Ziare.com

Televizare romania cehia

Analiza capitanului nejucator Florin Segarceanu dupa prima zi a intalnirii Cehia - Romania din Fed Cup

Analiza capitanului nejucator Florin Segarceanu dupa prima zi a intalnirii Cehia - Romania din Fed Cup

Capitanul nejucator al echipei nationale a Romaniei de FedCup, fostul jucator de tenis Florin Segarceanu, a analizat prima zi de jocuri dintre Romania si Cehia, la Ostrava, meci care face parte din turul I al Grupei Mondiale I a celei mai importante competitii inter-tari din tenisul feminin in lume. Segarceanu s-a aratat multumit de scorul aratat pe tabela dupa prima zi, 1-1, asta dupa ce Mihaela Buzarnescu a pierdut in primul meci cu Karolina Pliskova, iar apoi Simona Halep a trecut cu destula lejeritate, mai ales in setul doi, de Katerina Siniakova...

10 Februarie 2019
  Simona Halep castiga superb meciul cu Katerina Siniakova. Romania si Cehia sunt la egalitate dupa prima zi in Fed Cup

  Simona Halep castiga superb meciul cu Katerina Siniakova. Romania si Cehia sunt la egalitate dupa prima zi in Fed Cup

  Romania si Cehia sunt la egalitate, scor 1-1, dupa prima zi a duelului ce conteaza pentru calificarea in semifinalele Fed Cup. Punctul echipei noastre a fost adus de Simona Halep, dupa ce in prealabil Mihaela Buzarnescu a fost invinsa de Karolina Pliskova cu 6-1, 6-4. Simona a trecut in al doilea meci al zilei de Katerina Siniakova (44 WTA), scor 6-4, 6-0. Ocupanta locului 3 WTA a intrat foarte determinata pe teren si a luat rapid un avans considerabil, insa s-a relaxat pe finalul primului set, permitandu-i Siniakovei sa spere...

  09 Februarie 201931 comentarii
   Iata ce televiziune va transmite in direct intalnirea dintre Romania si Cehia din Fed Cup

   Iata ce televiziune va transmite in direct intalnirea dintre Romania si Cehia din Fed Cup

   Romania infrunta Cehia in primul tur al Grupei Mondiale a Fed Cup, intr-o intalnire care va putea fi vizionata si in tara noastra. Meciurile din cadrul intalnirii programate la Ostrava vor fi televizate in Romania de postul Telekom Sport 2. Intalnirea se va disputa in acest weekend, sambata urmand sa aiba loc doua meciuri de simplu, in timp ce duminica vor fi programate doua meciuri de simplu si unul de dublu. Jocurile vor incepe de la ora 14:00 (ora Romaniei) si vor putea fi vizionate si pe Ziare.com, in format LIVE text...

   05 Februarie 20191 comentariu
    Romania incepe aventura la Campionatul European de handbal chiar de 1 decembrie. Iata avancronica partidei de debut cu Cehia

    Romania incepe aventura la Campionatul European de handbal chiar de 1 decembrie. Iata avancronica partidei de debut cu Cehia

    Echipa nationala de handbal feminin a Romaniei va incepe aventura de la Campionatul European din Franta, acolo unde chiar pe 1 decembrie, de Ziua Nationala a Romaniei, tara noastra va avea meciul sau de debut, in fata Cehiei. Romania va infrunta Cehia pe 1 decembrie, iar meciul va incepe de la ora 19 si va fi LIVE text, faza cu faza, pe site-ul Ziare.com. Neagu si compania au fost repartizate in Franta in grupa D, alaturi de Germania si de Norvegia, ultima fiind si marea favorita a acestei competitii...

    01 Decembrie 2018
     Romania, eliminata de la Campionatul Mondial de handbal feminin dupa un meci cu final de infarct

     Romania, eliminata de la Campionatul Mondial de handbal feminin dupa un meci cu final de infarct

     Echipa nationala a Romaniei a fost invinsa in optimile de finala ale Campionatului Mondial de handbal feminin. Romania a pierdut in fata Cehiei, scor 27-28, dupa un meci pe care l-a condus aproape in permanenta, dar a incasat golul infrangerii cu trei secunde inainte de final. Am avut chiar si cinci goluri avans in acest meci, dar nu am reusit sa gestionam cum trebuie momentele cheie. Fetele noastre au suferit nu mai putin de 10 eliminari, ceea ce inseamna ca o treime din meci l-am disputat in inferioritate numerica...

     11 Decembrie 201739 comentarii
      Romania, invinsa de Franta in ultimul meci din grupele Campionatului Mondial de handbal feminin

      Romania, invinsa de Franta in ultimul meci din grupele Campionatului Mondial de handbal feminin

      Echipa nationala de handbal feminin a Romaniei a pierdut ultimul meci din Grupa A a Campionatului Mondial de handbal feminin din Germania, scor 26-17, in fata Frantei. Avand calificarea in optimi de pe primul loc obtinuta inca de joi, echipa noastra s-a menajat in perspectiva unui duel mult mai important. Selectionerul Martin Ambros a trimis astfel rezervele, chiar si cu riscul de a suferi aceasta "infrangere controlata", cum este denumita in handbal. In aceste conditii, lipsa de omogenitate si-a spus imediat cuvantul, chiar daca startul meciului ne-a apartinut si am avut 2-0...

      08 Decembrie 201710 comentarii
       Romania invinge dramatic Cehia la Campionatul European de handbal

       Romania invinge dramatic Cehia la Campionatul European de handbal

       Echipa nationala de handbal feminin a Romaniei a invins dramatic Cehia, scor 30-28, in Grupa Principala II de la Campionatul European. Dupa acest rezultat, Romania a facut inca un pas important pentru calificarea in semifinale. Fetele noastre ne-au tinut cu sufletul la gura pana in ultimul minut, dar in cele din urma au obtinut o victorie de poveste. Romania a controlat prima repriza si a intrat in avantaj la pauza cu trei goluri (17-14), insa ceva s-a rupt in partea secunda...

       13 Decembrie 20163 comentarii
        Romania invinge magnific Ungaria la Campionatul European de handbal feminin

        Romania invinge magnific Ungaria la Campionatul European de handbal feminin

        Romania a obtinut o victorie de zile mari impotriva Ungariei, scor 29-21, in Grupa Principala II de la Campionatul European de handbal feminin. A fost un meci excelent facut de tricolore, care au excelat atat in defensiva cat si in ofensiva, in fata echipei care e a treia forta financiara din handbalul feminin. Fetele noastre au inceput fenomenal si au avut una dintre cele mai bune prestatii ale nationalei din ultimii ani. Cristina Neagu a fost din nou la inaltime si a inscris gol dupa gol, chiar daca maghiarii s-au dat peste cap sa o blocheze si la un moment dat au apelat si la marcajul om la om...

        11 Decembrie 20167 comentarii
         Romania - Ungaria: Iata ce post TV transmite meciul in tara noastra

         Romania - Ungaria: Iata ce post TV transmite meciul in tara noastra

         Romania va debuta duminica in grupele principale de la Campionatul European de handbal feminin. Tara noastra va intalni Ungaria, intr-un meci ce va incepe la ora 19:30. Partida este televizata de postul TVR 2 si poate fi urmarita in format LIVE Text si pe Ziare.com. Grupa Principala II incepe cu urmatorul clasament:...

         11 Decembrie 20161 comentariu
          Romania - Germania, in Fed Cup: Cine va televiza confruntarea de la Cluj

          Romania - Germania, in Fed Cup: Cine va televiza confruntarea de la Cluj

          Postul de televiziune Dolce Sport a anuntat ca va televiza partida dintre Romania si Germania, din Fed Cup. Partidele se vor disputa pe 16 si 17 aprilie si vor putea fi urmarite in direct si pe Ziare.com. Si precedenta partida din Fed Cup, dintre Romania si Cehia, a fost televizata tot de Dolce Sport. Avand in vedere interesul creat in jurul intalnirii, mai multe voci din spatiul public au acuzat TVR ca nu a cumparat drepturile de televizare. Actualul contract cu Dolce Sport expira dupa meciul cu Germania, dar sunt sanse mari ca postul Telekom sa se inscrie din nou la licitatie...

          08 Aprilie 2016
           Acuzatii grave dupa meciul Romania-Cehia: De ce nu au putut milioane de romani sa vada confruntarea la TV?

           Acuzatii grave dupa meciul Romania-Cehia: De ce nu au putut milioane de romani sa vada confruntarea la TV?

           Duelul dintre Romania si Cehia din sferturile de finala ale Fed Cup a starnit nemultumirea multor fani ai tenisului care nu au putut urmari meciurile la televizor. Dolce Sport, televiziunea care detine drepturile de transmisie pentru cele mai importante competitii sportive ale momentului, nu se bucura de o acoperire mare, motiv pentru care multi romani nu au putut urmari confruntarea de la Cluj la televizor. In aceste conditii, Marius Vecerdea, antrenorul presedintelui Klaus Iohannis si un pretendent la functia de presedinte al Federatiei Romane de Tenis, a lansat o serie de acuzatii grave la adresa lui George Cosac, actualul conducator al forului...

           08 Februarie 20169 comentarii
            TVR, acuzata ca nu a platit o suma modesta pentru a transmite meciurile din Fed Cup: Care sunt primele explicatii

            TVR, acuzata ca nu a platit o suma modesta pentru a transmite meciurile din Fed Cup: Care sunt primele explicatii

            Televiziunea Romana este acuzata ca nu a platit o suma infima pentru a transmite meciurile din Fed Cup, disputate weekendul trecut, jocurile romancelor ajungand astfel sa fie televizate pe un post cu o audienta mult mai mica, in speta Dolce Sport. Potrivit jurnalistului Rares Bogdan, de la Realitatea TV, postul public ar fi trebui sa plateasca numai 30 de mii de euro pentru a transmite cele cinci meciuri din intalnirea dintre Romania si Cehia. Acesta continua si sustine ca din cauza acestei hotarari a TVR milioane de romani nu le-au putut urmari in direct pe Simona Halep sau Monica Niculescu...

            08 Februarie 20166 comentarii
             Romania, invinsa dramatic de Cehia in sferturile de finala ale Fed Cup

             Romania, invinsa dramatic de Cehia in sferturile de finala ale Fed Cup

             Echipa de Fed Cup a Romaniei a suferit o infrangere dramatica in sferturile de finala ale Fed Cup in fata Cehiei. A fost un duel pasionant, intins pe durata a doua zile, Cehia impunandu-se cu scorul de 3-2 dupa meciul decisiv de dublu. Ziua de duminica a inceput de la scorul de unu la unu, dupa ce Halep a fost invinsa de Pliskova, iar Monica Niculescu a obtinut o victorie superba in fata Petrei Kvitova. In prima disputa a zilei, Simona a intrat in teren pentru a o infrunta pe Kvitova, dubla castigatoare de la Wimbledon...

             07 Februarie 201627 comentarii
              Monica Niculescu obtine o victorie fantastica pentru Romania in Fed Cup

              Monica Niculescu obtine o victorie fantastica pentru Romania in Fed Cup

              Romania si Cehia sunt la egalitate la finalul primei zile, scor 1-1, dupa ce Monica Niculescu a reusit sa produca o mare surpriza, in sferturile de finala ale Fed Cup. Sportiva noastra a invins-o pe ocupanta locului 9 in clasamentul WTA, Petra Kvitova, scor 6-3, 6-3, dupa un meci absolut superb. Desi a avut in fata o adversara mult mai bine clasata, Monica Niculescu a jucat cu curaj si a "terorizat-o" pe Kvitova, asa cum a promis la conferinta de presa. Monica a profitat din plin de inconstanta cehoaicei si a taxat-o de fiecare data, loviturile sale de slice facand si de aceasta data o nota aparte...

              06 Februarie 201633 comentarii
               Campionatul Mondial de handbal: Romania s-a calificat in optimile de finala

               Campionatul Mondial de handbal: Romania s-a calificat in optimile de finala

               Echipa nationala de handbal feminin a Romaniei s-a calificat in optimile de finala ale Campionatului Mondial dupa ce a castigat ultimul meci din grupa D, scor 29-23, impotriva Cehiei. In euforia succesului cu Ungaria, fetele lui Gheorghe Tadici au inceput ezitant, astfel ca adversarele noastre au dominat primele 10 minute, reusind sa conduca cu 3-1. A urmat insa o revenire excelenta din partea tricolorelor, care si-au demonstrat forta. Pana in minutul 16, fetele lui Tadici aveau deja 7-3, iar tensiunea din lotul nostru se domolise...

               13 Decembrie 20139 comentarii

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Veste tragica in fotbalul romanesc: selectionerul nationalei feminine Under-19 a murit la 49 de ani, infectat cu COVID
                Florin Bugar, selectionerul nationalei de fotbal feminin Under 19 a Romaniei, a murit in noaptea de miercuri spre joi, 22 octombrie, ca urmare a...

                O sportiva de top din Belarus, batjocorita in inchisoare pentru ca se opune regimului Lukashenko. "N-am facut dus 13 zile si am paduchi"
                Protestele impotriva regimului dictatorial impus de Aleksander Lukashenko au facut o victima celebra in Belarus, o fosta baschetbalista care a fost...

                Confesiunile handbalistei Cristina Laslo, suspendata pentru dopaj in cazul Corona: "M-am simtit singura si goala pe dinauntru"
                Handbalista de la Baia Mare a revenit la echipa nationala dupa suspendarea primita in noiembrie 2019 in cazul de dopaj in care a fost implicata...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor