Statistica ireala dupa Barcelona - PSG: Cum s-au prabusit francezii pe final

Joi, 09 Martie 2017, ora 14:27
5067 citiri

FC Barcelona a reusit cea mai importanta revenire din istoria Champions League, reusind sa intoarca un 0-4 incasat in meciul tur cu PSG. Cum au reusit catalanii acest lucru ne arata statistica.

In minutul 85, tabela de pe Camp Nou arata scorul de 3-1 in favoarea gazdelor si putini erau cei care mai credeau ca echipa lui Luis Enrique se poate califica in sferturile de finala.

Au urmat insa 10 minute in care catalanii au dominat ca niciodata, sufocandu-si adversarii.

Potrivit celor de la Eurosport, din minutul 85 si pana la finalul partidei, in minutul 90+5, jucatorii lui PSG nu au mai reusit decat patru pase complete!

Petru ca umilinta sa fie completa, trei din cele patru pase complete au fost reusite din lovituri libere si numai una singura din actiune. Iar loviturile libere sunt repunerile de la centrul terenului dupa golurile incasate de la Barca!

Fiind dominati intr-o asemenea maniera, francezii au primit trei goluri in sapte minute si au sfarsit prin a fi eliminati din aceasta editie a Champions League.

Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
România a depășit 1.091 km de autostradă şi drum expres în circulaţie. Anunțul ministrului Transporturilor despre viitoarele proiecte
Ministrul Transporturilor, Sorin Grindeanu, a anunțat joi, 28 martie, că sunt implementate - proiectare şi execuţie contracte pentru construirea a încă 729 km de drum de mare viteză....
#Barcelona PSG statistica, #statistica Barcelona PSG, #Barcelona PSG pase , #Champions League