Liga Campionilor: Manchester City, victorie superba in fata Barcelonei

Marti, 01 Noiembrie 2016, ora 23:34
13079 citiri

Manchester City a invins pe FC Barcelona, scor 3-1, in meciul serii din Liga Campionilor, contand pentru Grupa C. Jucatorii lui Pep Guardiola au oferit o demonstratie de fotbal superb.

Meciul din Anglia a inceput foarte bine pentru Barcelona, care a inscris in minutul 21, prin Messi, dupa o pasa a lui Neymar.

A fost insa doar un foc de paie, iar atacantii spaniolilor nu au mai reusit sa puna in pericol poarta adversa. Mai mult, defensiva catalana a aratat mari slabiciuni, simtindu-se absentele lui Pique si Jordi Alba.

Gundogan a egalat in minutul 39, dupa o pasa superba a lui Sterling, iar dupa pauza Kevin de Bruyne a adus pe City in avantaj, cu un gol din lovitura libera.

FC Barcelona a acuzat din plin socul, iar Messi, Neymar si Suarez au fost practic inexistenti. Andre Gomes putea egala, dar a trimis incredibil mingea in bara transversala in minutul 65, dupa care Gundogan a consfintit victoria gazdelor cu un gol in minutul 74, dupa alte balbaieli ale apararii oaspetilor.

Guardiola isi ia astfel revansa in fata fostei sale echipe, dupa ce a pierdut meciul tur cu 0-4. FC Barcelona ramane pe primul loc in Grupa C, dupa patru etape, cu 9 puncte, in timp ce Manchester City are 7 puncte si este pe locul doi.

Manchester City - FC Barcelona 3-1

Desfasurarea intalnirii:

Final de meci! Manchester City obtine o victorie superba in fata Barcelonei!

89 - De Bruyne, care a adus pe City in avantaj, este inlocuit de Nolito.

87 - Meciul "curge" spre victoria elevilor lui Guardiola. Figura lui Luis Enrique spune totul - antrenorul Barcelonei pare ca nu stie ce sa mai faca.

80 - Spaniolii sunt redusi la tacere, echipa lui Luis Enrique practic nu are replica in fata tavalugului englez. Ce diferenta fata de meciul tur!

78 - Neymar este surprins in ofsaid.

77 - Sergio Busquets primeste si el cartonasul galben, iar Rafinha il inlocuieste pe Andre Gomes.

74 - GOOOLLL Manchester City!! Gol marcat de Gundogan, care reuseste dubla! Apararea catalana este facuta sah-mat de englezi, iar jucatorul lui City inscrie cu poarta goala in fata, de la cativa metri, mingea ajungand cu noroc la el.

71 - Inca o schimbare la City: Jesus Navas ii ia locul lui Sterling.

INFO: La jumatatea reprizei, aceasta este singura partida care se disputa la aceasta ora in care s-a marcat in a doua parte a meciului. Puteti urmari aici evolutia scorului in celelalte partide

68 - Sterling este surprins in ofsaid.

66 - Ocaziile curg de la o poarta la alta. De Bruyne trimite putin pe langa poarta, dupa ce cu trei minute inainte nu a ajuns la mingea trimisa in centrul careului. Meci superb la Manchester!

65 - BARA Barcelona! Andre Gomes primeste o pasa perfecta la marginea careului, este singur cu portarul advers in fata, lasat nemarcat, suteaza puternic, dar mingea loveste transversala

61 - Schimbare si la Barcelona: Arda Turan ii ia locul lui Rakitici.

60 - Prima schimbare a meciului: Fernandinho este inlocuit cu Fernando. Anterior, colegul celor doi, Kolarov, a primit si el cartonasul galben.

57 - Aguero trimite pe langa poarta, cu capul, dupa o lovitura libera executata de pe partea stanga.

53 - Inca doua ocazii importante ale gazdelor, dupa ce Otamendi urca in careul advers.

51 - GOOOOLLL Kevin de Bruyne!! Belgianul marcheaza superb, din lovitura libera de la marginea careului, Ter Stegen nu poate ajunge la minge! 2-1 pentru City, echipa lui Pep Guardiola intoarce scorul!

48 - Nici Aguero nu are mai mult succes, trimitand pe langa.

47 - Mare ocazie pentru Sterling, dar trimite in plasa laterala.

46 - A inceput repriza a doua! Nicio schimbare la pauza.

45 - Pauza la Manchester!

41 - Inca o mare ocazie a gazdelor, insa Fernandinho trimite putin pe langa poarta, din interiorul careului!

39 - GOOOLLLL Manchester City!!! Englezii egaleaza dupa un gol al lui Gundogan! Acesta inscrie de la cativa metri de poarta, dupa o pasa superba a lui Sterling!

35 - Mare ocazie pentru Luis Suarez, dupa o faza frumoasa a Barcelonei, insa atacantul uruguayan trimite cu capul pe langa poarta.

29 - Cartonas galben si pentru Neymar, pentru un fault produs in jumatatea adversa.

24 - Gazdele se arunca in atac, dar mingea centrata de Sterling de pe partea dreapta a fost respinsa in corner.

21 - GOOOOLL Barcelona! Messi inscrie la prima ocazie importanta a spaniolilor, dupa o pasa a lui Neymar! Anterior, Aguero a ratat o sansa de gol pentru City.

20 - Si Rakitici a primit cartonasul galben.

INFO: In partida Ludogoret Razgrad - Arsenal Londra, Claudiu Keseru a marcat golul de 2-0 pentru campioana Bulgariei.

11 - Sterling primeste cartonasul galben, dupa ce a cazut in careu, la un presupus contact cu Umtiti. Arbitrul Kassai a considerat ca englezul a simulat, insa reluarile lasa loc la interpretari.

3 - Prima faza importanta a meciului, Aguero este surprins in ofsaid.

1 - A inceput partida!

INFO: Partida incepe la ora 21:45 si e televizata de Dolce Sport.

Manchester City: Caballero - Zabaleta, Otamendi, Stones, Kolarov - Fernandinho - Sterling, De Bruyne, Gundogan, Silva - Aguero

FC Barcelona: Ter Stegen - Roberto, Umtiti, Mascherano, Digne - Rakitici, Busquets, Andre Gomes - Messi, Neymar, Suarez

Cealalta partida din grupa C este Borussia Moenchengladbach - Celtic Glasgow.

Dupa primele trei etape, FC Barcelona are punctaj maxim, in timp ce Manchester City are 4 puncte.

In tur, spaniolii i-au zdrobit pe englezi, scor 4-0.

Ciolacu, dragoste cu năbădăi cu Firea. Uite catastrofa, nu mai e catastrofa
A ieșit domnul Marcel Ciolacu, premierul României și liderul PSD, la o conferință de presă alături de Gabriela Firea, să spună în fața tuturor cât este de deșteaptă și frumoasă,...
Marcel Ciolacu trece peste regrete: : ”Era de-a dreptul ridicol ca cele două mari partide să nu fie jucători” VIDEO
Candidatura Gabrielei Firea la Primăria Capitalei va fi validată de PSD săptămâna viitoare, în forurile statutare, a declarat marţi, 23 aprilie, liderul partidului, premierul Marcel Ciolacu....
#Manchester City invins Barcelona, #Manchester City FC Barcelona live score, #City Barcelona direct, #City Barcelona live text, #City Barcelona Liga Campionilor, #City Barcelona Champions League , #Champions League