Ziare.com
FCSB a oficializat primul transfer pentru sezonul urmator

FCSB a oficializat primul transfer pentru sezonul urmator

FCSB a anuntat miercuri dupa-amiaza primul transfer efectuat pentru sezonul 2017/2018. Prin intermediul unui comunicat de presa, vicecampioana Romaniei a facut oficial transferul fundasului stanga Junior Morais, venit liber de contract, dupa ce ...

07 Iunie 2017

Transfer junior morais steaua

Astra reclama Steaua la comisiile FRF: Ne-am saturat de Becali, chiar nu glumim

Astra reclama Steaua la comisiile FRF: Ne-am saturat de Becali, chiar nu glumim

Conducerea clubului Astra Giurgiu a anuntat ca va reclama Steaua la comisiile Federatiei Romane de Fotbal dupa ce ros-albastrii au obtinut semnatura fundasului brazilian Junior Morais. Fundasul stanga de la Astra a anuntat ca a semnat un contract cu Steaua, valabil din vara, insa sefii campioanei sustin ca acest lucru nu a fost regulamentar. Cei de la Astra afirma ca aveau o clauza prin care ii puteau prelungi automat contractul lui Morais, iar acesta nu ar deveni liber in vara. Mai mult, sefii Astrei au hotarat si sa reclame clubul Steaua la comisiile FRF...

09 Ianuarie 2017
  Sumudica spune lucrurilor pe nume in cazul telenovelei Budescu la Steaua

  Sumudica spune lucrurilor pe nume in cazul telenovelei Budescu la Steaua

  Antrenorul celor de la Astra Giurgiu, Marius Sumudica, a mai lamurit cateva aspecte legate de posibilul transfer al lui Constantin Budescu la Steaua, considerat de multa lume din lumea fotbalului iminent. Intr-un interviu pentru cei de la DolceSport, Sumudica a tinut sa trimita cateva sageti catre conducerea clubului sau, spunand ca daca Astra vrea performanta, trebuie sa il tina pe decar la echipa: "Daca nu vom pune repede ceva la loc, foarte greu. Budescu e aici. Eu stiu ce se intampla pana la urma? Budescu ramane fidel, ii place atmosfera, e alaturi de noi, este unul dintre cei mai buni jucatori care i-am antrenat si cred ca ii va fi destul de greu sa se desparta de noi dar nu mai este jucatorul nostru. El se va desparti de echipa din China, va deveni liber de contract si daca ne dorim sa facem performanta trebuie sa facem acest pas si sa-l oprim pe Budescu...

  08 Ianuarie 20171 comentariu
   Inca un transfer la Steaua: Da, am semnat

   Inca un transfer la Steaua: Da, am semnat

   Steaua lui Gigi Becali a realizat un nou transfer, insa jucatorul va ajunge sub comanda lui Laurentiu Reghecampf abia din vara. Junior Morais, fundasul campioanei Astra, a confirmat faptul ca a semnat un contract cu Steaua. Brazilianul se afla in ultimele sase luni ale intelegerii cu Astra si era liber sa negocieze cu orice formatie. "Da, din vara sunt jucatorul Stelei. Am semnat si astept sa vad ce se intampla. Steaua este o echipa mare. A avut niste probleme, ca nu a luat campionatul si nu s-a calificat in Liga Campionilor, dar este o echipa mare si cauta jucatori buni...

   07 Ianuarie 2017
    Astra Giurgiu anunta oficial ca nu negociaza cu FCSB-ul lui Becali

    Astra Giurgiu anunta oficial ca nu negociaza cu FCSB-ul lui Becali

    Campioana Astra Giurgiu a anuntat prin intermediul unui comunicat oficial ca nu negociaza cu echipa lui Gigi Becali transferul a doi jucatori. Giurgiuvenii sustin ca nu se pune problema ca Filipe Teixeira si Junior Morais sa paraseasca formatia de la malul Dunarii in aceasta iarna. "Avand in vedere aparitiile publice repetate ale dlui. Becali, prin care afirma ca a discutat si ca a semnat cu unii jucatori legitimati la clubul nostru, suntem nevoiti sa dezmintim aceste declaratii si sa va informam ca in acest moment clubul nostru nu negociaza cu FCSB nici un transfer si nici nu doreste sa inceapa vreo negociere in acest sens...

    06 Ianuarie 20171 comentariu
     Steaua a transferat primul jucator din 2017: A semnat un contract valabil din vara

     Steaua a transferat primul jucator din 2017: A semnat un contract valabil din vara

     Steaua a anuntat ca a obtinut semnatura fundasului stanga Junior Morais de la Astra Giurgiu. Gigi Becali spune ca fundasul a semnat un contract valabil din vara, dar exista posibilitatea sa vina inca de acum. "Morais a semnat un contract din vara, este jucatorul Stelei", a spus Becali la Digi Sport. Steaua spera insa sa-l aduca pe Morais inca de acum, la pachet cu Filipe Teixeira de la Astra Giurgiu...

     04 Ianuarie 2017
      Mai aduce Becali vreun jucator la Steaua? Care este situatia celor doriti

      Mai aduce Becali vreun jucator la Steaua? Care este situatia celor doriti

      Gigi Becali isi doreste mai mult jucatori de la Astra Giurgiu, dar si de la Dinamo, insa in acest moment toate discutiile sunt in impas, iar situatia Stelei este neclara, din cauza conflictului cu Armata. Astfel, Constantin Budescu il tine in continuare in sah pe omul de afaceri. "Nu i-am promis lui Gigi Becali ca ma duc la Steaua, dar i-am zis ca-l sun indiferent de ce se va intampla. Cand m-am intors din China, am vorbit mai intai cu cei de la Dinamo. Ne-am intalnit si am discutat, mi s-au parut niste oameni foarte in regula. Am ales Astra pentru ca ii cunosteam mai bine pe cei de acolo...

      01 Ianuarie 2017
       Incepe frenezia transferurilor: Steaua a negociat azi aducerea unor jucatori de la Astra si Dinamo

       Incepe frenezia transferurilor: Steaua a negociat azi aducerea unor jucatori de la Astra si Dinamo

       Gigi Becali a anuntat ca a negociat luni transferul a patru jucatori de la Astra Giurgiu si Dinamo Bucuresti. Finantatorul vicecampioanei a dezvaluit ca a negociat un schimb cu Astra Giurgiu. Astfel, Becali e dispus sa-l cedeze la Astra pe Rick Boldrin si sa-i primeasca la schimb pe Junior Morais si Filipe Teixeira. "Am discutat acum 5 minute cu Sumudica. Le-am zis ca il dau inapoi pe Boldrin si sa mi-i dea pe Teixeira si Junior Morais", a spus Becali la Digi Sport...

       12 Decembrie 2016
        O alta vedeta a Astrei poate veni "la pachet" cu Denis Alibec la Steaua: "Vom vedea in iarna"

        O alta vedeta a Astrei poate veni "la pachet" cu Denis Alibec la Steaua: "Vom vedea in iarna"

        Dupa Denis Alibec, celebrul atacant de la Astra Giurgiu care va ajunge in iarna la Steaua Bucuresti, fosta campioana a Romaniei este aproape sa mai aduca un alt jucator important de la gruparea giurgiuveana. Este vorba de fundasul stang Junior Morais, capitanul astralilor, un jucator dorit de multa vreme de patronul stelist Gigi Becali. "Vom vedea din iarna!", puncta Morais sambata seara, dupa meciul Astra - Concordia 1-1, la intrebarea jurnalistilor daca va pleca sau nu la Steaua. "Echipa nu merge. Asta e clar. Trebuie sa iesim din criza asta, deja este rusinos ceea ce se intampla. Au plecat jucatori foarte buni, iar cei care au venit nu prea au facut treaba. Dupa meci Marius Sumudica a intrat si a iesit din vestiar, nu ne-a spus nimic. Nu stiu daca Marius Sumudica isi va rezilia contractul", adauga Morais la DolceSport, dupa partida remizata cu cei din Ilfov, pe stadionul Dinamo din Bucuresti...

        16 Octombrie 2016
         Dupa Alibec, Becali mai anunta trei transferuri - vrea sa aduca revelatia nationalei

         Dupa Alibec, Becali mai anunta trei transferuri - vrea sa aduca revelatia nationalei

         Gigi Becali, finantatorul Stelei, a spus ca, dupa transferul lui Denis Alibec de la campioana Astra, vrea sa mai aduca alti trei jucatori la echipa ros-albastra, vorbind insa doar despre doua nume. Unul dintre acestia este noul fundas dreapta al nationalei, Romario Benzar, de la Viitorul Constanta, in timp ce pentru banda stanga Becali vrea sa il aduca pe Junior Morais, tot de la Astra Giurgiu. "Am vorbit si de Junior Morais dar nu mi-a convenit suma, e posibil sa vina si el, vom vedea. La fundasul dreapta trebuie sa vorbim cu Gica (Hagi, patronul Viitorului - n.red.), sa vedem de Romario Benzar si ne mai trebuie un fundas central. Atat mai trebuie sa mai gasim si gata", a spus Becali, la Digi Sport...

         28 Septembrie 2016
          Echipa celui mai bogat roman se destrama in iarna: Cum incearca Sumudica sa "dribleze" Steaua

          Echipa celui mai bogat roman se destrama in iarna: Cum incearca Sumudica sa "dribleze" Steaua

          Astra Giurgiu, echipa aflata pe primul loc in clasamentul Ligii 1 si care este patronata de cel mai bogat roman, Ioan Niculae, se va destrama in pauza competitionala din iarna. Antrenorul formatiei de la malul Dunarii, Marius Sumudica, a recunoscut ca va pierde mai multi jucatori importanti in luna ianuarie, incepand cu vedeta Constantin Budescu. Cu toate acestea, "Sumi" spera sa "dribleze" rivala Steaua si sa vanda doi dintre jucatorii doriti de campioana in strainatate. "Budescu pleaca sigur, sunt sanse minime ca el sa mai ramana. Exista si varianta sa ajunga si Alibec si Enache in strainatate, pentru ca in tara nu accept eu cel putin. Sintem nevoiti sa ii lasam sa plece si sa ne acoperim bugetul pentru a putea continua cu un grup frumos", a spus Sumudica, informeaza Gazeta Sporturilor...

          14 Decembrie 20152 comentarii
           Steaua lui Becali isi poate "desfiinta" marea rivala: Da, sunt oferte

           Steaua lui Becali isi poate "desfiinta" marea rivala: Da, sunt oferte

           Steaua lui Gigi Becali si-ar putea "desfiinta" marea rivala din lupta pentru titlu, Astra Giurgiu. "Ros-albastrii" intentioneaza sa transfere nu mai putin de patru jucatori de baza de la Astra in luna ianuarie, lucru confirmat si de directorul sportiv al giurgiuvenilor, Costel Lazar. "Da, sunt oferte, au fost tot timpul. Nu am dus lipsa de oferte in aceasta perioada. Dar s-a dorit pastrarea lotului, nu neaparat transferurile, pentru a se obtine profit. Exista si interesul Stelei pentru anumiti jucatori. Exista interes si din partea unor cluburi din strainatate", a spus oficialul Astrei la Sport.ro...

           10 Decembrie 2015
            Ultimele noutati despre transferurile Stelei. Vin jucatorii de Champions League

            Ultimele noutati despre transferurile Stelei. Vin jucatorii de Champions League

            A mai trecut o zi iar strategia de transferuri a Stelei s-a schimbat destul de radical. Rapidistul Rui Duarte a iesit din carti, insa in schimb se pregatesc "doua-trei mutari" de Champions League. La capitolul "Veniri", Steaua se poate lauda ca a pus mana pe un portar. Florin Nita, goalkeeperul celor de la Concordia Chiajna, si-a dat acordul pentru a evolua in Ghencea incepand cu sezonul urmator. Pentru ca se afla pe final de contract cu ilfovenii, el va ajunge in lotul "ros-albastrilor" gratis...

            13 Decembrie 20121 comentariu

             Urmareste Ziare.com pe

             Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
              

             TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

             Primul meci de fotbal comentat de o femeie la Euro 2020. Cine se afla in spatele microfonului Pro TV
             Una dintre cele mai cunoscute voci ale departamentului de stiri de la Pro TV, comenteaza in seara zilei de marti, 15 iunie, meciul de fotbal dintre...

             Sorana Cirstea a jucat in meciul zilei la Berlin, contra unei foste invingatoare la Wimbledon. Cum s-a descurcat romanca
             Sorana Cirstea (locul 45 mondial), singura reprezentanta a Romaniei in turneul WTA 500 de la Berlin, a evoluat in primul tur al competitiei cu...

             Euro 2020: caz nemaintalnit in istoria fotbalului. Jucatorii unei nationale au de ales daca vor sau nu sa intre pe teren
             Selectionerul nationalei daneze de fotbal, Kasper Hjulmand, lasa la latitudinea jucatorilor sai sa decida daca vor sau nu sa evolueze in urmatorul...
             Platforma pentru solutionarea online a litigiilor