Roma desfiinteaza Inter, chiar pe San Siro (Video)

Duminica, 06 Octombrie 2013, ora 09:23
1691 citiri

AS Roma a castigat cu 3-0 meciul foarte interesant al rundei curente din Italia, disputat pe terenul celor de la Internazionale Milano. Golurile au fost semnate de Totti, o dubla in minutele 18 si 40 (ultimul din penalti) si Florenzi cu un minut inainte de pauza.

Roma a dominat intr-o maniera categorica jocul si a profitat de slabiciunile interistilor in defensiva.

Totti a fost erou cu cele doua goluri marcate, fiind secondant de Florenzi, un tanar care a facut si el un meci deosebit.

Echipa din capitala Italiei isi mentine asadar forma extraordinara, fiind la 7 victorii in Serie A, din tot atatea etape disputate.

La Inter, Chivu nu a fost in lot, fiind accidentat, iar la Roma, Lobont a fost doar rezerva lui De Sanctis.

Duminica in Italia va avea loc un alt mare derbi, Juventus - Milan.

Iata rezumatul VIDEO al jocului:

Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
România a depășit 1.091 km de autostradă şi drum expres în circulaţie. Anunțul ministrului Transporturilor despre viitoarele proiecte
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a anunțat joi, 28 martie, că sunt implementate - proiectare şi execuţie contracte pentru construirea a încă 729 km de drum de mare viteză....
#roma desfiinteaza inter ea acasa, #inter desfiintata de roma san siro, #meci roma inter cronica video , #stiri AS Roma