Scene dramatice la Australian Open. Finalistul a avut nevoie de scaun cu rotile VIDEO

Sambata, 29 Ianuarie 2022, ora 09:50
37983 citiri

Finala de simplu juniori de la Australian Open a fost câștigată sâmbătă de americanul Bruno Kuzuhara, care l-a învins pe cehul Jakub Mensik, acesta din urmă acuzând la finalul întâlnirii puternice crampe musculare.

La capătul unui meci-maraton, de aproape patru ore, Kuzuhara s-a impus cu 7-6 (7), 6-7 (6), 7-5, profitând și de căderea fizică a adversarului său. În ultimul ghem, Mensik n-a mai rezistat crampelor care i-au cuprins întreg corpul și a comis două duble greșeli cu care Kuzuhara a pus mâna pe trofeu.

Finalistul s-a prăbușit la pământ pe Rod Laver Arena și a avut nevoie de îngrijiri medicale, în arenă intrând inclusiv un scun cu rotile cu care tenismenul a fost scos de pe teren, după cum se poate vedea mai jos.

Liverpool a învins Chelsea la loviturile de departajare și a câștigat al doilea trofeu al sezonului, după Cupa Ligii Angliei. Victoria din finala Cupei Angliei a fost urmată de o...
Prima reacție a lui WRS după ce a încântat asistența la Eurovision: ”Greul a trecut”. La ce oră e marea finală de sâmbătă
Artistul român WRS, care s-a calificat în finala Eurovision Song Contest 2022, va intra în concurs în prima parte a show-ului de sâmbătă de la Torino. Reprezentantul României, alături de...