Astra Giurgiu, eliminata din Europa League

Joi, 03 August 2017, ora 21:54
15245 citiri

Astra Giurgiu a fost eliminata joi seara in turul trei preliminar al Europa League.

Dupa 0-0 in tur la Giurgiu, trupa pregatita de Edi Iordanescu a fost invinsa cu 1-0 de Olexandria, in returul din Ucraina.

Fosta campioana a Romaniei a parut ca o formatie fara vlaga, trimitand primul sut pe spatiul portii tocmai in minutul 73.

Unicul gol al partidei a fost marcat in minutul 42 de Zaporozhan, dintr-un penalti obtinut in urma unei greseli a lui Polczak.

Cu 1-0 la general, Olexandria merge in playoff-ul Europa League, in timp ce aventura reprezentantei noastre se incheie aici.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre Olexandria si Astra Giurgiu, din mansa secunda a turului trei preliminar al Europa League.

Desfasurarea partidei:

min.90+6 - FINALUL PARTIDEI! ASTRA E ELIMINATA DIN EUROPA!

min.90+5 - Iliev are o interventie excelenta la o mare ocazie a gazdelor.

min.90+1 - Tsurikov scapa spre poarta giurgiuvenilor, dar suteaza in plasa laterala.

min.90 - Vom avea 6 minute de prelungiri.

min.85 - Ultima schimbare la Astra: iese Mrzljak, intra Chipirliu.

min.82 - Mare ocazie pentru gazde! Polczak intervine in ultima instanta si deviaza in corner.

min.75 - Sut spectaculos trimis de Dandea, iar Pankiv se intinde serios pentru a respinge.

min.73 - Ionita trimite primul sut pe spatiul portii pentru Astra, insa Pankiv respinge.

min.72 - O prima actiune de atac periculoasa a giurgiuvenilor, incheiata insa cu o centrare prea lunga a lui Ionita pentru Balaure.

min.67 - Hrytsuk suteaza slab dintr-o pozitie buna. Astra nu reuseste sa se apropie de poarta adversa.

min.65 - O noua schimbare facuta de Edi Iordanescu: iese Nicoara, intra Balaure.

INFO: La acest scor, Olexandria merge in play-off.

min.63 - Au trecut aproape 20 de minute din aceasta repriza, dar Astra n-a reusit inca sa-si creeze nicio ocazie.

min.52 - Schimbare la Astra: iese Poljak, intra Romario.

min.52 - Starenkyi trimite mult peste poarta dintr-o pozitie excelenta.

min.50 - Batsula are o interventie dura asupra lui Marquinhos si vede cartonasul galben.

min.48 - Sitalo suteaza de la 20 de metri, dar Iliev e la post si retine.

min.47 - Ucrainenii incep in forta, iar sutul lui Zaporozhan e blocat de fundasii giurgiuvenilor.

STARTUL REPRIZEI SECUNDE

----------------------------------------

min.45+2 - FINALUL PRIMEI REPRIZE

min.45 - Vom avea doua minute de prelungiri.

min.45 - Ce ocazie! O greseala a lui Belu il lasa singur pe Hrytsuk, insa sutul acestuia e slab si Iliev prinde in doi timpi.

min.42 - GOOOL OLEXANDRIA!!! Zaporozhan transforma de la punctul cu var cu o executie in forta!!!

min.41 - Polczak vede si un cartonas galben.

min.40 - Penalti Olexandria! Polczak e neatent si faulteaza in propriul careu.

min.31 - Iliev retine cu ceva emotii la o centrare din partea stanga.

min.25 - Nicoara incearca o executie tehnica, dar mingea se duce pe langa poarta ucrainienilor.

min.20 - Ionita trimite peste poarta dintr-o lovitura libera de la aproximativ 25 de metri.

min.18 - Primul cartonas galben al partidei il vede Sitalo, pentru o interventie dura in jumatatea Astrei.

min.11 - Bondarenko reia cu capul putin pe langa poarta giurgiuvenilor.

min.10 - Sansa pentru Astra, la o minge trimisa aiurea inapoi de Stan.

min.8 - Belu are o interventie excelenta si indeparteaza pericolul.

min.6 - Astra a inceput in atac partida, iar Bondarenko respinge din fata lui Le Tallec, la o centrare venita din partea dreapta.

ora 20:01 - A INCEPUT PARTIDA

INFO: Partida are loc pe Nika Stadium din Olexandria si e transmisa in direct la TV de postul TVR 2.

INFO: In tur, la Giurgiu, cele doua echipe au terminat la egalitate, scor 0-0.

ECHIPELE:

OLEXANDRIA: Pankiv - Chebotayev, Gitchenko, Bondarenko, Batsula - Banada, Zaporozhan, Hrytsuk - Starenkyi, Sitalo, Tsurikov.

Rezerve: Levonidov, Kalenchuk, Kulish, Ponomar, Chornyi, Pashayev, Kozak.

Antrenor: Volodymyr Sharan.

ASTRA: Iliev - Stan, Dandea, Polczak, Belu - Mrzljak, Poljak, Marquinhos - Nicoara, Le Tallec, Ionita.

Rezerve: Lazar, Butean, Erico, Pitan, Chipirliu, Moise, Balaure.

Antrenor: Edi Iordanescu.

Arbitru: Oliver Drachta (Austria).

Ultimul mesaj al lui Piedone despre posibila retragere din cursa pentru Capitală: ”Îi las pe contracandidaţi să facă campanie când cerurile sunt deschise”
Cristian Popescu Piedone a anunțat joi, 25 aprilie, că rămâne în cursa pentru Primăria Bucureștiului, în ciuda tuturor zvonurilor. "Haideţi să închidem odată... Retragere, mesaje,...
Orban acuză Biroul Electoral Central că favorizează alianța PSD-PNL: ”Le-a dat voie să desfacă alianţa împotriva firii”
Liderul Forţa Dreptei, Ludovic Orban, a acuzat joi, 25 aprilie, Biroul Electoral Central că ar fi modificat „în mod ilegal” o hotărâre de guvern şi că instituţia ar fi...
#Astra eliminata Europa League, #LIVE meci Olexandria Astra, #Olexandria Astra Europa League , #stiri Astra Giurgiu