Mare surpriză în Spania. Ce-a făcut Atletico, echipa românului Horațiu Moldovan

Sambata, 09 Martie 2024, ora 19:56
4528 citiri
Cadiz a câștigat cu Atletico

Echipa spaniolă Cadiz a învins sâmbătă, pe teren propriu, scor 2-0, gruparea Atletico Madrid, în etapa a 28-a din La Liga.

Cadiz, echipă aflată la retrogradare în campionatul spaniol, s-a impus cu 2-0 în faţa formaţiei antrenate de Simeone. Ambele goluri ale meciului au fost marcate de Juanmi. Jucătorul de 30 de ani a înscris prima oară în minutul 24, după assist-ul lui Ruben Sobrino. În minutul 64 Juanmi a făcut 2-0, din pasa lui Javi Hernandez, şi Cadiz s-a impus cu 2-0. La Atletico, portarul român Horaţiu Moldovan a fost rezervă neutilizată.

În clasamentul La Liga, Atletico Madrid rămâne pe locul 4, cu 55 de puncte, iar Cadiz, cu 22 de puncte, este pe locul 18, zbătându-se să scape de retrogradare.

Quarterly Report - Editia 4

Absențe notabile în lotul Spaniei pentru Euro 2024. Surprizele selecționerului
Lotul lărgit al naţionalei Spaniei pentru Euro 2024, alcătuit din 29 jucători, anunţat luni de selecţionerul Luis De la Fuente, include debutanţi ca Fermin Lopez şi Ayoze Perez, alături de...
Ce nedreptate i s-a făcut românului Horațiu Moldovan la Atletico Madrid, în ultima etapă din Spania
Echipa spaniolă Atletico Madrid a învins sâmbătă, în deplasare, scor 2-0, gruparea bască Real Sociedad, în ultima etapă a campionatului spaniol, La Liga. Madrilenii au deschis scorul...