FC Barcelona a dat recital în campionatul Spaniei. Câte goluri a marcat Lewandowski

Duminica, 02 Aprilie 2023, ora 07:55
3103 citiri
Ansu Fati a marcat un gol pentru Barcelona FOTO facebook

Echipa spaniolă FC Barcelona a învins sâmbătă, în deplasare, pe Elche, scor 4-0, în etapa a 27-a din La Liga.

Barcelona s-a impus prin dubla lui Robert Lewandowski, din minutele 20 şi 66, şi prin reuşitele lui Ansu Fati (min. 56) şi Ferran Torres (min. 70).

În clasament FC Barcelona ocupă primul loc, cu 71 de puncte, cu 15 mai multe decât echipa de pe locul secund, Real Madrid. Elche este lanterna roşie în La Liga, locul 20, cu 13 puncte.

Rezultatele înregistrate sâmbătă, în etapa a 27-a din La Liga:

Girona – Espanyol Barcelona 2-1 (Martinez 53, Stauni 88 penalti / Braithwaite 74);

Athletic Bilbao – Getafe 0-0;

Cadiz – FC Sevilla 0-2 (Ocampos 51, En-Nesyri 74);

Elche – FC Barcelona 0-4 (Lewandowski 20, 66, Ansu Fati 56, Torres 70).

Rezultat uimitor în derby-ul românilor din Spania. Ce-au făcut Ianis Hagi și Horațiu Moldovan
Echipa spaniolă Alaves a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, gruparea Atletico Madrid, în etapa a 32-a din La Liga. Istoria partidei de pe Mendizorroza s-a scris în minutul...
Tenismenul care a dat lovitura în ATP, după 7 finale majore pierdute: ”A meritat așteptarea”
Casper Ruud a reuşit să îşi ia revanşa în mod convingător duminică, la Barcelona Open Banc Sabadell, unde l-a învins în finală pe Stefanos Tsitsipas, scor 7-5, 6-3. În urmă cu o...