Multescu debuteaza cu o remiza pe banca Ceahlaului

Sambata, 31 Octombrie 2009, ora 19:59
2056 citiri

Astra Ploiesti si Ceahlaul Piatra Neamt au incheiat la egalitate, scor 1-1, partida inaugurala a etapei a 12-a a Ligii I.

Desi au dominat inceputul de meci, gazdele nu au reusit sa inscrie, ratand prin Stratila si Paulinho, in timp ce moldovenii au contat in atac doar prin Badescu.

Prima repriza s-a incheiat fara evenimente importante, cele doua formatii parand multumite cu un rezultatul alb inregistrat pe tabela.

Astra a fortat in repriza secunda, Miranda dovedindu-se providential in ofensiva, dar deschiderea scorului a venit abia in minutul 77, cand Ganea a marcat cu un sut din voleu sub transversala.

In minutul 83, gazdele au ramas in inferioritate numerica, Dusan Djokici fiind eliminat. Oaspetii au avut nevoie de un singur minut in superioritate pentru a reusi egalarea, Sofroni inscriind in urma unei faze fixe.

Nervii au cedat pe final de meci, Ganea lasandu-si echipa in noua oameni dupa ce la lovit pe Cebotaru.

Remiza aduce Astrei cel de-al 13-lea punct in Liga I, in timp ce oaspetii au acumulat 9 in cele 12 partide disputate.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...