Sumudica cfr cluj antrenor

Haos la CFR Cluj! Ce vrea să facă Șumudica la echipă deși nu mai este dorit de patronul Neluțu Varga

27 August 2021 - Haos la CFR Cluj! Ce vrea să facă Șumudica la echipă deși nu mai este dorit de patronul Neluțu Varga

Continuă scandalul la Cluj. Marius Șumudică nu vrea să-și dea demisia de la CFR Cluj, chiar dacă patronul Neluțu Varga este aproape să-l aducă pe Dan Petrescu. Șumudică nu a fost lăsat de bodyguarzi să intre la antrenament și a fost anunțat că este demis de la campioana României. "Eu am făcut programul pentru mâine. Nu m-a sunat nimeni, eu tot aştept. Astăzi, stie toată lumea, am fost la antrenament şi nu am fost lăsat să intru. Diseară. jucătorii nu se vor duce la antrenament! Nu ştiu ce se întâmplă sau ce o să fie. Eu am contract si nu pot sa îmi dau demisia pentru că sunt pe primul loc în campionat şi sunt calificat în grupele Conference League!...

3 comentarii
Alte articole despre:  Sumudica CFR Cluj antrenor, Marius Sumudica, CFR Cluj, Nelutu Varga CFR Cluj, dan petrescu
Ce a spus Marius Șumudică după dezastrul din Europa League

27 August 2021 - Ce a spus Marius Șumudică după dezastrul din Europa League

Antrenorul echipei CFR Cluj, Marius Şumudică, a declarat, joi seara, după înfrângerea cu Steaua Roşie Belgrad, scor 2-1, în manşa secundă a play-off-ului Europa League, că nu ştie dacă poate remonta echipa după acest eşec deoarece nu mai depinde doar de el. "Este o atmosferă foarte apăsătoare în vestiar, nu ştiu dacă pot să remontez echipa, nu mai depinde doar de mine. Încerc pe cât posibil, dar nu ştiu dacă depinde doar de mine. Sunt momente în care nu depinde doar de mine, nu vreau să-mi critic jucătorii. Asta este, se întâmplă. Ce pot să fac decât să îmi îmbărbătez jucătorii, să ridice capul. Nu am auzit când fanii mi-au cerut demisia", a spus tehnicianul la postul Pro X...

2 comentarii
Alte articole despre:  sumudica, Sumudica CFR Cluj antrenor, Europa League, CFR Cluj
Strigătul de disperare a lui Șumudică dupa ce nu a fost lăsat de patron sa intre la antrenamente! Imaginile dezastrului de la CFR Cluj

27 August 2021 - Strigătul de disperare a lui Șumudică dupa ce nu a fost lăsat de patron sa intre la antrenamente! Imaginile dezastrului de la CFR Cluj

Campioana României a ajuns într-o situație de nedescris. Patronul Neluțu Varga i-a interzis pe antrenorii și jucătorii CFR-ului la antrenamente. Finanțatorul clujenilor a luat o decizie radicală și a mutat ședinta de pregătire peste capul lui Marius Șumudică, tehnicianul formației. Antrenorul echipei și jucătorii au venit dis-de-dimineață la baza de antrenament, dar nu au fost lăsați să intre de bodyguarzii trimiși de Neluțu Varga...

4 comentarii
Alte articole despre:  Marius Sumudica, Sumudica CFR Cluj antrenor, Nelutu Varga CFR Cluj
Plecări în miez de noapte de la CFR Cluj! Patronul Neluțu Varga a dat afară pe toată lumea! Cine va fi noul antrenor

27 August 2021 - Plecări în miez de noapte de la CFR Cluj! Patronul Neluțu Varga a dat afară pe toată lumea! Cine va fi noul antrenor

Eliminarea campioanei României din Europa League nu a rămas fără urmări. Patronul echipei CFR Cluj, Neluțu Varga, a tăiat în carne vie. Marius Șumudică, președintele Marian Copilu și juristul Ioan Ivașcu vor pleca de la campioana României. Finanțatorul ardelenilor a confirmat toate despărțirile pentru Digisport...

13 comentarii
Alte articole despre:  Marius Sumudica, Sumudica CFR Cluj antrenor, Nelutu Varga finantare CFR Cluj, Nelutu Varga CFR Cluj, dan petrescu
Marius Șumudică nu-si uită rivalii de la FCSB. Reacția virulentă a antrenorului de la CFR Cluj

25 August 2021 - Marius Șumudică nu-si uită rivalii de la FCSB. Reacția virulentă a antrenorului de la CFR Cluj

Antrenorul echipei CFR Cluj, Marius Şumudică, a declarat, miercuri, că formaţia lui trebuie să demonstreze în partida retur cu Steaua Roşie Belgrad că diferenţa de valoare nu este atât de mare pe cât o arată scorul din jocul tur, 0-4, din play-off-ul Ligii Europa "Trebuie să demonstrăm că meciul din tur a fost un accident. Printr-o evoluţie bună, printr-un scor favorabil, să demonstrăm că nu asta a fost diferenţa de valoare dintre noi şi cei de la Steaua Roşie. Jucătorii nu au nevoie de niciun mesaj, mesajul trebuie să şi-l transmită între ei şi să dovedească faptul că sunt un grup unit şi să ştergem cu buretele tot ce s-a întâmplat. Să ne gândim că plecăm de la un 0-0, să uităm acel joc, să facem tot ce ţine de noi să câştigăm acest meci...

Alte articole despre:  Marius Sumudica, Marius Sumudica CFR Cluj, Sumudica FCSB Liga 1
CFR Cluj a luat decizia în cazul antrenorului Marius Șumudică

19 August 2021 - CFR Cluj a luat decizia în cazul antrenorului Marius Șumudică

"Ca urmare a ultimelor informatii apărute în presă, dorim să facem următoarele precizări: Conducerea clubului CFR 1907 Cluj nu a luat în considerare în niciun moment schimbarea de pe banca tehnică a echipei noastre a antrenorului Marius Şumudică. Suntem singura echipă din România care va participa în acest sezon în grupele unei competiţii europene, iar după 5 etape disputate până acum, suntem lideri incontestabili în Liga 1 cu maxim de puncte obţinute, performanţă pe care CFR Cluj nu a mai bifat-o din sezonul 2006/2007, astfel că nu s-a pus problema ca antrenorul echipei noastre să fie schimbat...

Alte articole despre:  sumudica, Marius Sumudica, CFR Cluj, Sumudica CFR Cluj antrenor
Scandal la CFR Cluj. Șumudică l-a dat afară pe Chipciu! "Drumurile noastre se despart "

02 August 2021 - Scandal la CFR Cluj. Șumudică l-a dat afară pe Chipciu! "Drumurile noastre se despart "

Tensiune la CFR Cluj înaintea meciului cu Young Boys Berna din turul 3 al Ligii Campionilor. Marius Șumudică l-a exclus din lot pe Alexandru Chipciu. Antrenorul campioanei a recurs la acest gest după ce fotbalistul a avut o reactție violentă la adresa portarului Otto Hindrich, cel care l-a lovit cu o minge din greșeală în cap. ""A spus că este foarte nervos și nu poate continua antrenamentul. Din momentul acela, pentru mine a fost următorul pas să anunț conducerea clubului să fie scos de pe lista UEFA și să nu mai continue în acest grup, pentru că nu am nevoie de astfel de jucători...

2 comentarii
Alte articole despre:  Marius Sumudica, CFR Cluj, alex Chipciu, Marius Sumudica CFR Cluj, CFR Cluj Liga Campionilor
Marius Sumudica a pierdut primul trofeu cu CFR Cluj: "Toate au fost contra noastra"

11 Iulie 2021 - Marius Sumudica a pierdut primul trofeu cu CFR Cluj: "Toate au fost contra noastra"

Antrenorul CFR Cluj, Marius Sumudica, a fost foarte dezamagit de pierderea Supercupei Romaniei, si nu a vrut sa vorbesca foarte mult despre partida de sambata, conform news.ro. "Toate au fost contra noastra. Am avut cateva situatii de a marca in timpul meciului, nu am marcat, asta e, fotbalul te pedepseste, am pierdut la loviturile de departajate, practic nu au avut nicio situatie de gol, nici nu au ajuns la poarta noastra, dar asta este viata. Am trait meciul cu maxima intensitate, a fost un joc dificil, cu o echipa buna, ii felicit si le doresc bafta! Nu stiu daca ne luptam cu ei la titlu sau cu cine ne luptam, e o echipa buna. Mai avem de muncit", a spus Sumudica, la microfonul teeviziunilor care au transmis Supercupa Romaniei...

Alte articole despre:  Marius Sumudica, CFR Cluj, Supercupa, Craiova
Marius Sumudica a inceput cu dreptul la CFR Cluj. Campioana Romaniei a invins in primul meci din Champions League

06 Iulie 2021 - Marius Sumudica a inceput cu dreptul la CFR Cluj. Campioana Romaniei a invins in primul meci din Champions League

CFR Cluj a castigat fara probleme primul meci din turul 1 al Ligii Campionilor. Campioana Romaniei a invins-o pe Borac Banja Luka cu 3-1 si are sanse mari de calificare in turul doi. Omrani, Deac si Sigurjonsson au inscris pentru CFR Cluj. Scorul putea fi insa mult mai mare, dar Costache, Paun si Petrila au ratat ocazii uriase...

1 comentariu
Alte articole despre:  CFR Cluj Liga Campionilor, Marius Sumudica, CFR Cluj
Ce spune Marius Sumudica inaintea primului meci pentru CFR Cluj in Liga Campionilor

05 Iulie 2021 - Ce spune Marius Sumudica inaintea primului meci pentru CFR Cluj in Liga Campionilor

Tehnicianul Marius Sumudica a declarat, luni, intr-o conferinta de presa, ca are mari emotii inaintea debutului la CFR Cluj, cu Borac Banja Luka, in turul 1 preliminar al Ligii Campionilor. "Nici cand jucam cu Besktas sau Galatasaray, ultimele echipe intalnite in Turcia, nu am avut astfel de emotii. De doua zile nu prea ma odihnesc. Este o revedere cu fotbalul romanesc, cu fotbalul din tara. Sunt cinci ani de zile de cand am fost cu Astra in competitiile europene.Sunt emotii, sunt umane, ca si dezamagirile, ca si entuziasmul...

Alte articole despre:  sumudica, CFR Cluj Liga Campionilor, CFR Cluj
Primul antrenament al lui Marius Sumudica ca antrenor la CFR Cluj VIDEO

09 Iunie 2021 - Primul antrenament al lui Marius Sumudica ca antrenor la CFR Cluj VIDEO

Campioana Romaniei, CFR Cluj, s-a reunit, miercuri, in vederea noului sezon competitional. A fost primul antrenament sub comanda noului antrenor, Marius Sumudica.
Marius Sumudica a fost numit la conducerea campioanei saptamana trecuta, dupa ce Edward Iordanescu si-a anuntat plecarea.
Povestea romanului care a scapat de saracie dupa ce s-a apucat de fotbal. Acum a ajuns capitanul nationalei si canta la pian
Pana in prezent, CFR Cluj a anuntat transferurile lui Jonathan Rodriguez si Rachid Bouhenna...

Alte articole despre:  Marius Sumudica, Sumudica CFR Cluj antrenor, antrenamente
Marius Sumudica, discurs razboinic la prezentarea oficiala la CFR Cluj: "Sa se teama de mine, merg pana in panzele albe"

08 Iunie 2021 - Marius Sumudica, discurs razboinic la prezentarea oficiala la CFR Cluj: "Sa se teama de mine, merg pana in panzele albe"

Antrenorul Marius Sumudica a fost prezentat marti in mod oficial ca noul antrenor al echipei CFR Cluj, ocazie cu care tehnicianul si-a avertizat rivalele din urmatoarea editie de campionat. "Cu siguranta veti vedea un alt Sumudica pentru ca am ajuns la echipa campioana. Trebuie sa fiu un exemplu. Nu ma voi da in laturi in a-mi apara clubul, pentru ca sunt un tip vulcanic si coleric. Iar celelalte echipe trebuie sa se teama de reactiile lui Sumudica daca va fi dezavantajat sau atacat. Asta sunt, nu ma voi da niciodata la o parte. Merg pana in panzele albe pentru jucatorii mei, pentru clubul meu...

2 comentarii
Alte articole despre:  Marius Sumudica, CFR Cluj, prezentare, discurs
Marius Sumudica e noul antrenor al campioanei CFR: "Am semnat cu ochii inchisi"

02 Iunie 2021 - Marius Sumudica e noul antrenor al campioanei CFR: "Am semnat cu ochii inchisi"

Tehnicianul Marius Sumudica a semnat miercuri un contract cu CFR Cluj, el declarand pentru Digi Sport ca a ales echipa care i se potriveste in acest moment, conform news.ro. "Ieri (n.r. marti) am inceput negocierile serioase cu presedintele Marian Copilu si astazi (n.r. miercuri) am semnat. Iti dau cuvantul meu de onoare ca am semnat aproape cu ochii inchisi ca am simtit permanent ca totul este in regula. Gigi Becali nu se teme de CFR-ul lui Sumudica: "Sunt echipe care au un geniu, cum era Maradona, iar noi avem cinci. N-ai cum sa-i opresti"...

2 comentarii
Alte articole despre:  Marius Sumudica, CFR Cluj, contract, antrenor
CFR Cluj are un nou antrenor

12 Iunie 2018 - CFR Cluj are un nou antrenor

CFR Cluj are, incepand de marti, un nou antrenor. Edi Iordanescu a ajuns la un acord cu conducerea clubului din Gruia si ii ia locul lui Dan Petrescu, informeaza Digi Sport. Prezentarea oficiala a lui Iordanescu va avea loc miercuri, de la ora 13:00, la Cluj. In ultima perioada, CFR Cluj a negociat cu Iordanescu si Marius Sumudica, dar fiul fostului selectioner a fost in cele din urma ales...

Alte articole despre:  Edi Iordanescu CFR Cluj, antrenor nou CFR Cluj
Sumudica, dorit la CFR Cluj: Motivul incredibil pentru care a fost refuzat de campioana Romaniei

11 Iunie 2018 - Sumudica, dorit la CFR Cluj: Motivul incredibil pentru care a fost refuzat de campioana Romaniei

Marius Sumudica spune ca a fost dorit la CFR Cluj, echipa ce isi cauta antrenor dupa plecarea lui Dan Petrescu, insa nu a ajuns in Gruia din cauza prieteniei cu... Gigi Becali. Tehnicianul care in prezent este liber de contract a dezvaluit ca a fost sunat de cineva din anturajul campioanei, iar acesta i-a transmis ca nu poate ajunge la CFR pentru ca este prieten cu patronul din umbra al rivalei din Liga 1. "Eu tot timpul am spus ca nu am fost contactat de cei de la CFR Cluj si ca ii admir, admir oamenii de acolo, conducerea. Nu le-a placut niciodata sa iasa in fata, l-au sprijinit pe Petreescu si pana in ultima clipa cand Petrescu nu a plecat n-au vorbit de niciun antrenor...

Alte articole despre:  Sumudica CFR Cluj antrenor, Sumudica prieten Becali, Sumudica Becali antrenor

Top 3 știri din presa centrală

Moș Nicolae a venit și la handbalistele României prezente la Campionatul Mondial. "Am scos încălțările la ușă "
Antrenorul naţionalei de handbal feminin, Adrian Vasile, a declarat luni, după antrenamentul dinaintea partidei cu Norvegia, că fetele au primit...

Gigi Becali, prima reacție despre scandalul de arbitraj de la meciul FCSB - UTA
Greșeli mari de arbitraj după meciul FCSB - UTA 2-1. Arădenii au făcut scandal la finalul meciului acuzându-l pe centralul Marian Barbu de...

Un antrenor român prezent la Cupa Africii pe Națiuni. Cine este și ce națională va pregăti
Tehnicianul Mario Marinică va conduce Malawi la Cupa Africii pe Naţiuni, după ce asociaţia de fotbal a ţării (Fam) şi-a reorganizat...
  1. Un faimos fizician britanic trimite un avertisment lumii: ”Sfârșitul timpului este inevitabil” VIDEO
  2. Fenomen astronomic invizibil observat pentru prima dată în istorie. Ar putea schimba legile fizicii VIDEO
  3. Misterul orașului subacvatic din Japonia, nedescifrat: O civilizație avansată pierdută în istorie VIDEO
  4. Unde sunt extratereștrii: Astronomii au identificat locul unde s-ar putea ascunde VIDEO
  5. Spre noi țărmuri, Germania!
  6. Comoara ascunsă în adâncul oceanelor: Are valoarea de 700 de trilioane de dolari VIDEO
  7. Cartea pe care nimeni nu a putut-o citi de 400 de ani : Secretul alchimiștilor dezlegat prin spargerea unui cifru
  8. ”Este extraterestru”. Creatură rară descoperită pe fundul oceanului, în imagini nemaivăzute VIDEO
  9. Misterul provenienței aurului de pe Pământ a fost descifrat: Originea de necrezut a prețiosului metal VIDEO
  10. Unii internauți cred că au văzut extratereștri pe Marte: Ultimele poze primite de NASA de la rover FOTO VIDEO