Scene dramatice la Australian Open. Finalistul a avut nevoie de scaun cu rotile VIDEO

Sambata, 29 Ianuarie 2022, ora 09:50
38305 citiri
Jakub Mensik, la pământ după finala pierdută

Finala de simplu juniori de la Australian Open a fost câștigată sâmbătă de americanul Bruno Kuzuhara, care l-a învins pe cehul Jakub Mensik, acesta din urmă acuzând la finalul întâlnirii puternice crampe musculare.

La capătul unui meci-maraton, de aproape patru ore, Kuzuhara s-a impus cu 7-6 (7), 6-7 (6), 7-5, profitând și de căderea fizică a adversarului său. În ultimul ghem, Mensik n-a mai rezistat crampelor care i-au cuprins întreg corpul și a comis două duble greșeli cu care Kuzuhara a pus mâna pe trofeu.

Finalistul s-a prăbușit la pământ pe Rod Laver Arena și a avut nevoie de îngrijiri medicale, în arenă intrând inclusiv un scun cu rotile cu care tenismenul a fost scos de pe teren, după cum se poate vedea mai jos.

Meci fabulos în semifinala Cupei Angliei. Ce-a pățit Manchester United, după ce a condus cu 3-0 contra unei echipe din liga a doua
Echipa engleză Manchester United s-a calificat în finala Cupei Angliei, după ce a învins-o la lovituri de departajare pe divizionara secundă Coventry City, scor 4-2. În timpul regulamentar,...
Maghiarul care a depășit toate așteptările la ATP Țiriac Open. Cu cine va juca finala
Jucătorul argentinian de tenis Mariano Navone şi jucătorul maghiar Marton Fucsovics s-au calificat sâmbătă în finala turneului ATP 250 Ţiriac Open, de la Bucureşti. Argentinianul...