Ziare.com
CFR Cluj si-a ales antrenorul pentru acest sezon

CFR Cluj si-a ales antrenorul pentru acest sezon

CFR Cluj si-a ales antrenorul care va fi pe banca tehnica in acest sezon. Interimarul Alin Minteuan a primit credit din partea conducerii si va incheia campionatul, urmand ca din vara sa negocieze un nou acord, asta daca rezultatele vor fi pe ...

06 Martie 2019

Toni conceicao cfr cluj

CFR Cluj si-a dat afara antrenorul - oficial

CFR Cluj si-a dat afara antrenorul - oficial

CFR Cluj a anuntat oficial, marti dimineata, despartirea de antrenorul Toni Conceicao. Tehnicianul portughez a acceptat propunerea de reziliere a contractului pe cale amiabila si pleaca de la Cluj dupa numai sapte luni. "Clubul CFR 1907 Cluj si antrenorul Antonio Conceicao au ajuns la un acord privind rezilierea amiabila a contractului! Ii multumim lui Toni pentru munca depusa cu profesionalism in cele 7 luni petrecute pe banca echipei noastre si ii dorim multa bafta in cariera! Antonio Conceicao a preluat-o pe CFR Cluj in iulie 2018 si a condus-o de pe banca in 24 de partide, bifand 13 victorii, 7 remize si 4 infrangeri", se arata in comunicatul campioanei...

19 Februarie 20194 comentarii
  Antrenorul lui CFR Cluj va fi dat afara

  Antrenorul lui CFR Cluj va fi dat afara

  Fara victorie in 2019, CFR Cluj isi va schimba antrenorul inaintea intrarii in play-off-ul Ligii 1. Soarta lui Toni Conceicao a fost pecetluita dupa remiza cu Astra, de pe teren propriu, conducerea campioanei cautand un nou tehnician. Prima optiune a fost Dan Petrescu, omul care a adus titlul in Gruia in sezonul trecut, insa acesta este blocat in liga a doua chineza, acolo unde mai are contract pana in vara. In aceste conditii, impresarul care l-a adus pe Julio Baptista la Cluj a venit cu o alta propunere, aceasta fiind si acceptata dupa cum scrie ProSport...

  18 Februarie 20191 comentariu
   Se intoarce Dan Petrescu la CFR Cluj? Conducerea campioanei se pregateste sa isi demita antrenorul - surse

   Se intoarce Dan Petrescu la CFR Cluj? Conducerea campioanei se pregateste sa isi demita antrenorul - surse

   Situatia la campioana CFR Cluj este una tulbure in acest debut de an 2019, cand gruparea din Gruia nu a bifat nici macar o singura victorie in Liga 1, avand 2 egaluri si o infrangere. Sambata seara, CFR a remizat pe teren propriu cu Astra, scor 1-1, desi a avut peste o ora superioritate numerica. La final de partida, antrenorul Toni Conceicao a incercat sa explice cauzele semiesecului, dar problemele sunt mult mai complexe la Cluj si se pare ca se va ajunge la o schimbare de antrenor. Oficialii celor de la CFR se gandesc din nou la Dan Petrescu, antrenor care a facut-o pe CFR campioana sezonul trecut si ar putea sosi din China acum pentru a salva corabia, dupa cum anunta DigiSport...

   17 Februarie 20191 comentariu
    Cum explica antrenorul celor de la CFR Cluj egalul facut cu Astra

    Cum explica antrenorul celor de la CFR Cluj egalul facut cu Astra

    CFR Cluj a mai facut un pas gresit in actualul sezon de Liga 1, un 1-1 pe teren propriu cu cei de la Astra, desi din minutul 30 ardelenii au avut un om in plus pe teren. Universitatea Craiova deja s-a apropiat la doar 3 puncte de lidera din Ardeal, iar FCSB poate veni la doar un punct luni, daca va invinge in deplasarea de la Concordia. Liga 1: CFR Cluj a mai facut un pas gresit, iar FCSB poate profita din nou Toni Conceicao, antrenorul lui CFR Cluj, a incercat la finalul partidei sa explice jocul slab facut de echipa sa, care parca a mai uitat sa castige in 2019: "Ne doream ca victoria sa vina azi dupa doua rezultate modeste, dar trecem printr-o perioada mai putin buna. Am jucat bine cu Hermannstadt (1-1) si Craiova (0-2), azi nu s-a intamplat asta. Din pacate, nu am avut idei in jocul nostru de azi. Poate rezultatele precedente si-au pus amprenta asupra nervilor jucatorilor...

    17 Februarie 2019
     CFR Cluj clarifica situatia antrenorului: A fost demis Conceicao?

     CFR Cluj clarifica situatia antrenorului: A fost demis Conceicao?

     Campioana CFR Cluj a clarificat situatia antrenorului Toni Conceicao dupa ce mai multe medii de presa au anuntat ca portughezul a fost dat afara dupa meciul cu Hermannstadt. "Feroviarii" anunta ca antrenorul beneficiaza de increderea conducerii si ca nu se pune problema inlocuirii lui. "Conducerea clubului CFR 1907 Cluj nu va efectua modificari in cadrul staff-ul tehnic sau a celui administrativ. Suntem multumiti de munca depusa de toti cei din familia "visinie" si vom continua in aceeasi formula. Antrenorul nostru Antonio Conceicao beneficiaza de toata increderea conducatorilor clubului CFR si nu se pune problema inlocuirii lui...

     07 Februarie 2019
      Un conducator de la CFR Cluj a fost dat afara pentru ca nu a raspuns la un SMS

      Un conducator de la CFR Cluj a fost dat afara pentru ca nu a raspuns la un SMS

      Patronul formatiei CFR Cluj, Nelutu Varga, copiaza din ce in ce mai mult din comportamentul lui Gigi Becali. Extrem de discret in aparitiile publice, Varga obisnuieste sa se implice foarte activ la CFR Cluj. Antrenorul Toni Conceicao are in contract o clauza conform careia este obligat sa se consulte cu conducerea inaintea fiecarui meci cand face echipa de start. Mai mult, conform Digi Sport, Varga ii face si schimbarile din tribune in timpul meciurilor...

      05 Februarie 20193 comentarii
      Alte articole despre: Cristian Panin dat afara CFR Cluj
       Antrenorul celor de la CFR Cluj explica modul in care echipa sa a castigat marele derbi cu FCSB

       Antrenorul celor de la CFR Cluj explica modul in care echipa sa a castigat marele derbi cu FCSB

       CFR Cluj a castigat cu 2-0 derbiul de pe Arena Nationala in fata celor de la FCSB, meci jucat sambata seara si termina anul 2018 la 6 puncte in fata marii rivale. A fost un meci dominat in mare parte de elevii lui Toni Conceicao, care sunt in pole-position sa triumfe din nou in Liga 1, asa cum s-a intamplat si sezonul trecut, la mare lupta tot cu cei de la FCSB. "Echipa a facut un joc bun. Asta e munca jucatorilor. Am vorbit de luna trecuta ca jucatorii fac antrenamente foarte bune, concentrati, cu ambitie. Am castigat, am meritat sa castigam, dar avem un drum lung. Campionatul va incepe in play-off, nu in sezonul regulat...

       23 Decembrie 20182 comentarii
        Viitorul lui Hagi pierde acasa cu CFR Cluj si iese din lupta pentru titlu

        Viitorul lui Hagi pierde acasa cu CFR Cluj si iese din lupta pentru titlu

        Viitorul lui Gica Hagi a pierdut derbiul de pe teren propriu cu CFR Cluj, din etapa cu numarul 20, si a iesit cel putin temporar din lupta pentru titlu. 0-1 a fost scorul final al intalnirii de la Ovidiu, unicul gol fiind inscris de golgheterul la zi al Ligii 1, George Tucudean. "Feroviarii" au inceput partida de luni avand presiunea rezultatului dupa ce FCSB reusise sa se impuna la Botosani si ii egalase la puncte, in fruntea clasamentului. Iar acest lucru a parut ca ii afecteaza pe elevii lui Conceicao, care au evoluat modest...

        17 Decembrie 201811 comentarii
         Lovitura de teatru in Liga 1: Dan Petrescu, la un pas de revenirea la CFR Cluj

         Lovitura de teatru in Liga 1: Dan Petrescu, la un pas de revenirea la CFR Cluj

         La un pas de demitere in China, Dan Petrescu se pregateste sa revina in Liga 1, el fiind dorit chiar la echipa pe care a facut-o campioana anul trecut, CFR Cluj. Dupa ce a ratat obiectivul pe care l-a avut in China, salvarea de la retrogradare a celor de la Guizhou Hengfeng, tehnicianul roman a revenit in tara, asteptand decizia chinezilor de a-i rezilia contractul. "Bursucul" nu a stat insa degeaba, ci s-a intalnit in cateva randuri cu fostii sai colaboratori de la Cluj, zvonurile sustinand ca acesta isi pregateste terenul pentru revenirea in Gruia...

         22 Noiembrie 20181 comentariu
          Inca o surpriza in Liga 1: Campioana CFR Cluj nu poate invinge Dunarea Calarasi

          Inca o surpriza in Liga 1: Campioana CFR Cluj nu poate invinge Dunarea Calarasi

          Etapa cu numarul 15 din Liga 1 este una a surprizelor, toate favoritele incurcandu-se in primele patru partide disputate. Ultima pe lista este campioana CFR Cluj, care nu a reusit decat o remiza "alba" pe teren propriu in fata celor de la Dunarea Calarasi. Duelul din Gruia a fost unul extrem de spectaculos, cu multe ocazii mai ales la poarta oaspetilor. Elevii lui Toni Conceicao au ratat insa extrem de mult si, pana la urma, au avut si multa sansa scapand fara gol primit la sansele celor de la Dunarea...

          10 Noiembrie 2018
           Nebunie la CFR Cluj: Edi Iordanescu ar putea reveni in functia de antrenor!

           Nebunie la CFR Cluj: Edi Iordanescu ar putea reveni in functia de antrenor!

           Edi Iordanescu, demis dupa numai trei meciuri pe banca lui CFR Cluj, ar putea reveni in functia de antrenor principal al formatiei din Gruia. Patronul echipei, Nelu Varga, intentioneaza sa-i demita pe presedintele Iuliu Muresan, dar si pe antrenorul Toni Conceicao, ca urmare a rezultatelor dezamagitoare din ultima perioada. "Sefii CFR-ului ar fi luat din nou legatura cu Edi Iordanescu, antrenor pe care l-au inlaturat in vara, dupa doar cateva meciuri pe banca", scrie Sport.ro. De asemenea, Nelu Varga l-ar dori inapoi la echipa si pe Marian Copil, in locul lui Iuliu Muresan...

           04 Octombrie 20181 comentariu
            Tensiuni la CFR Cluj inaintea derbiului cu Craiova: Muresan ar putea fi dat afara - surse

            Tensiuni la CFR Cluj inaintea derbiului cu Craiova: Muresan ar putea fi dat afara - surse

            CFR Cluj se afla intr-o perioada de mari framantari interne, presedintele Iuliu Muresan riscand sa fie demis de patronul campioanei. Potrivit celor de la DigiSport, Muresan nu a fost vazut luni la sediul clubului, asta desi este o zi importanta, in care "feroviarii" infrunta Craiova in derbiul etapei. De asemenea, nici colaboratorul sau, Razvan Zamfir, n-a mai ajuns in Gruia de zile intregi, alimentand astfel zvonurile privind ruptura din sanul conducerii. Patronul celor de la CFR, omul de afaceri Nelutu Varga, ar fi cel care militeaza pentru plecarea lui Muresan, el dorind sa revina la echipa de conducere din sezonul trecut...

            01 Octombrie 2018
             Liga 1: CFR Cluj invinge la Hermannstadt, urca pe primul loc, dar nu convinge

             Liga 1: CFR Cluj invinge la Hermannstadt, urca pe primul loc, dar nu convinge

             CFR Cluj s-a impus in primul meci de sambata din Liga 1, 1-0 in deplasarea de la FC Hermannstadt, meci care a facut parte din etapa cu numarul 9 a sezonului competitional 2018/2019. Singurul gol a fost marcat de George Tucudean, minutul 69, dupa o partida in care din nou elevii lui Toni Conceicao nu au convins. In minutul 69, clasa lui Tucudean si-a facut simtita prezenta. Fostul varf de la Viitorul a pus foarte bine corpul, l-a fentat pe fundasul sibian din fata sa, in plin careu, iar apoi l-a executat pe Cabuz...

             22 Septembrie 2018
              Antrenorul lui CFR Cluj, dupa umilinta din Europa League: Ce spune despre o posibila demitere

              Antrenorul lui CFR Cluj, dupa umilinta din Europa League: Ce spune despre o posibila demitere

              Toni Conceicao a comentat eliminarea suferita de CFR Cluj in fata luxemburghezilor de la F91 Dudelange, in playoff-ul Europa League. Tehnicianul portughez recunoaste ca luxemburghezii au fost superior formatiei sale. "Suntem foarte tristi, foarte dezamagiti de acest rezultat. A fost un rezultat extrem de prost pentru noi. Credeam foarte tare ca putem trece de acest meci si sa ajungem in faza grupelor. Adevarul este ca in cele doua jocuri, si in cel din deplasare, si aici, nu am aratat competenti. I-am analizat, si in meciul cu Legia, si in meciul cu Videoton, a fost o echipa care s-a mulat perfect pe jocul adversarului", a spus Conceicao, potrivit Telekom Sport...

              30 August 20181 comentariu
               CFR Cluj are un nou antrenor - oficial

               CFR Cluj are un nou antrenor - oficial

               La scurt timp dupa ce a ajuns la un acord cu Edi Iordanescu pentru rezilierea contractului, CFR Cluj a anuntat oficial numele noului antrenor principal. Astfel, potrivit unui comunicat postat pe site-ul oficial al clubului, campioana Romaniei va fi antrenata de tehnicianul portughez Antonio Conceicao. "Suntem bucurosi sa va anuntam ca Antonio Conceicao este, incepand de astazi, noul antrenor al CFR-ului! Tehnicianul portughez isi va incepe astfel cel de-al 3-lea mandat pe banca echipei noastre. In precedentele doua mandate, in 2009 si in sezonul 2015-2016, Conceicao a castigat trei trofee, Supercupa si Cupa Romaniei in doua randuri, 2009 si 2016, iar noi, toti cei din club, il vom sustine pentru a face din nou performanta la Cluj...

               26 Iulie 2018

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Mircea Lucescu s-a îmbolnăvit în Ucraina și nu a fost prezent la primul meci din campionat pentru Dinamo Kiev. Ce a pățit antrenorul
                Probleme pentru Mircea Lucescu în Ucraina. Antrenorul român nu a stat pe bancă la primul joc al noului sezon din Ucraina. O răceala...

                Cu cine va juca CFR Cluj în play - off-ul Ligii Campionilor dacă va trece de Young Boys. Ianis Hagi are și el meci greu. Știm tot programul meciurilor
                CFR Cluj va avea o misiune grea în play-off-ul Ligii Campionilor dacă o va elimina pe Young Boys, în turul 3. În cazul în care se va...

                Scandal în tenis! Rafael Nadal îl atacă pe Novak Djokovic dupa comportamentul sârbului de la Jocurile Olimpice: "E ciudat să vezi un campion ca el reacționând așa. Nu ar trebui să procedeze astfel" VIDEO
                Rafa Nadal dă de pământ cu Novak Djokovic după gesturile acestuia de la Jocurile Olimpice. Nemulțumit de jocul său de la Tokyo, jucătorul...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor