Ceahlaul - Astra, a castigat cine trebuia

Luni, 14 Mai 2012, ora 23:21
2563 citiri

Astra Ploiesti s-a impus in ultimul meci al etapei cu numarul 32 din Liga 1, scor 2-1 pe terenul celor de la Ceahlaul Piatra Neamt. In urma acestui rezultat, prahovenii s-au salvat matematic de la retrogradare.

Stefan Barboianu a deschis scorul la Piatra Neamt in minutul 14, din pasa lui Spadacio, iar brazilianul care s-a consacrat la Rapid a dublat avantajul ploiestenilor in minutul 28.

Imediat dupa pauza, gazdele au redus din diferenta prin Muscalu, insa Astra a obtinut victoria pe care o astepta toata lumea.

CEAHLAUL: Jovici - Dumitras, Ichim, Vitelaru, Druga - Achim, Onciu - Muscalu, Stana, Golubovici - Gafita.

Rezerve: Villadsen, V. Popa, Badescu, Chitosca, Pavel, Forminte, Tepes.

ASTRA: Grigore - Barboianu, Oprsal, Nogo, Morais - B. Patrascu, Takayuki - Bajenaru, Tiganasu, Spadacio - B. Rusu.

Rezerve: Gavrilas, Ricardo, Vadrariu, Ologu, Laionel, Amorim, Fl. Patrascu.

Lovitură pentru Clotilde Armand. Primărița Sectorului 1, trimisă în judecată în ziua în care și-a depus candidatura pentru un nou mandat
Procurorii au anunțat joi, 25 aprilie, trimiterea în judecată a primăriței Sectorului 1, Clotilde Armand, pe care o acuză de ”folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane”. Ea...
Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
#Astra victorie Ceahlaul, #Astra salvata retrogradare, #Ceahlaul Astra rezultat , #Liga I