Banel Nicolita, pasa de gol in Franta (Video)

Duminica, 01 Septembrie 2013, ora 18:15
1648 citiri

Mijlocasul roman Banel Nicolita a revenit ca titular pentru Saint-Etienne in meciul cu Bordeaux, revenirea acestuia fiind de bun augur, "alb-verzii" castigand jocul cu 2-1.

Fostul fotbalist al Stelei a profitat la maxim de absentele din lotul lui Galtier, antrenorul lui Saint-Etienne si chiar a reusit o prima jumatate de ora foarte buna la meciul verzilor cu Girondins de Bordeaux.

Banel a centrat decisiv, in minutul 8, la reusita lui Hamouma, cea care a deblocat tabela. 2-0 s-a facut in minutul 51, cand Perrin dubla avantajul pentru gazde.

Golul de onoare al bordelezilor a venit in prelungiri, prin Obraniak.

Trupa lui Nicolita e pe 2 in Franta, cu 9 puncte in 4 etape, la egalitate cu lidera Marseille, care are un joc in minus.

Iata imagini VIDEO cu rezumatul partidei:

Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...
Kelemen Hunor, atac la PSD și PNL: "Cu chiu cu vai, au găsit un candidat comun şi acum îl abandonează. O bâlbâială politică de neiertat"
Retragerea candidatului coaliţiei PSD - PNL pentru Primăria Capitalei reprezintă o "bâlbâială politică de neiertat", consideră Kelemen Hunor, preşedintele UDMR. "Este o situaţie din...
#nicolita pasa de gol franta, #nicolita video pasa de gol franta, #saint etienne marseille pasa de gol , #stiri Banel Nicolita