Astra invinge clar Mediasul si urca pe locul 2 in Liga 1

Luni, 24 Septembrie 2018, ora 22:54
5193 citiri

Astra Giurgiu a castigat fara emotii ultimul meci din etapa a noua a Ligii 1 si bifeaza o performanta importanta in debutul sezonului.

Fosta campioana a Romaniei s-a impus cu scorul de 3-0 pe teren propriu si a urcat pe pozitia a doua a clasamentului, la o "lungime" in spatele celor de la FCSB.

Bahamboula a deschis scorul in finalul primei reprize, atunci cand a aparut excelent in careul mediesenilor si a marcat cu o lovitura de cap.

La zece minute de la reluare oaspetii au ramas in inferioritate numerica, Luis Aurelio fiind eliminat pentru cumul de cartonase galbene.

Au urmat doua goluri marcate de acelasi jucator, Nelut Rosu, ambele actiuni avandu-l ca initiator pe Denis Alibec, cel care a si parasit terenul de joc accidentat.

Astra - Gaz Metan 3-0

Min.90+3 Finalul partidei!

Min.75 GOL Astra! Rosu reuseste dubla!

Min.63 GOL Astra! Rosu dubleaza avantajul gazdelor!

Min.40 GOL Astra! Bahamboula inscrie!

Min.1 A inceput partida!

ECHIPELE DE START

Astra: P. Iliev - Butean, Erico Da Silva, Cestor Mike Botuli, Radunovici - Biceanu - R. Moise, Llullaku, Begue, Bahamboula - Alibec

Gaz Metan: R. Plesca - R. Romeo, M. Constantin, I. Cristea, Trif - Fofana, Caiado - Coimbra Aurelio, D. Olaru, Ely Fernandes - Fortes

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#Astra Medias Liga 1, #Liga 1 meciuri rezultate, #Liga 1 rezultat , #stiri Astra Giurgiu