Astra Giurgiu, eliminata din Europa League

Joi, 03 August 2017, ora 21:54
15245 citiri

Astra Giurgiu a fost eliminata joi seara in turul trei preliminar al Europa League.

Dupa 0-0 in tur la Giurgiu, trupa pregatita de Edi Iordanescu a fost invinsa cu 1-0 de Olexandria, in returul din Ucraina.

Fosta campioana a Romaniei a parut ca o formatie fara vlaga, trimitand primul sut pe spatiul portii tocmai in minutul 73.

Unicul gol al partidei a fost marcat in minutul 42 de Zaporozhan, dintr-un penalti obtinut in urma unei greseli a lui Polczak.

Cu 1-0 la general, Olexandria merge in playoff-ul Europa League, in timp ce aventura reprezentantei noastre se incheie aici.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre Olexandria si Astra Giurgiu, din mansa secunda a turului trei preliminar al Europa League.

Desfasurarea partidei:

min.90+6 - FINALUL PARTIDEI! ASTRA E ELIMINATA DIN EUROPA!

min.90+5 - Iliev are o interventie excelenta la o mare ocazie a gazdelor.

min.90+1 - Tsurikov scapa spre poarta giurgiuvenilor, dar suteaza in plasa laterala.

min.90 - Vom avea 6 minute de prelungiri.

min.85 - Ultima schimbare la Astra: iese Mrzljak, intra Chipirliu.

min.82 - Mare ocazie pentru gazde! Polczak intervine in ultima instanta si deviaza in corner.

min.75 - Sut spectaculos trimis de Dandea, iar Pankiv se intinde serios pentru a respinge.

min.73 - Ionita trimite primul sut pe spatiul portii pentru Astra, insa Pankiv respinge.

min.72 - O prima actiune de atac periculoasa a giurgiuvenilor, incheiata insa cu o centrare prea lunga a lui Ionita pentru Balaure.

min.67 - Hrytsuk suteaza slab dintr-o pozitie buna. Astra nu reuseste sa se apropie de poarta adversa.

min.65 - O noua schimbare facuta de Edi Iordanescu: iese Nicoara, intra Balaure.

INFO: La acest scor, Olexandria merge in play-off.

min.63 - Au trecut aproape 20 de minute din aceasta repriza, dar Astra n-a reusit inca sa-si creeze nicio ocazie.

min.52 - Schimbare la Astra: iese Poljak, intra Romario.

min.52 - Starenkyi trimite mult peste poarta dintr-o pozitie excelenta.

min.50 - Batsula are o interventie dura asupra lui Marquinhos si vede cartonasul galben.

min.48 - Sitalo suteaza de la 20 de metri, dar Iliev e la post si retine.

min.47 - Ucrainenii incep in forta, iar sutul lui Zaporozhan e blocat de fundasii giurgiuvenilor.

STARTUL REPRIZEI SECUNDE

----------------------------------------

min.45+2 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.45 - Vom avea doua minute de prelungiri.

min.45 - Ce ocazie! O greseala a lui Belu il lasa singur pe Hrytsuk, insa sutul acestuia e slab si Iliev prinde in doi timpi.

min.42 - GOOOL OLEXANDRIA!!! Zaporozhan transforma de la punctul cu var cu o executie in forta!!!

min.41 - Polczak vede si un cartonas galben.

min.40 - Penalti Olexandria! Polczak e neatent si faulteaza in propriul careu.

min.31 - Iliev retine cu ceva emotii la o centrare din partea stanga.

min.25 - Nicoara incearca o executie tehnica, dar mingea se duce pe langa poarta ucrainienilor.

min.20 - Ionita trimite peste poarta dintr-o lovitura libera de la aproximativ 25 de metri.

min.18 - Primul cartonas galben al partidei il vede Sitalo, pentru o interventie dura in jumatatea Astrei.

min.11 - Bondarenko reia cu capul putin pe langa poarta giurgiuvenilor.

min.10 - Sansa pentru Astra, la o minge trimisa aiurea inapoi de Stan.

min.8 - Belu are o interventie excelenta si indeparteaza pericolul.

min.6 - Astra a inceput in atac partida, iar Bondarenko respinge din fata lui Le Tallec, la o centrare venita din partea dreapta.

ora 20:01 - A INCEPUT PARTIDA

INFO: Partida are loc pe Nika Stadium din Olexandria si e transmisa in direct la TV de postul TVR 2.

INFO: In tur, la Giurgiu, cele doua echipe au terminat la egalitate, scor 0-0.

ECHIPELE:

OLEXANDRIA: Pankiv - Chebotayev, Gitchenko, Bondarenko, Batsula - Banada, Zaporozhan, Hrytsuk - Starenkyi, Sitalo, Tsurikov.

Rezerve: Levonidov, Kalenchuk, Kulish, Ponomar, Chornyi, Pashayev, Kozak.

Antrenor: Volodymyr Sharan.

ASTRA: Iliev - Stan, Dandea, Polczak, Belu - Mrzljak, Poljak, Marquinhos - Nicoara, Le Tallec, Ionita.

Rezerve: Lazar, Butean, Erico, Pitan, Chipirliu, Moise, Balaure.

Antrenor: Edi Iordanescu.

Arbitru: Oliver Drachta (Austria).

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
Cum încearcă PSD să negocieze retragerea lui Piedone și care este prețul primarului de la Sectorul 5
După ce liderii coaliției PSD-PNL au luat decizia de a-l retrage pe candidatul comun Cătălin Cîrstoiu și de a merge cu candidați separați, în persoana Gabrielei Firea și a lui Sebastian...
#Astra eliminata Europa League, #LIVE meci Olexandria Astra, #Olexandria Astra Europa League , #stiri Astra Giurgiu