Cum s-a încheiat duelul americanilor din sferturile de la Australian Open

Miercuri, 25 Ianuarie 2023, ora 09:50
1450 citiri
Tommy Paul (stânga) și Ben Shelton

Americanul Tommy Paul (35 ATP) s-a calificat miercuri în semifinale la Australian Open, primul Grand Slam al anului, învingându-l pe compatriotul Ben Shelton (89 ATP).

Tommy Paul s-a impus după un meci echilibrat, scor 7-6 (6), 6-3, 5-7, 6-4, încheiat după trei ore de joc.

În semifinale, Tommy Paul va evolua cu învingătorul partidei Novak Djokovic - Andrei Rublev.

Cât de aproape e românul Horațiu Moldovan de semifinalele Ligii Campionilor. Cum s-a încheiat Atletico - Borussia
Echipa spaniolă Atletico Madrid, cu portarul român Horațiu Moldovan în lot, a dispus de formaţia germană Borussia Dortmund, scor 2-1, în prima manșă a sferturilor Ligii Campionilor. Pe...
PSG - Barcelona, un alt meci de poveste în sferturile Ligii Campionilor. 5 goluri și răsturnări de scor spectaculoase
Echipa spaniolă FC Barcelona a învins miercuri seara, în deplasare, scor 3-2, gruparea franceză PSG, în manşa tur a sferturilor de finală din Liga Campionilor. La Paris, catalanii au...