Ziare.com
Datoriile clubului FC Timisoara au fost dezvaluite

Datoriile clubului FC Timisoara au fost dezvaluite

Marian Iancu a prezentat marti, prin intermediul unui comunicat de presa, situatia financiara a clubului FC Timisoara. SITUATIA FINANCIARA A FC POLITEHNICA TIMISOARA LA DATA DE 30 SEPTEMBRIE 2011 1. DATORII: * Actionari - 2 milioane euro ...

04 Octombrie 2011

Suporteri fc timisoara

Victorie cu emotii pentru Timisoara cu Poli Iasi

Victorie cu emotii pentru Timisoara cu Poli Iasi

FC Timisoara a invins in ultimul minut Politehnica Iasi, scor 2-1, intr-o partida contand pentru etapa a 19-a a Ligii I. Avand pretentii la titlul de campioana, banatenii nu concepeau alt rezultat decat victoria, insa iesenii, care etapa trecuta au rapus Rapidului, au dat o replica pe masura trupei antrenate de Ioan Ovidiu Sabau. Nelinistea s-a asezat pe stadionul Dan Paltinisanu inca din minutul 7, cand Paun inscrie cu poarta goala dupa un balon respins de goalkeeperul Pantilimon. Timisorenii au trecut imediat in ofensiva, in incercarea de a reveni cat mai rapid pe tabela, insa Parks si Goga trec de mai multe ori pe langa egalare...

26 Februarie 2010
Alte articole despre: FC Timisoara, Poli Iasi, rezultate Liga I
  Timisoara, amendata cu 20.000 de lei dupa incidentele de luni

  Timisoara, amendata cu 20.000 de lei dupa incidentele de luni

  Clubul FC Timisoara a fost amendat de Comisia de Disciplina a LPF cu suma de 20.000 de lei, in urma incidentelor provocate de suporteri la partida de campionat cu Dinamo, scor 2-0. De asemenea, FC Vaslui a fost averzitata si amendata cu 2.000 de lei pentru incitarea publicului prin statia de aplificare la meciul cu CFR Cluj, castigat cu 2-0, informeaza site-ul Ligii Profesioniste de Fotbal. Fotbalistii Madalin Murgan (Pandurii), Kone Koumatien (International) si Valeriu Bordeanu (Unirea Urziceni) au fost suspendati cate doua etape si amendati cu 2.000 de lei...

  26 Noiembrie 2009
   Timisoara a spart gheata: Acum nu mai pot exista suspiciuni!

   Timisoara a spart gheata: Acum nu mai pot exista suspiciuni!

   Capitanul echipei FC Timisoara, Dan Alexa, spune ca victoria de luni seara inlatura orice suspiciune asupra aranjamentelor dintre banateni si Dinamo. "Tot timpul au planat aici suspiciuni, cum ca nu ne-am apara corect sansele. Ma bucur ca s-a terminat asa, sa nu mai spuna nimeni nimic. Respect pe Dinamo, am jucat acolo, am fosti colegi cu care am jucat, dar acum viata mea este Poli Timisoara", a spus Alexa la finalul meciului cu Dinamo. Bucuria banatenilor a fost nemarginita dupa succesul cu Dinamo, scor 2-0, suporterii demarand o adevarata sarbatoare in centru orasului...

   24 Noiembrie 20097 comentarii
    Muresan ataca: De cand suntem in fotbal, Timisoara nu castigat nimic

    Muresan ataca: De cand suntem in fotbal, Timisoara nu castigat nimic

    Presedintele celor de la CFR Cluj, Iuliu Muresan, i-a atacat pe cei de la FC Timisoara, echipa ce nu a castigat niciun trofeu de cand este in fotbal. "De cand suntem noi in fotbal, Timisoara nu a castigat nimic. Noi am obtinut rezultate si echipa noastra stie sa joace meciurile importante si finalele. Echipa noastra are maturitate necesara pentru a castiga trofee", a spus oficialul clujenilor la Sport.ro. Muresan a continuat si a anuntat ca suporterii adversi care vor veni in Gruia vor fi controlati la sange inainte de a intra pe stadion...

    30 Octombrie 20093 comentarii
     Incidente intre fanii gruparilor FC Timisoara si Dinamo Zagreb (Video)

     Incidente intre fanii gruparilor FC Timisoara si Dinamo Zagreb (Video)

     Cunoscuti drept unii dintre cei mai violenti suporteri din lume, fanii gruparii Dinamo Zagreb n-au stat linistiti nici la Timisoara. Aproximativ 300 de fani ai formatiei croate au aruncat cu fumigene si torte in Piata Operei din Timisoara. Dupa ce s-au afumat bine si "si-au facut damblaua", suporterii croati au luat-o agale spre stadion, dar pe drum s-au luat la bataie cu sustinatori ai gruparii de pe Bega. Fortele de ordine au intervenit insa imediat si au dispersat grupurile, retinand si doua persoane...

     01 Octombrie 20096 comentarii
      Timisorenii nu se inghesuie la meciurile din Europa League

      Timisorenii nu se inghesuie la meciurile din Europa League

      Finantatorul formatiei FC Timisoara, Marian Iancu, a anuntat ca pana acum au fost vandute doar 5.000 de pachete pentru partidele banatenilor din grupele Europa League. "S-au vandut vreo 5000 de pachete, dar ne asteptam la 15.000-20.000 de spectatori. Noi am preluat metoda vanzarii biletelor la pachet din fotbalul european, voiam sa dam biletele mai ieftin si de aceea le-am cuplat in pachete. Publicul timisorean nu a fost prea receptiv, dar din moment ce am luat masura sa vindem la pachet, nu vom oferi nicidecum bilete individual", a afirmat Iancu la Sport.ro...

      29 Septembrie 20091 comentariu
       Zambon, urmarit penal in cazul FC Timisoara

       Zambon, urmarit penal in cazul FC Timisoara

       Parchetul de pe langa Tribunalul Bucuresti a inceput urmarirea penala asupra lui Claudio Zambon, in cazul Poli Timisoara. Italianul este acuzat de inselaciune, fals si uz de fals in cazul palmaresului clubului numit actualmente FC Timisoara, informeaza Onlinesport. Claudio Zambon a castigat in instanta drepturile asupra numelui, palmaresului si culorilor Politehnicii Timisoara, decizie bazata pe foarte multe nereguli in actele prezentate de italian. Tribunalul de Arbitraj Sportiv de la Lausanne a anuntat, pe 25 aprilie 2009, ca adevarata Politehnica Timisoara este gruparea de liga a IV-a, patronata de italian...

       07 Septembrie 200910 comentarii
        Lucescu, luat la tinta de banateni: Sa nu crezi, caine, ca te-am uitat

        Lucescu, luat la tinta de banateni: Sa nu crezi, caine, ca te-am uitat

        Antrenorul Sahtiorului, Mircea Lucescu, nu a scapat de admonestarile suporterilor Timisoarei la meciul de pe stadionul "Dan Paltinisanu".
        Ultrasii de la peluza nord au afisat doua bannere prin care i-au transmis lui "Il Luce" ca nu au uitat de incidentul din 1987:
        "Banateanul un' se duce ii da m...e lui Il Luce"
        "In 87 ne-ai retrogradat, sa nu crezi, caine, ca te-am uitat!"
        Sahtiorul lui Lucescu a fost eliminat din Liga Campionilor de FC Timisoara dupa doua rezultate de egalitate.

        05 August 200912 comentarii
         Lucescu: Trebuie sa rezolvam calificarea cu Timisoara din primul meci

         Lucescu: Trebuie sa rezolvam calificarea cu Timisoara din primul meci

         Antrenorul formatiei Sahtior Donetk, Mircea Lucescu, spune ca echipa sa trebuie sa transeze calificarea in play-off-ul Ligii campionilor inca din prima mansa a intalnirii cu FC Timisoara. "Timisoara este o echipa redutabila si trebuie sa tratam meciul la modul cel mai serios posibil. Punctele forte ale adversarului sunt talia de exceptie a catorva fotbalisti, fazele fixe, dar si staff-ul tehnic. Cisovsky, Magera sau Bucur sunt doar cativa dintre oamenii lor importanti. Cred ca nu mai are rost sa va spun de fratii Karamian, care sunt cunoscuti si aici, in Ucraina. Apoi, este antrenorul lor, Nelutu Sabau, care mi-a fost jucator. Il cunosc foarte bine si sunt convins ca sub conducerea sa echipa este foarte disciplinata tactic...

         20 Iulie 20093 comentarii
          Suporterii Timisoarei catre FRF: Opriti jocurile de culise!

          Suporterii Timisoarei catre FRF: Opriti jocurile de culise!

          Suporterii clubului FC Timisoara considera ca infrangerea din finala Cupei Romaniei, scor 0-3, cu CFR Cluj, reprezinta o nedreptate pentru echipa de pe Bega. Fanii banateni si-au manifestat nemultumirea fata de jocurile de culise din Liga I, dar si fata de nedreptatea comisa in cazul "Zambon", publicand pe site-ul Justiceforpoli.com o scrisoare deschisa catre Federatia Romana de Fotbal. Iata continutul scrisorii: Stimati domni,...

          16 Iunie 20097 comentarii
           FC Timisoara, buna de plata

           FC Timisoara, buna de plata

           FC Timisoara va suporta reparatia peluzei stadionului gruparii Pandurii din Targu Jiu, care a fost devastata de suporterii trupei de pe Bega. "Nu avem o situatie a valorii pagubelor din acest moment, dar aceasta se va face impreuna cu directorul administrativ al clubului. In mod normal, se face un proces verbal cu jandarmii si fortele de ordine, iar clubul timisorean va plati pentru ca a luat la cunostinta de pagubele produse si a cerut procesul verbal de constatare", a spus primarul orasului Targu Jiu, Florin Carciumaru, conform site-ului oficial al gruparii gorjene...

           15 Iunie 20093 comentarii
           Alte articole despre: FC Timisoara, stadion Targu Jiu
            Timisoara fara galerie in Cupa? Suporterii vor sa boicoteze semifinala

            Timisoara fara galerie in Cupa? Suporterii vor sa boicoteze semifinala

            Suporterii echipei FC Timisoara se gandesc serios la posibilitatea de a boicota semifinala de Cupa cu Dinamo.
            Fanii violetilor sunt nemultumiti de faptul ca jocul se va disputa pe stadionul Municipal din Piatra Neamt.
            "Noi am fi dorit in Giulesti sau la Craiova, iar Dinamo a vrut la Brasov sau Cluj, dar gazonul CFR-ului e groaznic. Deci, de voie, de nevoie, vom juca la Piatra Neamt", a explicat presedintele Timisoarei, Gheorghe Chivorchian, alegerea arenei din moldova.
            Meciul va avea loc pe 28, 29 sau 30 aprilie si va fi transmis, in format LIVE text, de site-ul Ziare.com...

            21 Aprilie 2009
             Bogdan Mara va semna cu FC Timisoara

             Bogdan Mara va semna cu FC Timisoara

             Ramas liber de contract dupa despartirea de Unirea Urziceni, Bogdan Mara este foarte aproape de un transfer la FC Timisoara, oficialii banatenilor confirmand transferul. "Voi avea o discutie informala cu Mara. Daca e liber de contract, ne intereseaza, pentru ca e un jucator de mare valoare. Timisoara are nevoie ori de jucatori tineri, de perspectiva, ori de fotbalisti experimentati, de obiectiv. Mara e un jucator de obiectiv", a declarat Marian Iancu pentru gsp. De asemenea, Bogdan Mara este incantat ca a intrat in atentia banatenilor si spera ca transferul sau se concretizeze, pentru a isi putea trece in palmares inca un trofeu...

             01 Februarie 2009
             Alte articole despre: bogdan mara, FC Timisoara
              Suporterii lui FC Timisoara, nemultumiti de Balint

              Suporterii lui FC Timisoara, nemultumiti de Balint

              Suporterii gruparii FC Timisoara nu sunt incantati de ideea ca Gabi Balint va fi noul antrenor principal al gruparii de pe Bega. "Domnul Marian Iancu ne-a surprins asa cum o face de fiecare data. Asta e valoarea clubului! Atat am reusit si noi, sa aducem antrenor de la televiziune la echipa de pe primul loc din Liga I (n.r. in cazul in care FC Timisoara nu ar fi fost depunctata de FRF). Practic, FC Timisoara il reinventeaza pe Gabi Balint ", a spus Cristi Brancovan, Unul dintre liderii galeriei echipei FC Timisoara, pentru NewsIN...

              29 Decembrie 20083 comentarii
              Alte articole despre: suporteri FC Timisoara, gabi balint
               Dragomir a decis: Gaz Metan - FC Timisoara va fi televizat

               Dragomir a decis: Gaz Metan - FC Timisoara va fi televizat

               Presedintele Ligii Profesioniste de Fotbal, Dumitru Dragomir, a intervenit la firma care se ocupa de transmiterea Ligii I pentru ca partida Gaz Metan Medias - FC Timisoara sa fie televizata. "Stiu ca au trecut doua etape in care echipa Gaz Metan Medias nu a fost televizata si ar fi urmat si aceasta a treia etapa. Am intervenit la cei care se ocupa de transmiterea meciurilor si situatia se va rezolva. Am promisiuni ferme ca meciul se va televiza sambata. Eu asa am discutat cu cei care se ocupa de transmiterea meciurilor si mie asa mi-au spus, ca meciul se va televiza. Eu asa stiu si asa va spun, ca suta la suta meciul se va televiza", a declarat pentru Sibianulonline.ro, presedintele LPF, Dumitru Dragomir...

               06 August 20082 comentarii

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Face bani si cand sta acasa: Naomi Osaka a primit un contract de la un brand urias
                Naomi Osaka e intr-o pauza de tenis, insa asta nu inseamna ca nu continua sa semneze contract dupa contract. Dupa ce a pozat in bikini pentru...

                Razvan Lucescu ii ia apararea tatalui sau in scandalul cu Anghel Iordanescu. "Isi permite cam multe. Nu veni tu sa spui ca Lucescu e idiot"
                Razvan Lucescu sare in ajutorul tatalui sau in scandalul dintre Mircea Lucescu si Anghel Iordanescu, din cauza selectionerului Ungariei. Lucescu...

                Ion Ghitulescu, unul dintre cei mai importanti comentatori sportivi, a murit. Omul care a realizat legendara emisiune "Fotbal, minut cu minut" avea 90 de ani
                Presa sportiva este in doliu! Ion Ghitulescu, unul dintre cei mai buni comentatori sportivi din tara, a murit la varsta de 90 de ani....
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor