Otelul a pierdut la scor amicalul cu Astra Ploiesti

Joi, 23 Iunie 2011, ora 21:26
1645 citiri

Otelul Galati, campioana in exercitiu a Romaniei, a inceput noul sezon cu stangul, elevii lui Dorinel Munteanu fiind invinsi la scor in primul amical din aceasta vara, 1-4 in compania Astrei Ploiesti.

Prahovenii nu s-au lasat impresionati de statutul de campioni ai jucatorilor de la Otelul si i-au "executat" pe acestia rapid, tabela de marcaj aratand un incredibil 3-0 dupa o jumatate de ora de joc, in urma golurilor inscrise de Goian, Rusu si N'Doye, ultimul din penalti.

Punosevac a reusit sa reduca din diferenta in prelungirile primei reprize, insa "noul Hagi", Cosmin Matei, a reusit sa inscrie primul sau gol in tricoul Astrei, ploiestenii impunandu-se cu un neverosimil 4-1.

Otelul: Grahovac - Cojoc, Perendija, Sarghi, Salageanu - Iorga, Miselaricu - Ibeh, Viglianti, Ilie - Punosevac.

Antrenor: Dorinel Munteanu.

Astra: Lungu - Goian, Bruno Miguel, Mihalache, Tiganasu - Kubala, N'Doye - Vadrariu, Fatai, Stan - Rusu.

Antrenor: Tibor Selymes.

Ciolacu, dragoste cu năbădăi cu Firea. Uite catastrofa, nu mai e catastrofa
A ieșit domnul Marcel Ciolacu, premierul României și liderul PSD, la o conferință de presă alături de Gabriela Firea, să spună în fața tuturor cât este de deșteaptă și frumoasă,...
Marcel Ciolacu trece peste regrete: ”Era de-a dreptul ridicol ca cele două mari partide să nu fie jucători” VIDEO
Candidatura Gabrielei Firea la Primăria Capitalei va fi validată de PSD săptămâna viitoare, în forurile statutare, a declarat marţi, 23 aprilie, liderul partidului, premierul Marcel Ciolacu....
#Otelul invinsa Astra, #Otelul pierde amical, #Otelul Galati campioana, #Astra victorie Otelul , #meciuri