Dramă în primul sfert de finală masculin la Australian Open. Ce s-a întâmplat în al treilea set

Marti, 24 Ianuarie 2023, ora 08:18
3888 citiri
Sebastian Korda a abandonat meciul cu Hacianov

Primul sfert de finală masculin la Australian Open 2023 s-a disputat marți dimineață între americanul Sebastian Korda (31 ATP) și rusul Karen Hacianov (20 ATP).

Meciul s-a încheiat după aproape două ore de joc cu abandonul lui Sebastian Korda, la scorul de 7-6, 6-3, 3-0 pentru Karen Hacianov, tânărul american fiind deranjat de o problemă medicală.

În semifinale, Hacianov se va întâlni cu învingătorul partidei Stefanos Tsitsipas - Jiri Lehecka, programată tot marți.

Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...
Nicușor Dar îl provoacă pe Piedone la o dezbatere electorală. Răspunsul ironic al Primarului Capitalei după ce AUR l-a amenințat cu plângerea penală
Primarul general al Capitalei, Nicuşor Dan, a declarat joi, 25 aprilie, că aşteaptă de la contracandidatul său Cristian Popescu Piedone un răspuns în ce priveşte participarea la o dezbatere...
#Australian Open, #drama, #sferturi, #Sebastian Korda, #Karen Hacianov , #stiri tenis