Dinamo Moscova a invins Astra, intr-un meci amical

Duminica, 30 Iunie 2013, ora 10:24
1875 citiri

Intr-un meci amical disputat in Elvetia, la Thun, echipa lui Dan Petrescu a dispus de Astra Giurgiu cu 2-1, cu goluri marcate de Voronin si Leandro, respectiv Budescu pentru romani.

La Dinamo a debutat George Florescu, jucator transferat recent de rusi chiar de la Astra, unde romanul nu s-a impus in recent incheiatul sezon de Liga I.

Chiar daca a fost doar 1-0 la pauza, dupa un gol din penalti al lui Voronin, rusii au controlat total partida, trecand deseori pe langa majorarea scorului. Dupa 2-0 in minutul 63, gol reusit de brazilianul Leandro, lucrurile s-au mai linistit, iar Astra a putut sa mai miste ceva in atac.

Budescu si Bukari au ratat sanse bune la poarta lui Berezovsky, pana la urma primul punctand in minutul 90, cu un sut imparabil din 16 metri.

Caseta tehnica a partidei:

Dinamo: Berezovsky- Shitov (Wilshere 77'), Leandro Fernandez, Granat, Lomic- Sobolev (Dzsudzsak 82'), Yusupov, Florescu (46 Noboa), Solomatin (Ignatovich 72')- Smolov, Voronin.

Astra: Lung- Matel, Ben Yousef (Gaman 46'), Muresan, J. Morais (Giurgiu 76')- Seto (Laban 60'), Barboianu (Yahaya 46')- Enache, Budescu, William (Bukari 46')- Ivanovski (Fatai 46').

Astra va incepe noul sezon cel mai devreme dintre echipele romanesti, urmand sa dispute prima mansa din turul I preliminar Europa League, in fata slovenilor de la NK Domzale.

Mai mulți miniștri, în frunte cu Marcel Ciolacu, ajung în Qatar, pentru "investiții de 15 miliarde de euro"
Premierul Marcel Ciolacu şi şase miniştri se află, începând de marţi, în vizită de lucru în Qatar, dezvoltarea în România a unor proiecte de investiţii în valoare de 15 miliarde de...
Alegeri 2024. Începe depunerea candidaturilor pentru alegerile locale din 9 iunie
Partidele politice, alianţele, organizaţiile cetăţenilor aparţinând minorităţilor naţionale şi candidaţii independenţi vor putea, începând de marţi până pe 30 aprilie, ora 23.59,...
#meci amical astra dinamo, #infrangere astra cu dinamo moscova, #dinamo moscova bate astra giurgiu amical , #stiri Astra Ploiesti