Ziare.com

Tragere sorti champions league

Real - PSG si Chelsea - Barcelona, finalele din optimile Champions League. Programul complet al meciurilor

Real - PSG si Chelsea - Barcelona, finalele din optimile Champions League. Programul complet al meciurilor

Real Madrid - PSG si Chelsea - FC Barcelona sunt derbiurile care tin capul de afis al optimilor de finala din Champions League. Cele doua mari rivale din Manchester, City si United, au avut destul de multa sansa la tragerea la sorti de vineri, urmand a infrunta adversare abordabile, de care pot trece fara prea multe emotii. Ca si Chelsea, londonezii de a Tottenham au fost ocoliti de noroc, ei jucand contra celor de la Juventus in optimi. Iata care este programul complet al partidelor din optimile de finala ale Ligii Campionilor:...

11 Decembrie 2017
  Adversari imposibili pentru FCSB in playoff-ul Champions League: Liverpool, Sevilla sau Napoli pot veni la Bucuresti

  Adversari imposibili pentru FCSB in playoff-ul Champions League: Liverpool, Sevilla sau Napoli pot veni la Bucuresti

  FCSB s-a calificat in playoff-ul Champions League, insa accederea in faza grupelor pare o misiune imposibila. Pe lista potentialilor adversari se afla echipe cunoscute, cu loturi din care nu lipsesc vedete ale fotbalului continental. Potrivit UEFA, in urna capilor de serie pentru tragerea la sorti a meciurilor din playoff, de pe tabloul echipelor non campioane, se afla, in ordinea coeficientilor, FC Sevilla, Napoli, Liverpool, TSKA Moscova si Sporting Lisabona. Astfel, una dintre aceste cinci formatii va veni la Bucuresti pentru a se duela cu FCSB pentru locul din grupele Ligii Campionilor...

  03 August 20172 comentarii
   Meciuri foarte tari in Europa League, noroc pentru Sahtiorul lui Lucescu: Programul optimilor

   Meciuri foarte tari in Europa League, noroc pentru Sahtiorul lui Lucescu: Programul optimilor

   Vineri, la sediul UEFA din Nyon, a avut loc tragerea la sorti a meciurilor din optimile de finala ale Europa League. Sortii au fost blanzi cu romanii, Sahtiorul lui Mircea Lucescu urmand a intalni Anderlecht, iar Lazio, cu Radu Stefan printre protagonisti, se va duela cu Sparta Praga. Altfel, optimile programeaza dueluri extrem de tari, demne de fazele superioare ale Champions League. Vom avea, asadar, un derbi al Angliei, Manchester United - FC Liverpool, plus alte dueluri pasionante, ca Bilbao - Valencia sau Borussia Dortmund - Tottenham...

   26 Februarie 2016
    Steaua, Astra si Petrolul, la tragerea la sorti: Iata adversarele posibile

    Steaua, Astra si Petrolul, la tragerea la sorti: Iata adversarele posibile

    Steaua, Astra si Petrolul isi vor afla vineri dupa-amiaza adversarele din playoff-ul Ligii Campionilor, respectiv Europa League. Campioana Romaniei va fi in urna capilor de serie la tragerea la sorti ce va incepe la ora 13:00 si va putea intalni unul din urmatorii adversari: Maribor (Slovenia) Legia Varsovia (Polonia)...

    08 August 2014
     Steaua isi afla adversara din Champions League: Lista posibililor adversari

     Steaua isi afla adversara din Champions League: Lista posibililor adversari

     Steaua isi afla luni primul adversar din preliminariile Champions League. Campioana Romaniei a fost desemnata cap de serie la tragerea la sorti a meciurilor din turul II preliminar al Ligii Campionilor si va intalni, cel putin teoretic, un adversar mai slab. Steaua a fost plasata in grupa a treia la tragerea la sorti si va avea ca adversara una dintre formatiile, Dudelange (Luxemburg), Stromgodset (Norvegia), Saint Patrick's Athletic (Irlanda), Valletta (Malta), Zalgiris (Lituania) sau Rabotniki (Macedonia)...

     23 Iunie 2014
      Lista posibililor adversari ai echipelor romanesti in cupele europene

      Lista posibililor adversari ai echipelor romanesti in cupele europene

      Nu mai putin de patru formatii din Romania sunt calificate in play-off-ul competitiilor europene, Champions League si Europa League, ele urmand a-si afla adversarii din duelurile pentru grupe in cursul zilei de vineri. Steaua Bucuresti, campioana din sezonul trecut, este singura echipa "tricolora" ce va avea statutul de cap de serie in cadrul tragerii la sorti de la Nyon. "Ros-albastrii" vor avea si cea mai usoara misiune, cel putin in aparenta. Lista posibililor adversari ai baietilor lui Reghecampf cuprinde doar cinci nume, toate abordabile - Austria Viena (Austria), Legia Varsovia (Polonia), Maribor (Slovenia), Ludogorets (Bulgaria) si Sahtior Karagandy (Kazakhstan)...

      09 August 2013
       Programul meciurilor din optimile Champions League. Noroc pentru romani

       Programul meciurilor din optimile Champions League. Noroc pentru romani

       Joi dupa-amiaza, la sediul UEFA de la Nyon, a avut loc tragerea la sorti a meciurilor din faza optimilor de finala ale Champions League. Romanii care au ramas inca in competitie au avut noroc, Ciprian Marica si Schalke urmand a intalni un adversar abordabil, pe Galatasaray, in timp ce Sahtiorul lui Lucescu si Rat va da piept cu Borussia Dortmund. Daca sportivii nostri se pot declara multumiti, nu acelasi lucru il pot spune "granzii", in optimi urmand a avea trei derbiuri de exceptie, Real Madrid - Manchester United, AC Milan - FC Barcelona si Arsenal - Bayern...

       20 Decembrie 20121 comentariu
        Steaua si CFR Cluj afla cu cine joaca in Europa League. Lista posibililor adversari

        Steaua si CFR Cluj afla cu cine joaca in Europa League. Lista posibililor adversari

        Steaua si CFR Cluj vor afla, joi, cu cine vor juca in faza saisprezecimilor de finala ale Europa League. Pe lista posibililor adversari se afla nume grele ale fotbalului mondial. Tragerea la sorti a partidelor din faza eliminatorie a Europa League va avea loc la sediul UEFA de la Nyon, incepand cu ora 15.00. Atat Steaua, cat si CFR Cluj, au fost plasate in urna capilor de serie, insa, paradoxal, acest lucru poate sa le faca mai mult rau decat bine. Asta pentru ca ne aflam in fata unuia dintre cele mai puternice sezoane din istoria Europa League/ Cupei UEFA, in saisprezecimi fiind calificate putine echipe abordabile...

        20 Decembrie 20121 comentariu
         Englezii, scosi din sarite de tragerile la sorti

         Englezii, scosi din sarite de tragerile la sorti

         Jurnalistii englezi au fost scosi din sarite de tragerile la sorti a meciurilor din fazelor eliminatorii ale Ligii Campionilor si Ligii Europa. "Tragere la sorti de cosmar", au titrat cei de la The Guardian, care scriu ca formatiile din Anglia au avut un ghinion teribil. "Echipelor noastre le-au fost harazite meciuri extrem de grele la tragerile la sorti ale Champions League si Europa League. Chelsea si Arsenal trebuie sa treaca de Napoli si Milan in optimile Ligii Campionilor, ele fiind si ultimele noastre reprezentante in competitie. In Europa League, Manchester United va da piept cu campioana Olandei, Ajax, Manchester City va intalni detinatoarea trofeului, FC Porto, iar Stoke trebuie sa treaca de Valencia", mai scrie sursa citata...

         16 Decembrie 2011
          Liga Campionilor si Europa League: Urnele pentru tragerile la sorti

          Liga Campionilor si Europa League: Urnele pentru tragerile la sorti

          UEFA programeaza vineri, la Nyon (Elvetia), tragerile la sorti ale optimilor Ligii Campionilor si ale 16-imilor si optimilor Europei League. Iata care sunt capii de serie si outsiderii: In Liga Campionilor e simplu, primele echipe clasate in grupe sunt capi de serie, iar cele de pe locul doi se afla in urna outsiderilor. Astfel, urnele arata in felul urmator: Capi de serie: Tottenham, Schalke, Manchester United, FC Barcelona, Bayern Munchen, Chelsea, Real Madrid si Sahtior Donetk...

          17 Decembrie 2010
           Iata ce adversari pot intalni romanii in cupele europene

           Iata ce adversari pot intalni romanii in cupele europene

           Trei formatii din Romania, Unirea Urziceni, FC Timisoara si Dinamo, isi vor afla vineri adversarii din preliminariile cupelor europene. Site-ul Ziare.com va prezinta lista cu echipele pe care le-ar putea infrunta romanii: Unirea Urziceni: Ialomitenii vor juca in turul 3 preliminar al Ligii Campionilor, in partea de tablou rezervata echipelor non-campioane in tarile lor. Cum nu sunt capi de serie, elevii lui Levy nu vor avea un oponent usor, posibilii adversari fiind Zenit St.Petersburg, Ajax Amsterdam, Fenerbahce, Dinamo Kiev sau SC Braga...

           16 Iulie 2010
            S-au stabilit saisprezecimile Europa League

            S-au stabilit saisprezecimile Europa League

            Vineri, incepand cu ora 14.00, la Nyon (Elvetia) a avut loc tragerea la sorti a saisprezecimilor de finala ale Europa League. Iata care sunt partidele: 1. Rubin Kazan - Hapoel Tel Aviv 2. Athletic Bilbao - Anderlecht Bruxelles...

            18 Decembrie 20093 comentarii
             Iata posibilii adversari ai Unirii Urziceni in Europa League

             Iata posibilii adversari ai Unirii Urziceni in Europa League

             O singura echipa din Romania, Unirea Urziceni, a acces in faza saisprezecimilor de finala ale Europa League, iar ialomitenii isi vor afla vineri adversarul. Baietii lui Dan Petrescu sunt capi de serie la tragerea la sorti si evita echipe de top ca Juventus, Marseille, AS Roma sau Sahtior Donetk. Printre posibilii adversari sunt insa destul de multe formatii puternice, Liverpool, Atletico Madrid, Hamburg, Villareal sau Everton fiind de evitat. Iata grupele tragerii la sorti a Europa League:...

             18 Decembrie 2009
              Unirea Urziceni, cap de serie la tragerea la sorti din Europa League

              Unirea Urziceni, cap de serie la tragerea la sorti din Europa League

              Campioana Romaniei, Unirea Urziceni, va fi cap de serie la tragerea la sorti pentru 16-imile de finala ale Europa League. Datorita celor 8 puncte obtinute in Grupa G a Ligii Campionilor, ialomitenii au terminat pe locul 3 si au obtinut calificarea in 16-imile Europa League, unde vor fi capi de serie. Patru echipe venite din Liga Campionilor (Unirea Urziceni, Juventus, VfL Wolfsburg si Olympique Marseille) si cele 12 castigatoare din grupele Europa League vor alcatui urna capilor de serie. Printre posibilii adversari ai trupei antrenate de Dan Petrescu se numara echipe puternice, precum: Liverpool, Atletico Madrid, Standard Liege si Rubin Kazan, venite si el din Liga Campionilor, dar care sunt in urna a 2-a din cauza punctajului strans in grupele celei mai importante competitii intercluburi din Europa...

              11 Decembrie 2009
               Vezi cu cine ar putea juca echipele romanesti in grupele Europa League

               Vezi cu cine ar putea juca echipele romanesti in grupele Europa League

               Joi seara s-au stabilit toate echipele calificare in grupele Europa League. Printre cele 48 de echipe calificate sunt si patru grupari romanesti: Steaua, Dinamo, CFR Cluj si FC Timisoara. Cele 48 de formatii au fost impartite in 4 urne valorice, dupa cum urmeaza: Urna 1 - Werder Bremen, Villarreal, AS Roma, PSV Eindhoven, Sahtior Donetk, Sporting Lisabona, Hamburg SV, Benfica Lisabona, Valencia, Panathinaikos Atena, Ajax Amterdam, STEAUA Bucuresti Urna 2 - Fenerbahce, FC Basel, Lille OSC, Celtic Glasgow, Everton, FC Bruges, Heerenveen, Galatasaray Istanbul, Anderlecht Bruxelles, Austria Viena, FC Copenhaga, Lazio Roma...

               28 August 2009

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                FC Barcelona, salvata din nou de geniul lui Messi. Argentinianul a reusit o "dubla"
                FC Barcelona a invins miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (0-0), echipa Elche, intr-o restanta din prima etapa a campionatului spaniol...

                FOTO Cum arata permisul auto cu care Florinel Coman a vrut sa-i pacaleasca pe politisti. Fotbalistului i s-a deschis dosar penal
                Florinel Coman, fotbalistul de 22 de ani al echipei FCSB, a fost prins zilele trecute cu o viteza de 165 de kilometri pe ora pe Autostrada...

                Cine e pustiul minune care a lasat Anglia pentru Germania. Va juca impotriva Romaniei in preliminariile Mondialului din 2022
                Tanarul mijlocas ofensiv Jamal Musiala, de la Bayern Munchen, care vineri va implini 18 ani, a decis sa joace pentru nationala de fotbal a...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor