Ziare.com
FCSB transfera inca un jucator de la Astra

FCSB transfera inca un jucator de la Astra

FCSB nu se opreste din transferat jucatorii fostei campioane Astra, inca un fotbalist care s-a remarcat la Giurgiu urmand a ajunge la echipa lui Becali. Potrivit lui Dani Coman, chiar presedintele Astrei, portughezul Filipe Teixeira va semna in ...

08 Iunie 20171 comentariu

Transfer morais steaua

Un fotbalist important al Astrei vrea sa plece la Steaua: Vreau sa joc de acum

Un fotbalist important al Astrei vrea sa plece la Steaua: Vreau sa joc de acum

Un fotbalist important al celor de la astra Giurgiu isi doreste sa plece la rivala Steaua. Brazilianul Junior Morais se afla pe final de contract cu Astra si a semnat deja cu Steaua, unde ar trebui sa ajunga din vara. Doar ca sud-americanul isi doreste sa plece de acum la formatia din Domnesti. "Eu m-am inteles cu Gigi Becali. Eu mai am contract cu Astra doar pana la vara. Sper sa se rezolve situatia mea! Daca Astra nu se intelege cu Steaua, asta este, dar eu vrea sa joc inca de acum pentru Steaua. Sper sa se inteleaga cele doua cluburi si sa ajung la Steaua", a spus Morais, citat de DigiSport...

10 Ianuarie 2017
  Astra reclama Steaua la comisiile FRF: Ne-am saturat de Becali, chiar nu glumim

  Astra reclama Steaua la comisiile FRF: Ne-am saturat de Becali, chiar nu glumim

  Conducerea clubului Astra Giurgiu a anuntat ca va reclama Steaua la comisiile Federatiei Romane de Fotbal dupa ce ros-albastrii au obtinut semnatura fundasului brazilian Junior Morais. Fundasul stanga de la Astra a anuntat ca a semnat un contract cu Steaua, valabil din vara, insa sefii campioanei sustin ca acest lucru nu a fost regulamentar. Cei de la Astra afirma ca aveau o clauza prin care ii puteau prelungi automat contractul lui Morais, iar acesta nu ar deveni liber in vara. Mai mult, sefii Astrei au hotarat si sa reclame clubul Steaua la comisiile FRF...

  09 Ianuarie 2017
   Inca un transfer la Steaua: Da, am semnat

   Inca un transfer la Steaua: Da, am semnat

   Steaua lui Gigi Becali a realizat un nou transfer, insa jucatorul va ajunge sub comanda lui Laurentiu Reghecampf abia din vara. Junior Morais, fundasul campioanei Astra, a confirmat faptul ca a semnat un contract cu Steaua. Brazilianul se afla in ultimele sase luni ale intelegerii cu Astra si era liber sa negocieze cu orice formatie. "Da, din vara sunt jucatorul Stelei. Am semnat si astept sa vad ce se intampla. Steaua este o echipa mare. A avut niste probleme, ca nu a luat campionatul si nu s-a calificat in Liga Campionilor, dar este o echipa mare si cauta jucatori buni...

   07 Ianuarie 2017
    Astra Giurgiu anunta oficial ca nu negociaza cu FCSB-ul lui Becali

    Astra Giurgiu anunta oficial ca nu negociaza cu FCSB-ul lui Becali

    Campioana Astra Giurgiu a anuntat prin intermediul unui comunicat oficial ca nu negociaza cu echipa lui Gigi Becali transferul a doi jucatori. Giurgiuvenii sustin ca nu se pune problema ca Filipe Teixeira si Junior Morais sa paraseasca formatia de la malul Dunarii in aceasta iarna. "Avand in vedere aparitiile publice repetate ale dlui. Becali, prin care afirma ca a discutat si ca a semnat cu unii jucatori legitimati la clubul nostru, suntem nevoiti sa dezmintim aceste declaratii si sa va informam ca in acest moment clubul nostru nu negociaza cu FCSB nici un transfer si nici nu doreste sa inceapa vreo negociere in acest sens...

    06 Ianuarie 20171 comentariu
     Steaua a transferat primul jucator din 2017: A semnat un contract valabil din vara

     Steaua a transferat primul jucator din 2017: A semnat un contract valabil din vara

     Steaua a anuntat ca a obtinut semnatura fundasului stanga Junior Morais de la Astra Giurgiu. Gigi Becali spune ca fundasul a semnat un contract valabil din vara, dar exista posibilitatea sa vina inca de acum. "Morais a semnat un contract din vara, este jucatorul Stelei", a spus Becali la Digi Sport. Steaua spera insa sa-l aduca pe Morais inca de acum, la pachet cu Filipe Teixeira de la Astra Giurgiu...

     04 Ianuarie 2017
      Un fotbalist dorit de Steaua a dat un raspuns: Situatia mea e clara!

      Un fotbalist dorit de Steaua a dat un raspuns: Situatia mea e clara!

      Unul dintre fotbalistii pe care Steaua vrea sa ii transfere in iarna, portughezul Filipe Teixeira de la Astra Giurgiu, a spus ca are contract cu echipa campioana pana la finalul sezonului si ca nu a discutat nimic cu conducerea ros-albastrilor. "Situatia mea e clara, am contract cu Astra pana la finalul sezonului. S-a tot vorbit de un eventual transfer la Steaua, dar deocamdata nu e nimic. Pana acum n-am discutat cu nicio echipa, chiar daca intru in ultimele luni de contract. La Astra avem meciuri importante, dubla cu Genk... Imi doresc sa avem stabilitate la echipa. In acest moment nu mai am restante, sunt OK din acest punct de vedere. Nu mai avem probleme dupa ce au intrat banii de la UEFA. Nu sunt cu banii la zi, dar aproape...

      29 Decembrie 2016
       Reactia lui Marius Sumudica, dupa ce Steaua a mai luat un jucator de la Astra

       Reactia lui Marius Sumudica, dupa ce Steaua a mai luat un jucator de la Astra

       Marius Sumudica, antrenorul campioanei Astra, a avut o reactie rapida dupa ce patronul Stelei Gigi Becali a anuntat vineri ca echipa sa a mai perfectat un transfer de la Astra Giurgiu. Astfel, dupa Boldrin, De Amorim si Alibec, Steaua il va aduce in aceasta iarna si pe Junior Morais, fundas stanga si capitan al echipei campioane: "Avem nevoie de fundasi centrali si de fundas dreapta, ca fundas stanga am luat deja. Pe Morais l-am rezolvat, nu mai e problema", declara Becali vineri seara pentru DigiSport...

       24 Decembrie 20161 comentariu
        Budescu, despre un transfer la Steaua: Am avut o discutie cu Gigi Becali

        Budescu, despre un transfer la Steaua: Am avut o discutie cu Gigi Becali

        Constantin Budescu a jucat ultima partida in tricoul Astrei, luni seara, contra celor de la Gaz Metan Medias, si a vorbit dupa meci despre posibilitatea de a ajunge la Steaua. "Nu stiu cate sanse sunt, n-am discutat nimic cu cei din China. N-am discutat nimic legat de transferul meu la Steaua. Am avut o discutie cu Gigi Becali si a ramas sa-i spun dupa ce discut cu cei din China ce o sa fac, daca o sa reziliez sau o sa plec imprumut sau o sa merg acolo", a declarat Budescu, citat de Digi Sport. La randul sau, Denis Alibec, care de asemenea a jucat ultimul sau meci in tricoul Astrei, a spus ca si l-ar dori pe Budescu coleg la Steaua: "Sper sa ma integrez bine la Steaua. In cazul lui Budescu, depinde daca ii da nea Gigi banii. Daca vine si Budescu, nu vor fi probleme de acomodare pentru mine la Steaua"...

        19 Decembrie 2016
         Patronul Stelei a anuntat viitoarea destinatie a lui Constantin Budescu

         Patronul Stelei a anuntat viitoarea destinatie a lui Constantin Budescu

         Telenovela transferului lui Constantin Budescu de la Astra pare sa ajunga la un final in aceasta iarna, cel putin dupa spusele patronului Stelei, Gigi Becali. Decarul Astrei, Constantin Budescu, e imprumutat doar la Astra de catre chinezii de la Dalian Yifang, in liga secunda din China, iar Steaua va incerca in acest mercato sa il transfere, sau macar sa il imprumute pe mijlocas, cel putin un an. "Am vorbit cu Budescu acum 2 zile, daca nu pleca in China vine la Steaua, suta la suta. Nu ii da nimeni salariul de la mine. Plus ca el este stelist infocat, e disperat sa vina, asa mi-a zis", a declarat Becali pentru Sport.ro, duminica seara...

         18 Decembrie 2016
          Incepe frenezia transferurilor: Steaua a negociat azi aducerea unor jucatori de la Astra si Dinamo

          Incepe frenezia transferurilor: Steaua a negociat azi aducerea unor jucatori de la Astra si Dinamo

          Gigi Becali a anuntat ca a negociat luni transferul a patru jucatori de la Astra Giurgiu si Dinamo Bucuresti. Finantatorul vicecampioanei a dezvaluit ca a negociat un schimb cu Astra Giurgiu. Astfel, Becali e dispus sa-l cedeze la Astra pe Rick Boldrin si sa-i primeasca la schimb pe Junior Morais si Filipe Teixeira. "Am discutat acum 5 minute cu Sumudica. Le-am zis ca il dau inapoi pe Boldrin si sa mi-i dea pe Teixeira si Junior Morais", a spus Becali la Digi Sport...

          12 Decembrie 2016
           O alta vedeta a Astrei poate veni "la pachet" cu Denis Alibec la Steaua: "Vom vedea in iarna"

           O alta vedeta a Astrei poate veni "la pachet" cu Denis Alibec la Steaua: "Vom vedea in iarna"

           Dupa Denis Alibec, celebrul atacant de la Astra Giurgiu care va ajunge in iarna la Steaua Bucuresti, fosta campioana a Romaniei este aproape sa mai aduca un alt jucator important de la gruparea giurgiuveana. Este vorba de fundasul stang Junior Morais, capitanul astralilor, un jucator dorit de multa vreme de patronul stelist Gigi Becali. "Vom vedea din iarna!", puncta Morais sambata seara, dupa meciul Astra - Concordia 1-1, la intrebarea jurnalistilor daca va pleca sau nu la Steaua. "Echipa nu merge. Asta e clar. Trebuie sa iesim din criza asta, deja este rusinos ceea ce se intampla. Au plecat jucatori foarte buni, iar cei care au venit nu prea au facut treaba. Dupa meci Marius Sumudica a intrat si a iesit din vestiar, nu ne-a spus nimic. Nu stiu daca Marius Sumudica isi va rezilia contractul", adauga Morais la DolceSport, dupa partida remizata cu cei din Ilfov, pe stadionul Dinamo din Bucuresti...

           16 Octombrie 2016
            Becali dezvaluie de ce a picat transferul lui Alibec la Steaua

            Becali dezvaluie de ce a picat transferul lui Alibec la Steaua

            Gigi Becali a dezvaluit de ce a picat transferul lui Denis Alibec la Steaua. Finantatorul vicecampioanei sustine ca oficialii Astrei Giurgiu ar vrea sa ii vanda "la pachet" pe Alibec si pe brazilianul Junior Morais, insa acesta din urma nu vrea sa semneze acum cu Steaua. Iar daca Morais nu accepta transferul la Steaua, Astra nu il mai cedeaza nici pe Alibec. "Eu m-am inteles cu cei de la Astra, dar jucatorul nu a vrut sa vina sa semneze acum. Mi-a spus ca va semna la iarna sau la vara. Normal, dadeam 500.000 de euro pe el celor de la Astra, asa il iau gratis...

            12 Octombrie 2016
             Lovitura anului pe piata transferurilor: Steaua il ia pe Alibec!

             Lovitura anului pe piata transferurilor: Steaua il ia pe Alibec!

             Steaua va da lovitura anului pe piata transferurilor, campioana si vicecampioana ajungand la un acord de principiu pentru transferul lui Denis Alibec. Potrivit DigiSport, in noaptea de marti spre miercuri ar fi avut ultimele negocieri intre oficialii celor doua cluburi, care s-ar fi inteles asupra sumei de transfer. Steaua va plati 1,5 milioane de euro pentru Alibec, o parte din bani urmand a fi platiti imediat, iar restul in iarna, atunci cand jucatorul va ajunge sub comanda lui Reghecampf. Sursa citata scrie ca Astra este fortata sa isi vanda vedeta din cauza problemelor financiare...

             28 Septembrie 20164 comentarii
              Steaua anunta transferuri de rasunet - Primele doua nume au fost facute publice

              Steaua anunta transferuri de rasunet - Primele doua nume au fost facute publice

              Extaziat de cele patru victorii la rand dupa venirea lui Laurentiu Reghecampf, Gigi Becali a anuntat o campanie de transferuri fara precedent si a dezvaluit numele celor doi jucatori care sunt deja rezolvati. Potrivit spuselor lui Gigi Becali, Alexandru Bourceanu si Mihai Pintilii sunt primii jucatori transferati de Steaua in aceasta iarna. In plus, Becali a mai promis un fundas stanga si trei atacanti, dar si intariri pe alte posturi. "O sa vedeti ce transferuri voi face. O sa fie cei mai buni jucatori din Romania. Atacanti si un fundas stanga. Aduc trei atacanti la Steaua. Aplic o alta politica pe care n-am aplicat-o niciodata. Iau cei mai buni 10 jucatori din Romania si dup-aia iau 20 de milioane de euro din Liga Campionilor si mai vand de 10 milioane. Pe Pintilii si Bourceanu i-am luat deja, am rezolvat si cu Hapoel", a spus Becali la Digi Sport...

              22 Decembrie 20151 comentariu
               Gigi Becali da lovitura iernii pe piata transferurilor: Steaua, oferta pentru 4 jucatori de la Astra

               Gigi Becali da lovitura iernii pe piata transferurilor: Steaua, oferta pentru 4 jucatori de la Astra

               Steaua lui Gigi Becali ar putea da o lovitura iernii pe piata transferurilor, ofertand nu mai putin de patru jucatori din lotul liderului Ligii 1, Astra Giurgiu. Postul DigiSport anunta ca "ros-albastrii" vor sa ii transfere pe Gaman, Enache, Alibec si Junior Morais, trimitand chiar oferte concrete. Campioana incearca astfel sa profite la maxim de problemele financiare ale giurgiuvenilor, care sunt obligati sa isi vanda vedetele pentru a evita colapsul financiar. "Problemele financiare de acolo sunt foarte mari si ar fi greu pentru Astra. dar, aduceti-va aminte ca Steaua a mai transferat jucatori de la CFR sau de la Urziceni care nu s-au adaptat, asa ca, cine stie, poate Astra va lua campionatul in fata Stelei si fara acesti jucatori", a declarat Dinu Gheorghe, fost presedinte al Astrei...

               09 Decembrie 20151 comentariu

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Tenismenele din Romania au inceput cu stangul sezonul pe iarba. Esec umilitor la Berlin pentru Jaqueline Cristian
                In conditiile in care turneul de Grand Slam de la Wimbledon va incepe peste doua saptamani, in aceasta perioada vor avea loc cateva turnee...

                Cel mai "nebun" fotbalist din lume isi pune ghetele in cui. A jucat la 31 de echipe si a fost dorit de Becali la FCSB
                Atacantul uruguayan Sebastian "Loco" Abreu, detinator al recordului de numar de cluburi (31) pentru un jucator profesionist, s-a retras din...

                Roland-Garros, finala feminina: e al 6-lea an la rand cand se intampla asta. Cine e favorita Simonei Halep LIVETEXT, de la 16.00
                Jucatoarele Barbora Krejcikova (25 de ani) si Anastasia Pavlyuchenkova (29 de ani) vor disputa sambata finala turneului de Grand Slam de la Roland...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor