Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Atletico Madrid arunca in aer finalul de sezon din Primera Division

Duminica, 04 Mai 2014, ora 21:49
4352 citiri

Atletico Madrid a pierdut o partida vitala in lupta pentru titlu si a aruncat in aer finalul de sezon din Primera Division.

Trupa lui Diego Simeone a fost invinsa in etapa a 36-a, in deplasare, scor 2-0, de Levante.

Gazdele au deschis scorul in minutul 7, dupa autogolul lui Filipe Luis, si au inchis tabela de marcaj in minutul 69, cu golul lui Barral.

Infrangerea actualului dinamiteaza lupta pentru titlu, pana si Barcelona, care parea eliminata, reintrand in cursa, chiar daca cu sansa a treia.

In clasament, Atletico este lider cu 88 de puncte, urmata de catalani cu 85 de puncte si Real Madrid cu 82 de puncte, dar cu doua meciuri in minus.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#Atletico Madrid Primera Division clasament, #Atletico pierde Levante, #Primera Division rezultate , #Primera Division