Fara romani in teren, Inter si Roma si-au impartit punctele (Video)

Luni, 09 Noiembrie 2009, ora 08:52
1121 citiri

Inter Milano a remizat duminica seara, scor 1-1, cu AS Roma, intr-o intalnire disputata in cadrul etapei a 12-a a campionatului italian de fotbal, Serie A.

Oaspetii au fost cei care au deschis scorul, in minutul 13, prin Vucinici, care l-a invins pe Julio Cesar cu o lovitura superba de cap.

Egalarea milanezilor s-a produs imediat dupa pauza, in minutul 48. Autorul golului a fost camerunezul Samuel Eto'o, acesta punctand cu un sut din interiorul careului roman.

Niciunul dintre cei trei romani prezenti in loturile celor doua formatii nu a fost folositi. Bogdan Lobont si Cristi Chivu au fost rezerve, in timp ce Adrian Pit nu a fost convocat.

Inter: Julio Cesar - Maicon, Samuel, Lucio, Zanetti - Muntari (Balotelli '46), Vieira (Sneijder '46), Motta (Cambiasso '63) - Stankovici - Eto'o, Milito.

Antrenor: Jose Mourinho.

AS Roma: Julio Sergio - Motta, Andreolli, Mexes, Riise - Brighi, Pizarro, Perrotta, De Rossi (Faty '34) - Menez (Toneto '75) - Vucinici (Okaka '68).

Antrenor: Claudio Ranieri.

Dupa acest rezultat, Inter a ajuns la 29 de puncte acumulate, ocupand in continuare primul loc in clasamentul din Serie A. De partea cealalta, Roma e pe 14, cu 15 puncte.

Liderul PSD îi răspunde lui Clotilde Armand: ”Să-și ia un avocat bun”
Premierul Marcel Ciolacu a reacţionat joi, 25 aprilie, la declaraţiile primarului Sectorului 1, Clotilde Armand, transmiţându-i acesteia să îşi ia un avocat bun pentru că ”a încălcat...
Nicușor Dar îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...