PSG a "clacat" cu echipa lui Banel Nicolita

Luni, 18 Martie 2013, ora 14:08
2242 citiri

Saint Etienne, cu Banel Nicolita pe banca de rezerve, a devenit in acest sezon "bestia neagra" pentru milionarii de la Paris Saint Germain.

Inca o data (in tur Saint Etienne a batut cu 2-1), coechipieri romanului au rezistat in fata vedetelor din capitala Frantei, parasind terenul neinvinsi in meciul jucat acasa, scor 2-2.

PSG a avut o echipa galactica in teren cu: Sirigu - Van der Wiel, Thiago Silva, Alex, Maxwell - Chantome, Matuidi - Beckham, Pastore, Lavezzi - Ibrahimovic, dar s-a impiedicat din nou.

Jucatorii antrenati de Carlo Ancelotti au inceput fulminant meciul si dupa 18 minute conduceau deja cu 2-0 cu reusitele lui Pastore si Ibrahimovici.

A fost doar un simplu foc de paie, pentru ca gazdele au echilibrat incet jocul, punand apoi stapanire si iesind la pauza cu un dezavataj minin, 1-2, dupa ce Alex a marcat in propia poarta.

In repriza secunda, Clerc a marcat pentru egal si, in pofida faptului ca PSG s-a aruncat in atac pe final de meci, tabela a ramas inerta.

Paris Saint Germain continua sa fie lider la o diferente de cinci puncte de locul doi, ocupat de Lyon. si sase de pozitia a treia, pe care se afla Marseille.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...