Liga 1: Campioana, a doua infrangere in trei etape

Sambata, 06 August 2016, ora 20:55
3746 citiri

Astra Giurgiu a pierdut a doua partida in primele trei etape din Liga 1. Campioana s-a impiedicat pe teren propriu, sambata seara, in fata celor de la CSU Craiova, scor 1-2.

Elevii lui Marius Sumudica nu si-au revenit dupa eliminarea din preliminariile Ligii Campionilor, iar echipa nu a aratat nici pe departe precum cea care sezonul trecut a castigat convingator campionatul.

Oaspetii au inceput meciul in forta si au deschis scorul prin Nuno Rocha, in minutul 17, insa 12 minute mai tarziu Daniel Niculae a reusit sa egaleze cu o lovitura de cap dupa o centrare a lui De Amorim.

Mazarache a reusit sa-i readuca pe olteni in avantaj, in minutul 45, tot cu o lovitura de cap.

In partea a doua a meciului, Astra a fost practic inexistenta, cele mai mari ocazii apartinand tot Craiovei.

Dupa acest meci, Astra ramane cu doar un punct din trei etape si va evolua in urmatorul meci impotriva celor de la ACS Poli Timisoara. CSU Craiova aduna 6 puncte si urca pe locul al patrulea.