Barcelona, meci nebun in Spania. Spectacol facut de Messi

Duminica, 21 Octombrie 2012, ora 08:21
3678 citiri

FC Barcelona a castigat un meci de-a dreptul nebun cu Deportivo La Coruna, jucat in etapa a 8-a din Primera Division.

Catalanii s-au impus cu 5-4 in deplasare, la capatul unui meci in care Messi si-a aratat din nou clasa.

In fata a 32.000 de spectatori veniti pe El Riazor, vicecampioana Spaniei a inceput in forta si dupa 18 minute conducea cu 3-0! Au marcat Alba (min.3), Tello (min.8) si Messi (min.18).

Numai ca victoria oaspetilor n-avea sa fie asa facila! Pizzi (min.26 - penalti) si Bergantinos (min.37) au redus din handicap.

A urcat apoi un nou gol al lui Messi (min.43), la care a avut insa raspuns Pizzi imediat dupa pauza (min.47). Mai mult, Mascherano a vazut cel de-al doilea cartonas galben in minutul 49.

Totusi, in minutul 77, Messi si-a completat hattrick-ul, dar scorul final avea sa fie 4-5, dupa un autogol al lui Alba.

In urma acestei victorii, Barcelona ramane pe primul loc in Primera Division, cu 22 de puncte.

In ceea ce-l priveste pe Lionel Messi, a ajuns deja la 15 goluri marcate in acest sezon. In doar 12 jocuri.

Iohannis, reacție despre candidații separați la primăria Capitalei: "Important este să nu ducă la lupte electorale în interiorul coaliţiei" VIDEO
Preşedintele Klaus Iohannis se teme cu privire la eventuale tensiuni în coaliția de guvernare PSD-PNL după ce partidele au decis să susțină candidați diferiți la primăria Capitalei în...
Președintele PMP: Declinul PSD-PNL a început cu "decizia ridicolă de a-şi anunţa înfrângerea în Bucureşti” înainte de începerea campaniei
Preşedintele PMP, Eugen Tomac, consideră că decizia coaliţiei PSD-PNL de a avea candidaţi separaţi la Primăria Capitalei reprezintă începutul „marii prăbuşiri a partidului unic”,...
#Barcelona victorie La Coruna, #Barcelona Deportivo meci nebun , #Primera Division