Liga 1: Astra Giurgiu invinge clar Viitorul lui Hagi si se distanteaza in fruntea clasamentului

Sambata, 05 Martie 2016, ora 22:32
5423 citiri

Astra Giurgiu a invins pe teren propriu pe Viitorul Constanta, sambata seara, cu scorul de 2-0, iar formatia lui Marius Sumudica si-a marit avantajul in fruntea Ligii 1. Meciul a fost primul din play-out din istoria campionatului din Romania.

Sumudica a fost prezent la meci, dar a stat in tribuna, in timp ce pe teren jucatorii sai au deschis scorul in minutul 35, cand capitanul Valerica Gaman a inscris cu o lovitura de cap, de la cativa metri de poarta, dupa un corner executat de Boldrin.

In partea a doua, Chitu a avut cele mai mari sanse de gol pentru oaspeti, inclusiv o mare ocazie cu poarta goala, in minutul 63, insa scorul a ramas neschimbat, jucatorul Viitorului trimitand in bara, din unghi, dupa ce primise o pasa perfecta de la Ianis Hagi.

Scorul final a fost stabilit in minutul 88, de Denis Alibec, car a inscris la coltul lung, dupa o pasa primita de la Daniel Niculae.

Liga 1: Rezultatele meciurilor de sambata

Dupa acest rezultat, Astra ajunge la 29 de puncte, cu 5 mai multe decat Pandurii si Dinamo si cu 6 peste Viitorul, care ramane cu 23.

MRU prevestește prăbușirea PNL: „Carnavalul politic din ultimele trei luni se vede în scăderea dramatică în sondaje”
Fostul premier și fost șef al SIE, Mihai Răzvan Ungureanu, a vorbit public despre actuala criză politică din România precum și despre situația pandemică. Acesta e de părere că...