Liga Campionilor: Astra remizeaza cu FC Copenhaga

Miercuri, 27 Iulie 2016, ora 22:20
15050 citiri

Astra Giurgiu a terminat la egalitate, scor 1-1, cu FC Copenhaga, in prima mansa a turului trei preliminar din Liga Campionilor.

A fost o partida cu un start excelent pentru Astra, insa giurgiuvenii au resimtit probleme fizice in partea secunda si au ratat victoria.

Campioana Romaniei a inceput in forta confruntarea si a avut nevoie de doar sapte minute pentru a deschide scorul.

Portughezul Filipe Teixeiera a aparut excelent la finalizare in centrul careului si a inscris cu un sut puternic, la care portarul advers nu a avut nicio sansa.

Pe masura ce timpul trecea, danezii au inceput insa sa puna din ce in ce mai mult stapanire pe joc, chiar daca pana la pauza nu am avut nicio ocazie clara la poarta lui Silviu Lung.

De altfel, danezii au egalat in minutul 64 la prima lor mare sansa din acest meci. Delaney a fost gasit excelent in careu de Falk si a marcat cu un sut imparabil.

Danezii au stat mai bine din punct de vedere fizic pe final de meci, dar scorul a ramas neschimbat.

Returul este programat miercurea viitoare, de la ora 20:45, in direct pe Ziare.com.

Castigatoarea dublei manse va merge in play-off-ul pentru grupele Ligii Campionilor, in timp ce invinsa in play-off-ul pentru grupele Europa League.

ASTRA - FC COPENHAGA 1-1

90+3 - Final de meci!

90+2 - Florea intra in locul lui Daniel Niculae.

90 - Trei minute suplimentare.

86 - Lovin vede cartonasul galben.

84 - Danezii domina copios finalul meciului.

79 - Vangheli vede cartonasul galben.

75 - Delaney patrunde frumos in careu si este blocat in ultima clipa.

73 - Schimbare Astra: De Amorim intra in locul lui Takayuki.

71 - Corner pentru Astra, Geraldo recentreaza, dar mingea ajunge in bratele portarului.

64 - GOL COPENHAGA! Delaney inscrie cu un sut puternic din sapte metri, dupa o pasa excelenta a lui Falk!

63 - Daniel Niculae scapa singur cu portarul, dar e prins in ofsaid.

60 - Schimbare Astra: Sapunaru intra in locul lui Boudjemaa.

54 - Seto suteaza frumos din afara careului peste poarta.

50 - Actiune buna de atac a Astrei, dar centrarea spre Boudjemaa e prea lunga.

46 - Se reia jocul!

45 - Pauza!

38 - Takayuki vede cartonasul galben.

36 - Kvist vede cartonasul galben.

30 - Daniel Niculae suteaza mult peste poarta de la 30 de metri.

26 - Delaney suteaza mult peste poarta din unghi.

23 - Danezii au inceput sa puna stapanire pe joc in ultimele minute.

16 - Corner pentru danezi din partea stanga, mingea e respinsa cu greu.

10 - Lung retine la o lovitura de cap a lui Cornelius.

7 - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL ASTRA!!!! Teixeira inscrie cu un sut frumos din centrul careului langa bara!!!

3 - Lovitura libera periculoasa pentru danezi din marginea careului, mingea e respinsa.

1 - A inceput meciul!

Info: Partida incepe la ora 20:30

Astra: Lung jr. - Vangjeli, Fabricio, Geraldo, J. Morais - Takayuki, Fl. Lovin, Boldrin - Boudjemaa, D. Niculae, Teixeira

Rezerve: Gavrilas, De Amorim, Oros, Al. Stan, Boubacar, Sapunaru, D. Florea

FC Copenhaga: Olsen - Ankersen, Zanka, Johansson, Augustinsson - Verbici, Delaney, Kvist, Toutouh - Santander, Cornelius

Rezerve: Andersen, Antonsson, Pavlovici, Remmer, Gregus, Falk, Amankwaa

Returul este programat miercurea viitoare, de la ora 20:45.

Partida este televizata de Digi Sport 1.

Marti seara, Steaua a remizat cu Sparta Praga, scor 1-1, in aceeasi faza a competitiei.

Cum a fentat Piedone licitațiile. Curtea de Conturi l-a luat la bani mărunți. Nereguli grave și la Direcția Pentru Protecția Copilului
Curtea de Conturi a constat la ultimul audit, finalizat la începtutul lunii martie 2024, la Sectorul 5, pentru anul 2022, că instituția condusă de Popescu Piedone a divizat contracte de...
USR acuză Guvernul că se joacă „cu prețurile la energie ca la păcănele”. „Plătim facturi mai mari decât pe piaţa liberă”
USR a transmis joi, 28 martie, că Guvernul Ciolacu minte când spune că ia măsuri în favoarea consumatorilor şi că scade facturile românilor. Partidul susține că de fapt Executivul...
#Astra Copenhaga, #Astra Copenhaga LIVE, #Astra Copenhaga direct, #televizare Astra Copenhaga , #meciuri