Surpriză mare în Cupa Spaniei: ce s-a întâmplat în meciul echipei lui Horațiu Moldovan. Rezumatul partidei VIDEO

Joi, 08 Februarie 2024, ora 07:01
3460 citiri
Horațiu Moldovan a fost rezervă FOTO facebook Atletico de Madrid

Aseară a avut loc manșa tur a semifinalelor Cupei Spaniei, între Atletico Madrid și Athletic Bilbao.

Suprinzător, oaspeții au reușit să câștige cu 1-0 pe Wanda Metropolitano, cu un gol marcat din penalty de Berenguer în minutul 25.

Apoi, gazdele au atacat în valuri și au ratat câteva ocazii mari. În repriza a doua, și Atletico Madrid a primit un penalty, dar VAR-ul a stabilit că faultul produs în careu a fost precedat de un ofsaid, spre disperarea lui Diego Simeone.

La gazde, portar a fost titularul de drept, slovenul Jan Oblak, iar Horațiu Moldovan a fost din nou rezervă.

În prima semifinală, disputată marți, Mallorca și Real Sociedad au încheiat la egalitate, scor 0-0. Partidele retur vor avea loc pe 27 și 29 februarie.

Quarterly Report - Editia 4

Ce nedreptate i s-a făcut românului Horațiu Moldovan la Atletico Madrid, în ultima etapă din Spania
Echipa spaniolă Atletico Madrid a învins sâmbătă, în deplasare, scor 2-0, gruparea bască Real Sociedad, în ultima etapă a campionatului spaniol, La Liga. Madrilenii au deschis scorul...
La alegerile din 9 iunie vom ști în timp real câți oameni merg la vot. Colectarea datelor se va face printr-un sistem informatic de monitorizare și prevenire a votului ilegal
Colectarea datelor privind prezenţa la vot a populaţiei, la alegerile din 9 iunie, se va face în timp real, a anunţat, marţi, 28 mai, Biroul Electoral Central. Totul prin intermediul...
#Atletico Madrid, #Athletic Bilbao, #Cupa Spaniei, #horatiu moldovan, #berenguer , #stiri fotbal