Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Astra pierde in Olanda si e eliminata din Europa League

Joi, 27 August 2015, ora 22:52
20072 citiri

Astra Giurgiu a fost eliminata joi seara din Europa League.

Giurgiuvenii au fost invinsi cu 2-0 de AZ Alkmaar, in mansa secunda a playoff-ului, dupa ce in tur s-au impus 'doar' cu 3-2.

Astfel, olandezii merg mai departe cu scorul general de 4-3.

AZ a dominat intalnirea disputata pe teren propriu si doar interventiile de exceptie ale lui Lung au facut ca tabela sa nu fie schimbata timp de 79 de minute.

A venit insa minutul 80, iar Lung s-a transformat din salvator in gropar. Goalkeeperul giurgiuvenilor a scapat in poarta o minge trimisa din lovitura libera de Van der Linden.

Jucatorii Astrei au cazut dupa primirea golului, iar gazdele au mai punctat odata, prin Muhren, in minutul 85, dupa o actiune personala.

Astra paraseste Europa, la fel ca si Steaua, iar Romania nu va avea nicio reprezentanta in grupe in acest sezon.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre AZ Alkmaar si Astra Giurgiu, din mansa secunda a play-off-ului pentru calificarea in grupele Europa League.

Desfasurarea intalnirii:

min.90+3 - Rochet trage din timp si e avertizat.

min.90+2 - Florea suteaza mult pe langa poarta.

min.90+1 - Lung prinde la un sut al lui Tankovici.

min.90 - Vom avea 5 minute suplimentare pentru aceasta repriza secunda.

min.89 - Ultima schimbare la AZ: iese Souza, intra Wuytens.

min.88 - Galbene pentru Boldrin, Morais, Dandea si Huppers.

min.87 - Spiritele s-au incins, iar jucatorii se iau la bataie.

INFO: In acest moment, Astra are nevoie de doua goluri pentru a se califica in grupe.

min.85 - GOL AZ ALKMAAR!!! Muhren primeste la limita offside-ului, il dribleaza pe Lung si face 2-0!!!

min.83 - Dubla schimbare la Astra: ies Enache si Lovin, intra Florea si Ionita.

min.83 - Lung scoate cu greu la un sut al lui Haye.

INFO: La acest scor, Astra e eliminata din Europa League.

min.80 - GOL AZ ALKMAAR!!! Van der Linden marcheaza dintr-o lovitura libera, dupa o mare greseala a lui Lung!!!

min.77 - Dubla modificare la gazde: ies Luckassen si Janssen, intra Muhren si Tankovic.

min.75 - Souza il faulteaza de la spate pe Lovin si primeste un cartonas galben.

min.68 - Lung prinde un sut al lui Janssen.

min.62 - Gaman reia cu capul putin peste poarta.

min.61 - Prima schimbare a meciului: iese Alibec, intra Boldrin.

min.58 - Lung scoate din nou la un sut al lui Hupperts.

min.57 - Enache e lovit de un adversar, dar arbitrul nu acorda nimic.

min.54 - Alibec suteaza frumos de la 25 de metri, iar mingea trece de putin peste poarta olandezilor.

min.50 - Lung are doua interventii de exceptie, la Hupperts, repectiv Johansson.

min.48 - Dandea reia cu capul, dar paralel cu poarta.

STARTUL REPRIZEI SECUNDE

------------------------------------

INFO: La acest scor, Astra e calificata in grupele Europa League, gratie victoriei cu 3-2 din tur.

min.45+1 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.45+1 - Henriksen reia cu capul peste poarta lui Lung.

min.44 - Rochet retine un sut al lui Budescu.

min.39 - Enache faulteaza din spate si vede galbenul.

min.35 - Partida echilibrata la Alkmaar, fara nicio ocazie mare de gol pana in acest minut.

min.32 - De Amorim suteaza de la distanta, dar peste poarta.

min.29 - Budescu, la un pas sa marcheze direct din corner!

min.26 - Lung respinge in doua randuri, ultima oara la sutul lui Haye.

min.18 - Lovin incearca o executie spectaculoasa cu exteriorul, dar mingea se duce peste poarta.

min.17 - Oros are o interventiede zile mari la un contraatac rapid al gazdelor.

min.13 - Goalkeeperul giurgiubrnilor retine la o centrare periculoasa a lui Johansson.

min.4 - Souza suteaza pe langa poarta aparata de Lung.

ora 21:01 - STARTUL INTALNIRII

Sumudica, socat de o decizie luata de UEFA la meciul din Europa League: E incredibil

INFO: Intalnirea are loc la Alkmaar si e transmisa in direct la TV de Digi Sport 1.

INFO: In tur, la Giurgiu, Astra s-a impus cu 3-2.

ECHIPELE:

AZ ALKMAAR: Rochet - Johansson, Gouweleeuw, van der Linden, Haps - Luckassen, Henriksen, Haye - Hupperts, Janssen, Souza.

Rezerve: Coutinho, Wuytens, Overeem, Spierings, Tankovic, Muhren, Vaarnold.

Antrenor: John van der Brom.

ASTRA: Lung - Queiros, Oros, Gaman, Morais - Lovin, Dandea - Enache, Budescu, De Amorim - Alibec.

Rezerve: Gavrilas, Geraldo, Ricardo, Boldrin, Ionita, Stan.

Antrenor: Marius Sumudica.

Arbitru: Robert Schorgenhofer (Austria).

Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
BEC vine în sprijinul PSD și PNL. Decizia surpriză care le permite să aibă candidați separați la Primăria Capitalei
Biroul Electoral Central (BEC) a adoptat miercuri, 24 aprilie, o hotărâre prin care permite desființarea unei alianțe electorale până la data de 26 aprilie,astfel că PSD și PNL vor putea...
#Astra eliminata Europa League, #Astra invinsa AZ Alkmaar, #LIVE AZ Alkmaar Astra, #Alkmaar Astra Europa League , #meciuri