Barcelona, egal pe terenul Sevillei, după un meci cu incidente

Miercuri, 22 Decembrie 2021, ora 08:11
1695 citiri
FC Barcelona FOTO facebook

Formaţia FC Barcelona a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul restanţă din etapa a patra a campionatului Spaniei, disputat, marţi, în deplasare, cu FC Sevilla.

Pentru FC Barcelona a marcat Araujo, în minutul 45, iar pentru FC Sevilla a punctat Gomez, în minutul 32.

Din minutul 64, FC Sevilla a evoluat cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Kounde, care l-a lovit cu mingea în cap pe Jordi Alba.

FC Sevilla ocupă locul 2 în clasament, cu 38 de puncte, iar FC Barcelona este pe 7, cu 28 de puncte. Lider se menține Real Madrid, cu 43 de puncte.

Rezultat uimitor în derby-ul românilor din Spania. Ce-au făcut Ianis Hagi și Horațiu Moldovan
Echipa spaniolă Alaves a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, gruparea Atletico Madrid, în etapa a 32-a din La Liga. Istoria partidei de pe Mendizorroza s-a scris în minutul...
Tenismenul care a dat lovitura în ATP, după 7 finale majore pierdute: ”A meritat așteptarea”
Casper Ruud a reuşit să îşi ia revanşa în mod convingător duminică, la Barcelona Open Banc Sabadell, unde l-a învins în finală pe Stefanos Tsitsipas, scor 7-5, 6-3. În urmă cu o...