseamna fotbal, nu autobaza!

      Dumitrescu, contestat dupa primul meci: Steaua inseamna fotbal, nu autobaza!

      Noul antrenor al Stelei, Ilie Dumitrescu, este contestat de fanii "ros-albastri" dupa prima partida pe banca formatiei din Ghencea. Chiar daca a obtinut cele trei puncte din meciul de debut cu Victoria Branesti, Dumitrescu este contestat pentru jocul practicat de Steaua. "Steaua inseamna fotbal, nu autobaza!" este mesajul transmis de suporteri, prin intermediul site-ului fcsteaua.ro, care acuza inca o data momentul prost pe care l-a ales fostul international sa vina in Ghencea. Steaua a castigat, scor 2-1, intalnirea jucata luni seara, pe teren propriu, cu Victoria Branesti, in etapa a 4-a a Ligii I...

      17 August 20102 comentarii
       Suporterii Stelei: E doar un protest de moment

       Suporterii Stelei: E doar un protest de moment

       Suporterii Stelei sustin ca la meciul cu Victoria Branesti va fi doar un protest de moment. "Este un protest de moment si demersurile noastre ulterioare nu vor depinde de rezultatul meciului cu Branestiul. Nu are nicio legatura. Am dorit sa tragem un semnal de alarma pentru creditorul echipei: atitudinea sa neprofesionista nu poate trece cu vederea. Nu s-a luat nicio decizie in privinta meciului cu Grasshopper, probabil ca vom fi prezenti la stadion atunci", a spus purtatorul de cuvant al AISS, la Sport.ro...

       16 August 2010
       Alte articole despre: Steaua Branesti protest suporteri
        Suporterii au impanzit Bucurestiul cu afise anti-Becali: Steaua libera!

        Suporterii au impanzit Bucurestiul cu afise anti-Becali: Steaua libera!

        Cele 4 factiuni ale fanilor Stelei s-au unit dupa demisia lui Victor Piturca si au anuntat ca vor boicota meciul de luni cu Victoria Branesti. Suporterii nu au stat degeaba si au impanzit Bucurestiul cu afise prin care invita la un protest prin absenta masiva de la stadion. Mai mult, fanii "ros-albastrii" au pus la dispozitia oricui afisul acestei actiuni, pe site-ul fcsteaua.ro. Iata mesajul care insoteste actiunea de protest:...

        13 August 201012 comentarii
         Steaua le ofera "interzisilor" bilete gratis la fotolii

         Steaua le ofera "interzisilor" bilete gratis la fotolii

         Clubul Steaua a anuntat ca va respecta decizia Judecatoriei Sectorului 6 si va permite accesul suporterilor "interzisi" pe stadion la meciul cu Gaz Metan Medias. Pentru a fi siguri ca "ultrasii" nu isi vor relua protestele impotriva finantatorului Gigi Becali, sefii "ros-albastrilor" le vor oferi acestora bilete gratuite la fotolii. "FC Steaua Bucuresti anunta ca va respecta si va pune in aplicare Sentinta Civila nr 2299/16.03.2010, executorie, dar nu definitiva, pronuntata in Dosarul 2696/300/2010 aflat pe rolul Judecatoriei Sector 6 Bucuresti...

         20 Martie 2010
          Suporterii stelisti organizeaza un mars de protest

          Suporterii stelisti organizeaza un mars de protest

          Asociatia Independenta a Suporterilor Stelisti organizeaza sambata, 6 iunie, incepand cu ora 17:00, un mars de protest prin care doreste sa atraga atentia asupra situatiei fara iesire in care se gaseste clubul de fotbal Steaua Bucuresti. Cu o zi inainte de aniversarea a 62 de ani de la infiintare, marsul se va desfasura sub titlul '62 - NE VREM CLUBUL INAPOI', fiind autorizat de Primaria Municipiului Bucuresti. "Satui si obositi de scandalurile in care clubul nostru se afunda din ce in ce mai des, aflati la finalul unui sezon catastrofal si al unui ciclu care nu pare sa mai aiba niciun viitor, suporterii Stelei se vor aduna pentru a protesta impotriva conducerii clubului si a situatiei dezastruoase in care se zbate Steaua", e arata intr-un comunicat postat de AISS pe site-ul suporterilor stelisti, fcsteaua.ro...

          01 Iunie 20094 comentarii
          Alte articole despre: suporteri Steaua, mars protest, AISS
           Lacatus: Sunt suparat pe suporterii Stelei

           Lacatus: Sunt suparat pe suporterii Stelei

           De ziua sa, Marius Lacatus este un om trist. Antrenorul Stelei s-a suparat ca suporterii l-au injurat pe Gigi Becali, chiar daca acesta se afla la puscarie. "Nu stiu ce sa mai spun despre suporteri. Sunt suparat pe ei, am discutat ceva si reactia a fost cu totul alta. Am inteles ca au ceva cu patroul, insa ceea ce au anuntat inainte de meci nu s-a intamplat. Fiecare este liber sa se exprime cum doreste. Dar nu mi-as dori niciodata raul altuia. Nu stiu daca Becali a vazut meciul. Nu am cum sa comunic cu el...

           05 Aprilie 20092 comentarii
           Alte articole despre: marius lacatus, Steaua, suporteri
            Suporterii Stelei: Argaseala sclav cu plata, pentru Gigi stai si capra

            Suporterii Stelei: Argaseala sclav cu plata, pentru Gigi stai si capra

            Galeria aflata in tribunele din Ghencea la parida dintre Steaua si Poli Iasi a arborat din nou bannere cu mesaje la adresa lui Gigi Becali, dar si a presedintelui Valeriu Argaseala.
            Fanii si-au continuat disputa cu Gigi Becali strigand "Becali esti o mizerie" si "Gigi, pleaca din Ghencea!" Printre bannerele afisate s-au regasit si mesaje la adresa lui Valeriu Argaseala: "Argaseala sclav cu plata, pentru Gigi stai si capra" si "Bani multi, stelist peste noapte, fatarnicie mai presus de toate".
            Singurul aplaudat de catre cei aproximativ 10.000 de spectatori a fost antrenorul Marius Lacatus...

            14 Martie 20091 comentariu
             Becali: O sa-i las in pace pe suporteri, le dau si bilete gratis

             Becali: O sa-i las in pace pe suporteri, le dau si bilete gratis

             Finantatorul Stelei, Gigi Becali, pare tot mai dispus sa incheie conflictul cu suporterii. Latifundiarul anunta ca le da si bilete gratis fanilor pentru ca acestia sa incurajeze echipa. "Eu din Ghencea nu o sa plec. Am gresit fata de suporteri, cand i-am facut vagabonti. Am facut un pas inapoi, le-am ieftinit si biletele. O sa ii las in pace. O sa le dau si bilete gratis, doar sa incurajeze echipa. Am vorbit la nervi si eu, suparat dupa meci. N-o sa mai vorbesc", a spus Gigi Becali la sport.ro. Omul cu bani de la Steaua isi spune sperantele in Dumnezeu pentru ca echipa sa sa recupereze distanta fata de liderul Dinamo...

             13 Martie 20092 comentarii
              Becali ameninta suporterii: Inchid peluzele daca ma injurati

              Becali ameninta suporterii: Inchid peluzele daca ma injurati

              Steaua se afla intr-o perioada mai mult decat delicata. Suporterii ros-albastrilor, aflati in conflict cu patronul Gigi Becali, sunt amenintati cu inchiderea peluzelor daca vor continua sa protesteze. Latifundiarul din Pipera nu ramane nepasator la admonestarile fanilor. Desi a declarat ca nu il intereseaza protestele ultrasilor, Becali ii ameninta pe acestia ca va inchide peluzele. "Daca nu se comporta bine la meciul cu Vaslui, la jocul urmator de acasa o sa inchid peluzele", a amenintat Becali intr-o interventie televizata...

              27 Februarie 20093 comentarii
               Mesaje impotriva lui Becali la stadionul Steaua!

               Mesaje impotriva lui Becali la stadionul Steaua!

               Suporterii Stelei au luat atitudine dupa ce Marius Lacatus a fost indepartat de la echipa de finantatorul Gigi Becali. Fanii au scris lozinci impotriva patronului in zona stadionului Steaua. Atat pe gardul Complexului Sportiv Steaua cat si pe obloanele unui supermarket din zona au fost scrise mesaje de sustinere pentru Lacatus si impotriva lui Becali. Gigi principalul vinovat! Pleaca! Lacatus mereu in inimile noastre...

               25 Octombrie 200818 comentarii
               Alte articole despre: Becali pleaca, suporteri, protest

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                La un pas de tabloul principal la Wimbledon! Ce jucatoare din Romania a castigat azi la Londra
                Ultima romanca ramasa in calificari la Wimbledon a jucat azi si a castigat, avand sansa de a aceede pe tabloul principal. Toate jucatoarele...

                Euro 2020 - De ce meciul cu Germania ii provoaca cosmaruri selectionerului Angliei
                Anglia si Germania se vor intalni intr-una dintre optimile Campionatului European 2020. Pentru selectionerul Angliei, Gareth Southgate, orice...

                Cine este sportiva care le da clasa lui Cristiano Ronaldo si Ali Daei, cei mai buni marcatori din istorie
                Cristiano Ronaldo a ajuns la 109 goluri pentru nationala Portugaliei si l-a egalat astfel pe Ali Daei, iranianul care detinea acest record de mai...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor