Banel Nicolita a trait un cosmar in Franta de ziua sa

Duminica, 08 Ianuarie 2012, ora 08:46
4314 citiri

Banel Nicolita a trait cel mai negru moment de la transferul in Franta in ziua in care a implinit 27 de ani.

Fostul fotbalist al Stelei a avut parte de o aniversare neagra in Franta, fiind eroul negativ al intalnirii din 16-imile Cupei, pe care Saint-Etienne a pierdut-o la loviturile de departajare in fata lui Bordeaux.

Banel Nicolita a fost practic omul decisiv care a dus la eliminarea "verzilor", ratand o lovitura de pedeapsa. Sutul sau puternic s-a dus in bara, iar Saint-Etienne a fost eliminata dupa ce Bordeaux a transformat fara probleme celelalte penaltiuri.

Partida dintre Saint-Etienne si Bordeaux, terminata cu scorul de 1-1 pe durata primelor 90 de minute, si apoi in prelungiri, a fost cea mai spectaculoasa din aceasta editie a Cupei Frantei.

Jussie a deschis scorul pentru Bordeaux in minutul 35, cu un sut din marginea careului, iar in prelungiri oaspetii au avut sansa majorarii scorului.

Portarul lui Saint-Etienne a aparat un penalty, iar apoi si-a pus echipa in atac. Saint-Etienne a egalat in minutul 90+4 prin Guilavogui, ducand meciul in prelungiri si apoi la loviturile de departajare.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...