Nicolita a castigat duelul romanilor, cu Mutu si Popescu

Duminica, 20 Octombrie 2013, ora 12:55
1928 citiri

In Franta a avut loc un alt duel al romanilor, in jocul Ajaccio - Nantes, intre Mutu si Popescu, pe de o parte si Banel Nicolita, de cealalta.

A avut castig de cauza echipa lui Banel, FC Nantes, care a castigat cu 1-0 pe terenul gazdelor din Corsica. Banel a fost folosit titular si a ratat prima ocazie a partidei.

Stefan Popescu a fost titular si el, chiar integralist, pentru Ajaccio, iar Mutu a intrat din minutul 35, fiind omul care a ratat marile ocazii ale meciului, in special una, in prelungiri, care putea insemna golul egalizator.

Si alti romani au jucat in acest week-end in Franta, Dan Nistor a intrat pentru Evian in minutul 73 al jocului cu Guingamp, pierdut de echipa sa cu 2-1.

Keseru a jucat si el pentru Bastia, in minutul 56 al jocului cu PSG, pierdut de trupa din Corsica, scor 0-4.

Aurelian Chitu nu a fost folosit in Rennes - Valenciennes 2-2.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#nicolita bate mutu si popescu, #duel romani franta ligue 1, #meci ajaccio nantes cronica franta, #nicolita mutu popescu meci ligue 1 , #stiri Banel Nicolita